• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    BRAMBOREENA: zkusil jsem ten tvůj prompt předhodit midjourney. Už pár dní si tu zkouším prompty přehazovat mezi Midjourney a DALL-E a naučit se na tom, jak AI donutit, aby mi kreslila, co chci. Líbí se mi, jak odlišné ty obrázky jsou. A občas to udělá strašně zvláštní věci jako třeba teď:






    Kromě toho jsem si trochu hrál s interiérem chrámu, aby nebyl tak moc pozemsky středověký, ale měl víc oceli nebo skla. Nejvíc se mi líbí tyhle tři:







    Jenom jak píšeš TADY - donutit AI, aby udělala něco úplně přesně podle popisu, je skoro nemožný. Midjourney se zasekla u sloních uší - jakmile je začnu víc specifikovat, pochopí to úplně blbě.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (kdo to s tím umíte, můžete to zkusit líp, tohle jsou moje první pokusy se zdarmaverzí dalle-e v Bingu)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A jinak teda je to kýč jak bič, ještě že jsem tuhle hračku neměla, když jsem to psala, to bych si tu össenskou vizáž ještě rozmyslela :D )
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Místo frňáku Leonarda Cohena jsem zkusila orlí zobák, ale ájíčko to ignoruje :D

    Nový prompt: A full-length high-definition digital illustration of a bald young man in action pose in a gothic crypt. Man has a midnight blue skin, his ears are like elephant ears, but smaller, his nose is like an eagle beak in blue color, his eyes are glowing red and yellow. Man wears dark fluttering cloak in style of shaolin, futuristic, with a smooth metallic texture with a slight reflections. Man holds large glowing precious stone.

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Chtelo by to sirsi (jakoby kocici) nos :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BRAMBOREENA: za me pecka, ale hlavne aby to vypadalo dle tvych predstav, ja se prizpusobim autorove vizi, visjak ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    AVATAR: Tak prosím :D Dokonce má i kroužky v uších, i když jsem to nepožadovala; AI si zřejmě myslí, že k tomuto typu uší neoddělitelně patří! Jenom obleček je krapet gumovej, to by chtělo trochu poladit.

    Prompt pro generování byl: A full-length high-definition digital illustration of a young man in action pose in a gothic crypt. Man has a midnight blue skin, his ears resemble ears of elephant, but smaller, his nose is like a nose of Leonard Cohen, his eyes are yellow. Man wears a dark gray shaolin monk cloak in futuristic style with intricate patterns and cutouts. The cloak has a smooth metallic texture with a slight metallic sheen.

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Tyjo predstavoval jsem si je vzdy mnohem... lidsteji :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ájíčko mi vygenerovalo Össeany, jak si bezradně žmoulají chobot.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Obálka na Trosky Země.

    VANEK
    VANEK --- ---
    Jednobuněčná houba jako houba, že jo.
    Zraněný izraelský voják podlehl agresivní plísni - Novinky
    https://novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-zraneny-izraelsky-vojak-podlehl-agresivni-plisni-40455393
    Rezistentní plíseň odolávala veškerým snahám o léčbu ... Stejnou plísní se nakazilo asi deset vojáků ... Předpokládá se, že se plíseň dostala do půdy z odpadních vod poté, co byla při bojích poškozena kanalizace. Infekce se pak dostala do ran zraněných vojáků, které nelze kvůli podmínkám na bojišti udržet sterilní.

    STARE_CASY: Nestěžoval si někdo na překladatele? Teď se řešil jinde…
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    PSYNOXIOUS: Ta knížka je fantastická. Už tady několikrát proběhla, poprvé nějaké tři roky zpátky, a rozhodně pořád stojí za přečtení. Nabitá zajímavými informacemi, čtivě napsaná...

    Dal bych ji tady jako povinnou četbu :)
    PSYNOXIOUS
    PSYNOXIOUS --- ---
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Přeji celému zdejšímu osazenstvu hezké Vánoce, hodně hub pod stromečkem, a co nejméně náročná trëighrü s příbuznými.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Nevím, jestli to sem patří, ale tématem jsou rozhodně houby a drogy. Docela se domnívám, že nejspíš Össenské (minimýlně jedna vyobrazená bytost je pod vlivem rawe, ostatní stupně Pětice si domyslete sami...) (odkaz nešlo doprovodit komentářem)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    xChaos: "Žít #Brno (hospůdka #panksy) #sHashtagem" - f.cz - fskutečnosti Fedivesmír :-) Brána do federace sociálních sítí. 2000 znaků pro vaše příspěvky.
    https://f.cz/@xChaos/111607782502081633
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Figurka össeana použitá jako vonítko ... to je zvrácené :-) Nojo, tak myslel jsem že by to mohlo být pevnější, takhle to zní že to je něco jako lámavý papír. Čekal jsem nějaké neobvyklé vlastnosti.

    Mycelium je blbě a musí se přepsat ... LEDAŽE by össeané své houby nezaložili na lesklokorce :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: Je to lehké a vlastně dost měkké, trochu to přopomíná korek. Dalo by se to snadno rozlomit. Vyrostlo to na pilinách, čili jsou to zkrátka piliny, propojené tím myceliem. Říkali nám, že se do toho výborně vsakují nepolární rozpouštědla, čili ideální použití téhle hmotky narostlé ve skleničce, je aromaozdoba: pokapat nějakým tím vonným olejíčkem, a ten se z toho pak uvoluje jako z takových těch vonných stromečků v autě, ale líp. Voda po tom stéká. Krev prý zkoušeli, ale vůbec se do toho nevsakuje. :D Takže Mycelium je celé blbě a budu to muset přepsat.
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    ZUZKAOU: A obsahuje to hericenony a erinaciny. N-n-yorští vědci objevili, že tyto látky umí indukovat regeneraci nervových spojů v mozku. Což je poměrně nevídané, má se spíše za to, že neurony (obzvláště poškozené) se regenerují / "dorůstají" velmi pomalu až vůbec. Což je o to víc psychotronicko-myceliální.

    Hericenone - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hericenone
    Nerve growth factor - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Nerve_growth_factor

    (Konec nerdovského okénka).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAVEN: no nadivoko rostoucí je to chráněné. Je to jedlé a strašně dobré. A obzvláště myceliální!

    Korálovce, houby, které si zaslouží ochranu - Časopis Vesmír
    https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2012/cislo-3/koralovce-houby-ktere-si-zaslouzi-ochranu.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam