• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KAVEN: trochu to působí jako dabing loutkového divadla :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tož přicházím se žádostí na nový voice acting pro animaci, tentokrát pro Kamëlë. Původní myšlenka byla nějaké stručné vizuální shrnutí historie stříbřitého chladu - od jeho vytvoření po jeho použití na Aš~šáda v Abyssu. Nakonec nevím jestli tam ta úvodní část vůbec bude, uvidíme. Jádrem je ale ta část kdy Kamëlë posílá stříbřitý chlad na Aš~šáda (silně inspirovaná obálkou na třetím dílu). Tady máte aktuální stav: http://www.kozeluzstvi.cz/stribrity_chlad_beta.mp4 . Na schodišti chybí dva gerdánští bodyguardi, a řada věcí je tam jen popsaná, ale snad to dává dobrou představu o co tam půjde. No a i když moje imitace ženského hlasu je na vysoké úrovni, přeci jen by to chtělo nějaké lepší namluvení :-)

    Takže byla by nějaké zdejší dáma ochotna to namluvit? Modrá kůže a gleewarinské schopnosti nejsou podmínkou :-) Napište mi prosím do pošty. Bude to jen ten krátný proslov, a dostanete i text.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak to je konec. Mycelia se zmocnili hipsteři.

    Umí zpracovat odpad, postavit přístřešek i vylepšit tělo. Technologie z hub pomůže změnit svět, říká Ilja Panić - CzechCrunch
    https://www.czechcrunch.cz/...-i-vylepsit-telo-technologie-z-hub-pomuze-zmenit-svet-rika-ilja-panic/
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    BRAMBOREENA: woooooooow! zásadně boží!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nejlepší dárek letošních Vánoc - moje dceruška Bětka mi opatřila portrét mých imaginárních kamarádů od výtvarnice Chechuly. Dojalo mě to až k slzám; když mám tohle nad monitorem, tak už snad probůh těch posledních pár desítek zbývajících stránek konečně dorazím...



    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: To je přeci jednoduché, probudilo se tam Beztvaré Měnící se, no :-)

    Alternativně, k nejbližší hvězdě vyslali úspěšně mezihvězdnou sondu už dinosauři nebo neandrtálci, nebo kdo, a naprogramovali ji, aby se jednou za čas probudila a zapípala směrem k Zemi...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KAVEN: naopak, důležité věci se odehrávají vskrytu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAVEN: luciferáza? Já chci vakcínu po které začnu světélkovat!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Mimochodem, četl jsem všechno možné o vakcíně na Covid - že to člověku změní DNA, že v tom jsou nanoboti, a čipy, a jakási "luciferáza" a kdesi cosi ... ale nikde ani slovo o nitrožilních houbách! To je ostuda, marketing Mycelia má mezi konspirátory rozhodně co dohánět.
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    Všem krásné svátky! Co nejklidnější! :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Tož přeju všemu zdejšímu osazenstvu krásné Vánoce, a do nového roku už žádné lockdowny! Resp. žádné locdowny až poté, co bude Mycelium dokončeno :-)

    MVEK
    MVEK --- ---
    Když naší ratolesti Lucas (totiž Jaroslav Plesl) vykládá, jak má používat knížku a chytrou Albi tužku a o čem to je, tak je to děsivé:-). Místy jako bych ho slyšel, místy je to naštěstí odlišné podání.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: Jako vzhledem k tomu, jak je mycelium spjatý subjektivně se mnou a mým okolím, ale objektivně i s děním ve světě a společnosti, tak si občas říkám... Kdo jsi a co tě přivádí do naší sluneční? :P
    E2E4
    E2E4 --- ---
    nazval bych to "ProxiMedia I"

    Vědci hledající mimozemské civilizace zkoumají podezřelý signál, přišel od Proximy Centauri — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...i-mimozemske-civilizace-zkoumaji-podezrely-signal-prisel-od-proximy
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Franta vysrabil, ale zbytek dorazí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Dneska je online křest robotí antologie - https://www.facebook.com/events/374704440257268?active_tab=about - živé vysílání v sedm večer na https://www.facebook.com/KnihovnaVaclavaHavla/live_videos/ - a sice tam žádnou aktivní účast nebudu provozovat, ale bude tam Ricarderon s Frantou Novotným, kteří to zvládnou líp, než bych kdy dokázala já :).
    MVEK
    MVEK --- ---
    BOB_GALLOWS: What the frell!!!
    MYCROFT_SK
    MYCROFT_SK --- ---
    nevem ci to tu uz bolo, daco sa mi mari. ekologia za 1350 dollars
    Holanďan vynašiel rakvu, ktorá premieňa ľudské telá na huby a tie dokonca vyživujú pôdu
    https://zaujimavysvet.webnoviny.sk/...tora-premiena-ludske-tela-na-huby-a-tie-dokonca-vyzivuju-podu/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PECA: spíš takové neustále oddalované pre-apo... (ale myslím, že až apokalypsa fakt přijde, tak si moc neoddechneme)
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: Ber to z té "lepšejší" stránky – žijeme ve sci-fi :D
    // I když, ono to častěji vypadá spíše jako "post-apo"...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BOB_GALLOWS: To není možný tohleto! :D
    Připadám si jako v tom vtipu o chirurgovi: "operuju, operuju... a najednou pitvám, pitvám". Píšu sci-fi, sci-fi... a najednou je z toho historickej román.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam