• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    TOM: To my, kteří vyrábíme klobouky z choroše, už dávno víme :-)
    TOM
    TOM --- ---
    Z houbového mycelia lze vyrobit kůži podobný materiál - Gate2Biotech.cz
    http://www.gate2biotech.cz/z-houboveho-mycelia-lze-vyrobit-kuzi-podobny-material/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Svět knihy se blíží, tak sem dám přehled, kdy kde budu během soboty (jsou to začátky pořadů, kterých se přímo účastním, každý trvá cca hodinu):

    11:00 – Křest antologie Hlubiny města ve Fantasy a sci-fi sále
    12:00 – autogramiáda autorů z této antologie na stánku Epochy
    14:00 – Fantastika a Magnesia Litera – beseda v Profesním fóru
    16:00 – autogramiáda autorů z Arga na stánku Arga
    18:00 - Moderní fantastika z Jiného kraje – beseda o antologii (zřejmě ve F a SF sále)

    A zbytek času u baru! Nebo zkrátka na pořadech, kde budou bavit publikum nějací jiní nešťastníci než já.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Sci-Fi Illustration Resolute (FB)

    VANEK
    VANEK --- ---
    CORNHOLIO: Pics or... ;)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Tak jsem si dnes koupil druhý díl komiksové série Prašina - Podivné procházky (je to ta druhá série), a jestli se nepletu, je tam velmi milá drobná pocta Myceliu od Katky Čupové a Ester Kuchynkové:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: Fotka je krasna!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    RICARDERON: Meh, nyx tu fotku dost ožvejkal. Pardon
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Podle všeho získáním Magnesie Litery se omládne o dvacet let... Tak se snažte.

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Byly doby, kdy si mýval, packy mýval.
    Teď už si je nemeje, neb mu došla naděje.

    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: taky velká gratulace a tohle jsem našla v denním tisku :-)
    _______
    Pak jsou tu letos poprvé udílené žánrové ceny. Jejich udílení si Magnesia Litera zcela zbytečně odbyla den před ceremoniálem, kdy čtyřem autorům rozdala ceny v ústraní Knihovny Václava Havla, nikoliv při hlavním přelíčení. Detektivka roku (František Šmehlík za knihu Šelma), Litera za fantastiku (Vilma Kadlečková za Mycelium VIII: Program apokalypsy) a Litera za humoristickou knihu (Martin Mach Ondřej, Lela Geislerová za Zen žen). Obzvláště u Litery za fantastiku, kterou získala Vilma Kadlečková za poslední díl své fenomenální fantasy série Mycelium, jde mluvit o vyloženém kopanci. Kadlečková si za svou práci skutečně zasloužila potlesk na otevřené scéně a za svitu reflektorů a bzučení kamer. Pro příště by se pořadatelé mohli odvázat a neodsouvat část literatury někam mezi košťata do skladu.

    „Nečetl jsem to, je to příliš osobní,“ řekl básníkův syn. Magnesia Litera se letos trefovala rovnou do černého | Krajské listy.cz
    https://www.krajskelisty.cz/literarni-klub/28729-necetl-jsem-to-je-to-prilis-osobni-magnesia-litera-i-pres-neprizen-ekonomiky-probehla.htm
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Gratuluju! Díky prorostení Myceliem jsem přežila špitál, zaslouží si to.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Přidávám se s gratulací. Je to skvělé. Mycelium tu námi prorůstá už nějaký ten rok. Mnohé čtenáře nevratně poznamenalo a byla by velká škoda, kdyby nedostalo, co si zaslouží :).
    PECA
    PECA --- ---
    BRAMBOREENA: Pěkná komorní akce, takhle zpoza monitoru. Gratuluji k ceně, nechť se ti trofej doma pěkně vyjímá, ať už si ji postavíš kamkoliv :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    RIP: asi horečka z prázdna / z argenitu.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    XCHAOS: Nenecháme si to na vlastní merchandizing? Hermelínáři by to určitě dělali z hovězího a podobných zbabělých náhražek ...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak spíš tuhle...

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: Jen tak dál! Jako zástupce fanouškovského managementu navrhuju jako další krok prodat práva na obchodní značku Qrila výrobci Sedlčanského Hermelínu!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak tady ještě jedna důstojná fotka, kopíruju z FB :)

    Magnesia Litera je v Knihovna Václava Havla.
    58 min · Praha ·
    Vítězové letošních žánrových cen: zleva držitel Litery za detektivku František Šmehlík za román Šelma, držitelé Litery za humoristickou knihu Martin Mach Ondřej a Lela Geislerová za soubor komiksových stripů Zen žen a držitelka Litery za fantastiku Vilma Kadlečková za závěrečný osmý díl ságy Mycelium. Foto Jakub Hněvkovský.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam