• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    KAVEN: Haha, tak po půl dni jsem si to po sobě přečetl a dodám korekci. "Možná i ta KOŤÁTKA by se nakonec dala využít .."
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Jestlipak víte, že dneska je evropský den obětí? (http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/evropsky-den-obeti-evropsky-den-zlocinu-15/)

    Takže připravit nože, vyleštit sochy na domácím aiö, a jdeme na to. Možná i ta by se nakonec dala využít ...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    FIFI: Ále fuj, to budou mít brigádníci u baličky i roušky -:))).
    DRAGON: Dávají se hadovi.
    Nemáme hada, ale kdysi dávno tam, co jsme bydleli, tak jeden pán hada krmil... I když asi živýma, nevím. Nechtěla bych vidět ani to, když had žere myšku, natož koťátko.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    DRAGON: Když se někdo zeptá, kdy bude šestka, Akkütlix zabije koťátko.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JANADVORACKOVA: měl bych takový zvláštní dotaz, ale musel padnout: jak se spotřebovávají koťátka?
    FIFI
    FIFI --- ---
    JANADVORACKOVA: kdepak, to nebude. Tohle distribuce neumi. Pridat dva produkty a udelat z toho komplet, to neumi.
    VSECHNY komplety musi prijit z tiskarny VZDY zatavene a opatrene carovym kodem:)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    VANEK: Nojo, když toho já už (poučena z předchozích nezdarů) radši ani nerozečetla :)
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    MOUNTBATTEN: no co tak tu bude druhá tak patnáctiletá odmlka, jako předtím.. tak se holt nedozvíme v dohledné době jak to dopadne a nedozvíme se to ani pak, protože už to bude jiná kniha. Ale jestli nestihnu vykastrovat tu kočku co si líže packu před domem, tak bude koťátko, možná celá ošatka.... Mňau Mňau....
    VANEK
    VANEK --- ---
    NEVADA_: You forgot Rothfuss.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BALAENA: omlouvam se, celkova unava material a asi i nedostatek houbicek
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    (G.R.R. Martin a Scott Lynch na sebe rošťácky mrkli a propukli v hurónský smích.)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ARGANNAH: popravdě, sice pořád věřím, že to Bramboreena dokončí, ale... před 2 a čvrt rokem (trošku víc) vyšel pátý díl. S tím, že poslední pátý byl rozdělen na pětku a šestku a "šestka vyjde za půl roku". Pořád se to posouvá a prostě dva a půl roku? :(
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    No, já nevím jak vy, ale já už úplně nepočítám s tím, že to opravdu vyjde, natož v dohledné době.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    to ja to mam jeste horsi, protoze ja jedu audio, ergo paty jeste neznam a po dopsani sesteho budu myset jeste mesice cekat na audio obeho
    SEAN
    SEAN --- ---
    KAVEN:tohle já udělal vloni v létě...když psali, že to vyjde na podzim... Jen jsem si dal všech pět... Už by to chtělo zase zopakovat
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tak jsem si pro jistotu znova přečetl pátý díl. Když sem Vilma přijde a řekne "je to už dva měsíce dopsané a zítra to bude v knihkupectvích", budu připravený :-)
    RIP
    RIP --- ---
    Zahálka, matka všech neřestí; fakt by to už Vilma měla dopsat, jinak nevím, co se tady bude z dešperace ještě všechno dít za amorfní hrůzy :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LADY_MYSKA: jak chceš stažené BEZHLAVÉ cosi poznávat podle hlavy?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    JANADVORACKOVA: spise podle hlavy ne?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BALAENA: Dobrá, dobrá :). Vzpomněla jsem si jednou, jak jsem takhle pěkně v balíčku v obchodě uviděla - snad křepelky. Koukám na to a říkám si, jak jsou hezké a roztomilé. A za mnou se nějaká paní začala strašně rozplývat "Ježišinky, ty šou ale loškošný."
    Úplně takhle vidím ty čičinky, nad tím police knih :).

    V nějaké knize z války jsem četla, jak vojáci od domorodců na přilešenou dostávali "stažené bezhlavé cosi." A až podle počtu žeber poznali, jestli je to čičinka, nebo králíček. Ale ty počty nevím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam