• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No v Argu se jim myšlenka na rozdělení nelíbí, už by to chtěli mít vyřízený (a kdo by se divil), tak teď kolem toho chodím a přemýšlím, co kde vypárat. Nebude tam linie ze školy na Luně a vynechám nějaké scény s Fionou (o té už stejně všichni vědí všechno). Včera jsem náhodou vyškrtala deset stránek a už je to zase 679... ale teda krátit knihu je horší než snažit se zhubnout! :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Ale jo, to by šlo, dodatečně vydávat jedenapůltý díl a tak podobně.
    RIP
    RIP --- ---
    O víkendu jsme založili násadu žampiónů a hlívy. Před odnesením do sklepa obé dle návodu lehce zalito odpočívá v předsíni na středním osvitu a v teplotě nad dvacet, cituji, ABY SE MYCELIUM PROBUDILO.
    Nudge nudge, hint hint, BRAMBOREENO. :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Mimochodem, teď jsem se po delší době podíval na na Warhorse studio weekly torch ( https://forum.kingdomcomerpg.com/t/warhorse-studios-weekly-torch/29593/165 ), a tam Vilmin manžel krom jiného odpovídá na otázku jaké knihy má rád. Čistě pro zajímavost - jmenuje tam Mycelium, a říká o něm toto:

    Mycelium by Vilma Kadlečková. Vilma is my long-suffering wife of 25 years. She is also perhaps the most accomplished science-fiction writer in Czech Republic. Her latest novel – or series of novels – Mycelium explores a relationship between religion and society, power and responsibility, drugs and mushrooms. Picking up the thread about sacrifice I mentioned earlier, Vilma’s books capture this concept perfectly: in her typical story everyone tries to do the best thing they can, they succeed, and everybody dies as a result.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    HARALD: Podle mně dokončit v jedné knize, a přidávat případně další, které rozvedou nějaké vedlejší linie.
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    HARALD: agro doufám ne... .-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    IDLE: Já bych v tom problém neviděla. Po vzoru hub, co se množí jako po dešti, by se dala rozrůstající se rodinka i kvalitně omluvit :).
    Prostě se to rozrostlo.
    Roste to furt.
    Nejde to zastavit :).
    Se to furt tak jako... šíří...
    Jejda :).
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Hele hlavne at je to dobry.
    Nedekuj, ja vzdycky rad dobre poradim.
    HARALD
    HARALD --- ---
    IDLE: Máš pravdu. Ale dvě knihy mají řadu výhod:
    - dvě knihy o 450 stranách se drži v ruce líp, než jedna o 700 (ok, já to koupím jako ebook, ale rozumíme si)
    - nepřijdeme o vedlejší linie
    - první kniha bude dřív
    - Agro na tom vydělá

    A klidně ať je to kniha 6, část 1 a 2. :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HARALD: To by ale zbořilo celý systém! Už ta šestá si vyžádala zaonačení.
    HARALD
    HARALD --- ---
    BRAMBOREENA: Vilmo, nechceš to, cos napsala, vydat ve dvou knihách? Lidi by to kupovali.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Já myslím, že číslo 666 pro össeany žádný zvláštní význam nemá, a pekelné mocnosti tě už počítají spíš k nim ...

    No a alternativní návrh ode mně - co takhle vypusti pár vedlejších linií, nebo je prostě nějak krátce okecnout místo zdlouhavého odehrávání, aby se hlavní linie dala dokončit v rozumném rozsahu stran. No a tyhle vedlejší linie pak vydáš dodatečně v nějaké vedlejší doplňující knížce. Je důležité hlavní děj nějak zakončit, aby se knížka donekonečna nenatahovala. Nakladatelství zároveň dostane končený příběh, který může dobře propagovat, bude mít daleko větší smysl řešit překlady atd. Dá se očekávat že po úspěšném zakončení příběhu zájem o Mycelium jen stoupne, no a to ti připraví půdu pro vydání těch vedlejších linií. Fanoušci budou nadšení že zase něco dostali, nakladatelství že má co vydávat ...
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    UNREALONE: za me urcite souhlas :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Cajk. A sedmý díl bude mít 777 stran! Jako Harry Potter, kde s každým dílem strany přibývaly :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: naplnuješ mě radostí, že třeba i jednou dostuduju :D 666 stran? To je docela hodně mycelia. Ježiš. JEstli bude na tebe Argo zlé, svolám demonstraci nebo benefiční koncert, trička, letáky, a alegorické vozy included.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Co tak vzít těch 666 stran a prostě to vydat jako pětapůltý díl? Čtenář se nažere a Vilma zůstane celá.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Ajaj, jeho bych nepodceňovala... tihle borci z Bruntálu jsou fakt nebezpečný... :D

    Jinak... hlášení o postupu prací: překonala jsem někdy před týdnem metu 666 stran a počítač nevybuchl a ďábel se nezjevil.
    V Argu nade mnou zlomili hůl a už mě ani nechtěj vidět.
    Šestý díl budu asi šířit mailem jako fake news po sítích prokremelských důchodců. To už budem v důchodu všichni.
    (Ale jsem do toho totálně zažraná. Ten Aš-šád! Ten Aš-šád...!!!)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Kontext: Leoš Kyša vede paranormální výzvu v klubu skeptiků.

    Fskutečnosti ale false flag operace.
    No, informovala jsem patřičná místa.

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    týpek mě připoměl aš šádovu přípravnou meditaci. A imho si i nějakou levitací vypomáhá :D https://www.youtube.com/watch?v=pfY1mMd8jlc
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VANEK: Jo. To je ono
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam