• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: U mě taky, proč tenhle prach ometat. Ona hlavně další slova přibyla a ti lidi sami se jako gurmeti už dneska označovat rozhodně nebudou; koho jídlo baví, ten je foodie, případně foodblogger a každopádně hipster... ale protože je hipster (čili není líný na slovo), řekne, že je "vyznavač vysoké gastronomie" :) Nebo molekulární.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GAARQ: Rozdělení gurmán / gurmet drží už jen Poštulka a Kantůrek. U všech ostatních gurmán ve smyslu labužník dávno zvítězil.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: pro gurmány asi ano, ale pro gurmety spíš ne ;)

    ps. je zábavné pozorovat v médiích rvačku o to, jestli je skutečně česky gurmán žrout či naopak nikoliv, a jestli je gurment vůbec, na rozdíl od gurmána, české slovo :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MUST HAVE: "Čokoláda pro gurmány dobrodruhy! Jemná 62% hořko-mléčná čokoláda citlivě dochucená sušenými hřiby. Čokoláda má extrémně jemnou texturu: 13 mikrometrů. Je připravena v Bio kvalitě." https://www.cokobanka.cz/...ve-porcini-se-susenymi-hriby-horko-mlecna-62-bio-kratsi-trvanlivost.html
    TOM
    TOM --- ---
    BRAMBOREENA: to jsem si řekl po první kapitole 3ky - stop!
    Takže jsem čekal do půlky prázdnin (viz info o 6ce v záhlaví), dokoupil 4+5, a dal tak znovu jenom ty první dva díly.
    Jsem sice na začátku pětky, ale tímhle tempem budu mít v sobotu shltáno :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: To vydlabali nějací heretici, podvratné živly :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Dřevěná ... to teda nevím nevím co by na to Maëwenë řekla
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Z FB Církve:
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: no jiste :) ale komplementarnejsi auditorium je imho "houbárium - vše o kultivaci" ... :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: toho bych se nebála... spíš tam docela dáváš na prdel ezoterikům :-))) a myslím, že zatím se nikdo s žádnými protesty neozval... asi laděj auru nebo čtou něco jiného... .-)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BRAMBOREENA: Rë Akkütlix, houby uz maj sve spory i v mobilnich apkach!
    Napada mne nejak to infiltrovat, pridat k nejakym houbam data typu "vhodne na pripravu gömeršaülu"
    Nejnovější aplikace z Google Play #191: Aplikace na houby
    https://www.svetandroida.cz/nejnovejsi-aplikace-na-houby-201707/
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Šmarjá, tam chodím už roky, nenapadlo by mě, že o tom auditku ausgerechnet ty nevíš :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: jo, od tama mě vykousali, protože jsem si vzorky na určování tahala z lesa dom a co kdybych omylem ulovila něco chráněnýho z těch 1200 druhů pavučinců, ve kterých se nikdo nevyzná.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: a nebylo nám lépe, dokud jsme to nevěděli, při pohledu na ty křemenáče až srdce bolí, a jeden by málem vstal od počítače a šel do lesa...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Rë Akkütlix... ono to na nyxu je! [ Houbaření - galerie, recepty, lokality ]
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LASHANA: A suší si je pro sebe! :)
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    Aktuální růst hub :-) včera při jízdě lesem na kole syn nalezl dva hříbky, bratříčky pěkně přirostlé k sobě. Tak se suší :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Seriózní houbař pro společné sběry :-)))) To se povedlo, na to bych se určitě chytil :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: nevím, jestli mimozemské houby budou pro ně dost atraktivní, ale jinak je to dobře úchylný nápad, úplně vidím ty rubriky a články... "Aktuální předpověď aktivity hub", "Mapa tajných houbařských místeček na Kokořínsku"... "Nové trendy ve sběru pestřců"... "Co jste chtěli vědět o bedle a báli jste se zeptat"... "Důchodkyně sportovní postavy se smyslem pro hubor a zájmem o přírodu hledá seriózního houbaře pro společné sběry; Značka: atlas a košík mám" :D
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    ARGANNAH: Velice dobrý postřeh.

    A zajímavost - dneska jsem mluvil s kamarádem který dělá grafiku pro časopisy firmy epublishing (vydává třeba 100+1 nebo Živou historii), no a prý že vytvořili teď nový časopis Houby a houbaři. Hned jsem se ptal jestli už tam recenzovali Mycelium :-) Prý že ne, protože vyšlo zatím jen první číslo. Ale téma časopisu je hodně úzké, takže za chvíli přestanou vědět co do něj dávat a třeba na Mycelium nakonec dojde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam