• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA, PECA: bohové, to jsou sase sensace :) C. auris je starý známý mizera, který byl vždy nebezpečný a vyskytoval se a vyskytuje celosvětově. kvasinky obecně jsou potvory (krom těch pár ochočených), a shodou okolností patří mezi jednobuněčné houby. takže žádné mycelium :-p
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: A už je to na Novinkách:
    Nemocnicemi v USA se šíří nebezpečná houba. Hostitele kolonizuje - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-nemocnicemi-v-usa-se-siri-nebezpecna-houba-hostitele-kolonizuje-40426429
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Náznaků je čím dál víc... My vám to říkali!

    Deadly fungal infection spreading at an alarming rate, CDC says
    https://www.nbcnews.com/health/health-news/cdc-fungal-infection-candida-auris-alarming-spread-rcna75477
    JAEN
    JAEN --- ---
    National Geographic: In some jungles, species of fungi outnumber plants 33 to 1. https://fb.watch/jnio7T3dXW/
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: cywe, ja, poustevnik, a znam dve autorkt osobne. Peklo zmrzlo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    E2E4: ještě není půlka března... uaaá... že ne, že ne?! No za chvíli to bude!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: a co černé studně (bílé krajky) pro ty trosky země?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    NYA
    NYA --- ---
    SHEALA: ve třetím díle mě fakt vzalo, když E. umřela. a musela jsem čekat asi dva týdny, než se potkám s kamarádkou, která Mycelium zná, abych to mohla s někým sdílet!! :)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Parazitická houba rostoucí z kobylky.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: jj, sou. Ať je ti brzy líp! :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Jak se zotavuju ze zápalu plic, tak jsem dala podruhý celou ságu, tedka jsem u třetího dílu a... Gerdánci a Oseani jsou v podstatě to samý, jenom Osseanu jsou prorostlí houbama, a Gerdánci ne?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    A je to tady!!
    Vědec popsal, jak houby mohou měnit lidskou mysl: "Jiné vám prorostou tělem," říká - Aktuálně.cz
    https://video.aktualne.cz/spotlight/spotlight-rozhovor-miroslav-kolarik-video/r~a5dd9198c1a611ed8b4e0cc47ab5f122/
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    PECA: nezbanuje, jenom to sklerotiky upozorní, že už hlasovali. Hádej, jak to vím :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    RIP: Na třetí stranu, na NS bývá raut, zatímco v KVH akorát džbány s vodou ;)
    RIP
    RIP --- ---
    Na druhou stranu, Knihovna VH je přátelský, lidsky vřelý prostor, kdežto Nová scéna je zdechle chladná a nafuněná brutalistní obludnost, takže z tohoto hledištěte je u mě ten apartheid pro žánry celkem cajk, ale mně do toho je prd :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jasně, je to pořád ta samá anketa a Ricarderon už myslím všem tady vyhrožoval dostatečně :D A z mého pohledu - no ono je to na jednu stranu milé, že se mají burcovat davy na podporu hub, ale taky je to dvojsečné, protože když někde proběhnou nějaké organizované pokusy udělat nálet, vrátí se to v podobě děsných hejtů. Nechci být v podezření, že já starej egomaniak o půlnoci podřezávám černé slepice, abych dostala nějakou cenu :D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    PECA: Nebo můžete založit nové e-mailové adresy a hlasovat za mrtvé příbuzné.
    PECA
    PECA --- ---
    HYPERION: Pro sklerotiky, jako jsem třeba já, si dovoluji poznamenat, že se jedná o totéž hlasování, kde někteří již hlasovali v průběhu prosince - viz RICARDERON. Nevím, jestli se duplicitním hlasováním náhodou hlasování nezbanuje. Preventivně varuji, aby potom někdo nemusel provozovat krvavé rituály za trest navíc. :)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Vilmu Kadlečkovou a ostatní autory fantastiky nechtějí pustit na slavnostní večer udílení cen Magnesia Litera v přímém přenosu. Žánrové ceny se budou pro jistotu udílet o den dříve. Pomozte nám dostat Vilmu i Mycelium na televizní obrazovku! Hlasujte pro osmý díl Program apokalypsy v kategorii Kosmas cena čtenářů! Kdo jiný, když ne Vilma? Kdy jindy, když ne teď!?

    Hlasujte zde: https://ml2023.kosmas.cz/
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MVEK:

    Jedna ruka netleská - Normalní houbovej čaj a strom kamarád
    https://youtube.com/watch?v=FFTc-xPPhl8
    MVEK
    MVEK --- ---
    Asi budu cpt. Obvious, ale nějak jsem netušil, že opravdu i existuje obecně známý výraz "mushroom tea". Podle ChatGPT to může být jak medicínský (třeba s reishi), tak s psychedelickými účinky, jako třeba v písničce od The Weeknd (tam mě to právě praštilo do uší):
    [Verse 1]
    We're goin' back in time
    I'd like to see you try
    Unpackin' thoughts through tunnels in your mind
    I'll fix you mushroom tea
    And cross the restless sea
    Release yourself to escape reality

    Tak třeba nejsem jediný, koho to zaujalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam