• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOB_GALLOWS:
    GENTIANA: je fakt, že já si vybavuju zkušenost s dřevomorkou z dětství... koukat se na to tak, že tehdy vlastně chránila před čtením myšlenek, mi tehdy nenapadlo...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BOB_GALLOWS: Máte v domě dřevomorku? Hodně štěstí.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Našel jsem myceliální mandalu. Moje nicotná úloha ve vesmírném kruhu dokonalého bytí byla naplněna a mohu se v klidu odebrat na aiö...

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    KAVEN: Děkuji, to mě moc těší.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Týjo, oni to fakt už začali nahrávat? Nebo tedy spíš asi už nahráli? No tak to je fajn :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ELANORKA: bych si u koupila, ale zatim mam smulu, Audioteka ma vse desne pozde.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    VANEK: Když už jsi sem dal ten link a to "Zpříjemněte si čekání originálním soundtrackem", tak jsem si místo večerního čaje pustil soundtrack prvních Dvou. I s mírným časovým odstupem musím říct že se to elektrabelovi povedlo, je to dokonce lepší než napoprvé. Zrovna čtu třetí díl, pasáž s Lucasem jak v Zelené Lastuře dostává aktivní sadbu prvních Dvou, tak tohle byl parádní doplněk k ději.

    ... nojo, čtu to znova, však šestka už není tak daleko, tak abych to měl čerstvě v paměti, žejo ...
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Kde jsou rozhněvané lajky, když je člověk potřebuje?!
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Vzhledem k tomu, že podklady k obalu audioknihy jsem jim posílal včera, bych si dovolil odhadnout, že k dispozici je v téhle chvíli jen digitální download a fyzická výroba CD ještě chvilku potrvá.
    VANEK
    VANEK --- ---
    OMNISLASH: "Datum vydání 13. prosince", tak asi to 3CD ještě nestačili rozvézt.
    Mycelium V: Hlasy a hvězdy | OneHotBook.cz
    http://www.onehotbook.cz/audioknihy/mycelium-v-hlasy-hvezdy/
    "Nemůžete se dočkat páté audioknihy? Zpříjemněte si čekání originálním soundtrackem! "

    ELANORKA: Teda v 10 letech, to bych asi nezvládal ani já.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    ELANORKA: klikneš na ikonku a rozbalí se nabídka
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    Už se delší dobu na nyxu nepohybuju, vlastně se jen občas kouknu do tohodle auditka, jak to vypadá se šestým dílem :-). Takže jsem naprosto zapomněla a nedaří se mi najít, jak se dělá ten šikovný odkaz jako odpověď na příspěvek...
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    Nevím tak úplně přesně, jak si představuješ najít fyzicky audiobook :-). Ale koupila jsem ho tady: https://www.audiolibrix.com/...ctory/Book/6009/Audiokniha-Mycelium-5-Hlasy-a-hvezdy-Vilma-Kadleckova
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ELANORKA: a nasla jsi ten audiobook nekdd i fyzicky? bobrovsky pise "vyprodano", coz tam ale klidne muze znamenat "zatim se to k nam vubec nedostalo"
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ELANORKA: kdybych zrovna nebyl na oslave a nemel slivovici v krvi skacu tez :D kazdopadne diky za super info, myslel jsem, ze budou cekat az na sestku, v pondeli objednavam
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    Ach jo... tak už vyšel pátý díl v audio podobě... Takže jsem o 450kč lehčí, i když jsem ho mezitím už četla... Ale moje desetiletá dcera skákala metr vysoko do vzduchu :-). To jen, kdyby to někdo přehlédl a nevěděl, co s penězma před Vánoci :-).
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: no jistě, to je jen co říká ta falešná kapela!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    E2E4: No ale össeané nic kolonizovat nechtějí. Ovládnou každého, kdo by mohl představovat nebezpečí pro jejich víru (ve skutečnosti značně podloženou realitou), ale nemají žádnou touhu zakládat kolonie a šířit se po vesmíru.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    a koho prekvapi ze se kosmicka lod protagonisty jmenuje Mushroom One ?

    Mushroom One
    https://www.youtube.com/watch?v=T5uoUVogAmo
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JONY: mne na tom mojem oslovila ta neskryvana snaha kolonizovat (predstirajici pacifismus v pisni demilitarise)
    JONY
    JONY --- ---
    E2E4: bych spíš vybral tohle foto

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam