• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: No ten obrázek v BRAMBOREENA má 1200x845 pixelů, tedy aspect ratio 1,42; na https://facebook.com/fantastikavargu/posts/1732393273619320 analogicky až na zvětšení. Dosavadní brožované Mycelium jsem si právě změřil na nějakých 146x204 mm plusmínus chyba stařičkého dětského pravítka, což vychází těsně pod 1,4.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Fakt je to hrozně šouplé, jakoby protažené do výšky, no snad je to jenom náhled.
    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Jak deformovaná? Já vidím obdélník ;)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Takže konec září jo? To je velmi dobrá zpráva!
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: mě teda malinko znervózňuje ta deformovaná obálka s nedeformovaným textem, ale pevně doufám, že je to jen pracovní verze.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Předchozí víkend a tyto tři dny byly fakt hektické, v Argu se zoufale všichni snaží stihnout šestku na knižní veletrh, korektorka píše, že si zablokovala krční páteř a vypálila oči o monitor, jak to četla přes víkend spoustu hodin... já to včera kontrolovala... grafik z Brna posílal opravenou sazbu dnes ráno po páté hodině a zjevně se mezitím změnil v sovu a nadále už dělá jenom húúú, húúú... já dneska ještě kontrolovala náhled a psala k tomu další poznámky... a Ricarderon pobíhá kolem a všechny popohání a nadává na můj vypnutý mobil. No ale snad to bude a prvních pár kousků se na Svět knihy povede dovléct. Budu tam mít pořad v sobotu v jedenáct a mělo to být obecné povídání o sáhodlouhých ságách, ale možná se to tak vyvrbí, že z toho bude rovnou křest.

    A to je rovnou taky omluva KAVENOVI a JANĚHUSE, že nic moc nedělám se slovníkem, zatímco oni ho vylepšujou, no ale teď už na to zase dojde.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím Argo na Facebooku oznamuje (a ID HYPERION sdílí):

    Fantastika v nakladatelství Argo
    ·
    Edice Fantastika se rozrůstá:
    141. svazek Mycelium I: Jantarové oči
    142. svazek Mycelium II: Led pod kůží
    143. svazek Mycelium III: Pád do temnot
    144. svazek Mycelium IV: Vidění
    145. svazek Mycelium V: Hlasy a hvězdy
    146. svazek Mycelium VI: Vrstva ticha
    147. svazek Mycelium VII: Zakázané směry
    148. svazek Mycelium VIII: Program apokalypsy
    Jak už jistě víte, Vilma Kadlečková dokončila sérii Mycelium, jednu z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších ság české fantastické literatury. Už na zářijovém Světě knihy by měl být k dostání dlouho očekávaný šestý svazek Vrstva ticha v klasickém brožovaném vydání. Sedmý a osmý svazek série vyjdou v prvním pololetí roku 2022.
    Zároveň však chystáme i nová vydání všech osmi svazků v pevné vazbě v rámci edice Fantastika. Takto vyjdou nová vydání prvního až pátého svazku i tři dosud nepublikovaná závěrečná pokračování. K dispozici tak bude celé vydání v pevné vazbě a vyjdou i tři nová pokračování v brožované vazbě. První dva svazky budou v novém vydání doplněny o dříve publikované související kratší práce. Čeká vás tak kompletní vydání celé ságy v podobě, jakou si jeden z nejobsáhlejších příběhů české fantastiky zaslouží.
    Níže obálka šestého svazku, kterou pro nás tradičně připravil skvělý Tomáš Kučerovský.

    VANEK
    VANEK --- ---
    PAWLEEQ: Nepřijímejte žádných náhražek!
    Congrès Mycélium 2021 - Tous les jeudis de septembre 2021!
    https://congresmycelium.com
    PAWLEEQ
    PAWLEEQ --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    No, sice žádná šokující souvislost s kosmonautikou ani psychotronikou, ale stejně mi to nedá to sem nedat... :-)
    Pozitivní zprávy
    https://pozitivni-zpravy.cz/houby-jako-luxusni-zbozi-na-trh-vstoupil-atraktivni-biomaterial-pro-vyrobu-obleceni/
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BUBLINATOR: Aš~šád je nejlepší léčitel široko daleko, ten to zhoršit nemůže ... ledaže by to dělal schválně :-) Každopádně uzdravení přeju i já.
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    Myslím že nejvíc mi to zhoršuje Aš-šád
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BUBLINATOR: Tak hlavně brzké uzdravení přeju, snad to ty houby moc nezhoršily :)
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    No nic, jdu si poslechnout raději poslechnout epos o Gilgamešovi od Martinů, protože mám zakázáno mít otevřené oči
    BUBLINATOR
    BUBLINATOR --- ---
    To mi dalo, jsem v nemocnici s encefalitidou a boreliózou a už jsem tu přečetl trojku a čtvrtou knihu. Teď nevím z čeho mám víc rozpumpovane tekutiny v těle, jestli z nemoci nebo sbíhání události
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: já vím, taky jsem si kdysi tu etymologii hledala; lepší příjmení prostě nenajdeš :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    RIP:a já furt, že je to brand nějaký Hildy.
    RIP
    RIP --- ---
    The word hild means "battle" and brand means "sword". The name itself is very likely of Lombardic origin.

    Heeezký. Lukáš Bitvomeč.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: Neříkej, že je ukradl tam co já! Lucas von Hildebrandt, vídeňský architekt? :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Hele, co vyjde na podzim:

    Crossroads
    by Jonathan Franzen
    Autumn’s parade of marquee authors continues with this latest novel from Jonathan Franzen, author of The Corrections. Crossroads is the first of a planned trilogy that will span three generations of the Hildebrandt family and will endeavor to illuminate the political, intellectual, and social crosscurrents of the past 50 years. Franzen does not play around.
    +
    Našel ty Hildebrandty v protonaci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam