• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    GAARQ: Ano, určitě je to prachobyčejný ablaut. To sprosté slovo od h raději ani nevyslovovat, na larhdökawöarskou smrt se zatim necítim. I když trochu jo; zachvátil mě moribundus a taxe pochopitelně nudim.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BOB_GALLOWS: část odchylek je v rámci celé knihy, neříkám že právě tyto, dáno jinou výslovností a jiným zápisem/přepisem v gerdánštině, terronštině a össeinu (a jeho variantách). Čili je třeba brát v úvahu nejen, co je řečeno, ale i kým.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BOB_GALLOWS: hereze? není to ablaut?
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    KAVEN: Taková hereze mě ani nenapadla. :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: Toho už jsem si taky všimnul. Nakonec jsem usoudil že to bude nějaká specialita össenského tvarosloví. Jako např. v češtině je "kůň" a "koňský" (nikoli "kůňský"). V žádném případě není možné že by se Bramboreena přepsala :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Proc piseme "larhdökawöarská smrt", ale pak treba "larhdökavöar, Lükeas Lus..."

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOB_GALLOWS: kromě toho, já to nemyslel ani trochu jako kritiku! naopak, já si myslím, že je to jedna z nejvíc hard fantasy vůbec :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOB_GALLOWS: no dobře, ale musíš uznat, že infračervená a ultrafialová aura, kterou běžný gleewari nevnímají, ale potřebují na to speciální gerdánský psychoaktivní bazmek, který jde sehnat pouze pod rukou od GASA... (já jsem už několikrát vyhrožoval fan-fiction z tohoto světa a pořád jsem tuto výhrůžku nestáhl :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    XCHAOS: Tyjo ja bych to neprehanel / neprznil. Jsem hardcore vedecky zamerenej a musim uznale rict, ze takhle je ten autorsky popis R-A, drüeinu, Engelmannovych konstant, Klaewentu etc. brilantne popsany, velmi na hrane a misty uz mi blikaji vedecky-technokraticke kontrolky, ale vse to prave tak tak drzi pohromade a vsemu bezmezne verim, nejsem prece heretik...

    ...Ale jeste kousek dal a uz by se to sypalo, to je jen muj nazor. A byla by to skoda, takhle Bramboreene davam 11 hvezdicek z 10, za me daleko predcila i ťamana, co pekne popisoval Problem tri teles trilogii. A neverim, ze Vilma tajne po nocich nesbira diplomy z Pětice CVUT / VSCHT / Jaderka / MatFyz / UOCHB. :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (A vůbec by mi nepřekvapilo, kdyby Gerdánci běžně pracovali s ultrafialovými a infračervenými odstíny aury :-) To by od nich jeden přesně čekal :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LASHANA: já bych ocenil techničtější knihu, která by se víc zabývala nehoubovou fyzikou argenitového vesmíru :-) tedy obecnou teorii protonace, RA-prostoru, gan záření, drüeinu, granoplastu, argentitu a falešného argenitu - s příslušnými výpočty, konstantami, tabulkami vodivosti pro různé patafyzikální veličiny, fázovými přechody jednoho v druhé, apod. :-) (a samozřejmě se hlásím jako externí konzultant.. ona současná fyzika nabízí některé tak divné věcí, že sci-fi prostě a jednoduše od zlaté éry hard-sci-fi nestíhá držet krok... řešením je "hard fantasy", která se bude striktně držet přírodních zákonů... ovšem vlastních, zcela fiktivních... což je přesně to, v čem je argenitový/myceliální vesmír geniální a drží krok se sci-fi děním ve světě :-)

    Např. potřebujeme nutně znát obecný vzorec vyzařování psychoaktivního tělesa: září na všech barvách aury stejně, nebo jsou tam některé významné emisní čáry? :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Mate sklep? A mohla bych ho videt? (Co tam dela ten chlapec v drüeinovych poutech...? :)

    LASHANA
    LASHANA --- ---
    XCHAOS:myslím, že to zase vyjde k vánocům a mezitím tady bude debata o sedmé houbě :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    XCHAOS: Co zrovna ty máš proti e-knihám?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NEVADA_: to je zajímavá varianta, samozřejmě :-)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    XCHAOS: Klid, nejspíš se vrátíš dřív, než to ve skutečnosti vyjde... ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LASHANA: koncem _června_?? já koncem května na 3 měsíce odjíždím na cesty... to není fér.

    nutně bych potřeboval, aby to vyšlo do půlky května!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Disjunct Naturalists - Elaeomyxa cerifera images
    https://www.disjunctnaturalists.com/moulds/elaeomyxa-cerifera.htm

    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    KAVEN: N Á S T Ě N K A, pls. :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: To je dobré :-) Úplně me to vrací do mladých let, takovéto intelektuální vtipy jsme s oblibou dělali na gymplu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam