• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VANEK: jsem nejdřív četla Vylákat - zazdít...
    a ono to taky dávalo smysl ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: I ve sklepě? (Vylákat - zavřít - PROFIT!)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak už tu máme červenec a v lese prej plno hub! V Argu asi málo vlhko, nebo co...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    KAVEN: ...ale zas máte kozí jitrnice. Jedna nula pro zapadlé kraje.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BOB_GALLOWS: Teda nevím kde bydlíš, ale v našem zapadlém kraji jsou knihkupectví ráda když mají dvě prodavačky. Pokud někde mají PR týmy, tak je ukrývají opravdu kvalitně.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Mně už lokální knihkupectví tykaj; jejich PR teamy mi už z dálky chystají modlitební kobereček s Akkütlixovým motivem, staví na šálek gommeršaülu a věší smuteční transparenty "ještě to nevyšlo". '_'
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    KAVEN: více užších knih nezní špatně, ale představa rozepsaných knih narvaných do mrazáku mne moc nenadchla .-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: DALŠÍ dodatek? Máš málo zaplněných stran? :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Nojo, já jsem kdysi před lety dělal první pokusné kozí jitrnice. Napěchoval jsem je tolik, že potom při zaváření mi skoro všechny popraskaly. Ale získal jsem z toho životní moudrost.
    Je lepší jitrnice naplnit jen přiměřeně a udělat jich víc; i když to znamená víc nepříjemného a nezáživného špejlování.
    ...
    ...
    (Ehm, a teda taky od té doby už kozí jitrnice nezávářím, protože to stejně nefunguje, ale mrazím. Jenže tato zkušenost nevhodně ředí ponaučení plynoucí z mého příběhu. )
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: Děkuju, ale jak sis jistě všiml, zmůžu se jen na občasné výkřiky do tmy.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Nezačínal JRRT vlastně zrovna tak a jenom "the tale grew in the telling"? ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Nechceš k tomu napsat DALŠÍ dodatek?! To má potenciál!

    Jinak... kdybych psala prequely a sequely, bylo by to ještě dobrý. Já se to bohužel VŠECHNO snažím vecpat do té jedné jitrnice a divím se, že mi praská ve švech... což je situace, jejíž hrůzu nejspíš chápou jen přítomní výrobci kozích klobás.
    Ale už vidím směr... a usilovně pochoduju k zářným zítřkům... (chci říct - k celoplanetární katastrofě), takže optimismus trvá.
    VANEK
    VANEK --- ---
    KAVEN: Hrome, chlape, tebe je pro Nyx škoda, měl bys přinejmenším spravovat https://facebook.com/akkutlix/ (stejně je tam mučivé ticho).
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK:
    Byl Akkütlix, Jediný, který se na Gerdě nazývá též Ho'krin; a nejdřive stvořil Össeany, vyvolené, kteří byli potomstvem jeho hub, a obětovali pro něj dříve, než bylo objeveno cokoli jiného. A mluvil k nim: předkládal jim různé způsoby jak někomu ubližovat, a oni si ubližovali, a on byl rád. Dlouho se však mučil jen každý sám, nebo jen několik spolu, zatímco ostatní jim fandili; každý totiž chápal jen tu část Akkütlixovy mysli, ze které vzešel, a v porozumění tomu, jak obětovat krev svých bratrů rostli jen pomalu.

    ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Morbus tolkienitis, na össenském Sïlmärïlliönu si editoři ještě užijou (nojo vlastně, já pořád, odkud jsou mi ty přehlásky a dvohlásky tak povědomé! Chci crossover slash Aššáda s Fëanorem! A vlnovku na klávesnici!!).
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    HARALD: Ehm, ty má pochopitelně dávno napsaný, jen to tají.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    HARALD: neřkuli až HBO nakoupí práva a začne filmovat.
    HARALD
    HARALD --- ---
    Dokud Vilma pracuje na samotném Myceliu, tak je to dobrý. Až začne misto toho psát prequely a spin-offy, tak bychom měli začít být nervózní. :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: To nemůžeš říct, dokud autorka dejchá! A ať dejchá dlouho. Minimálně do Mycelia XVIII!
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Ale zase militantnější dědice!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam