• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNORRYKávové předplatné (filtr) - od koho vám chodí kafe? reporty, názory, společné ochutnávky atd... kafe
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    MOMENT: Jako já rád napojim celou bandu nadšenců do kafe, o to nejde. Spíš mě zajímají zkušenosti jiných předplatitelů, aby člověk věděl, co příště (ne)objednávat. A taky bych samozřejmě rád někoho posocal o nějaký skvělý kafata (s tim, že rád nechám posocat sebe..)

    Jinak jsem právě zkušebně naložil asi 60 gramů Indie Bababudan z cofeesourcu (kde ji mají skoro zadarmo) do sáčku, ve kterém jsem předtím skladoval shitake houby, tak jsem zvědavej, co to udělá.. muhehe
    Někdo ví předem?
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    SNORRY: ne. ale co sem viděl u tebe, není toho dost pro dva?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Jinak, nikdo z přítomných nemá předplatné?!?
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    The World's Best Gourmet Subscription Coffee Club - Kopi
    http://www.kopi.co.uk/
    Tihleti týpci dělají podobnou práci, jako ti, co jsem nahazoval minule. Výhoda je, že jsou z anglie, tudíž je to levnější = 35 liber na tři měsíce za 250g pytel jednou za měsíc. Navíc si to tady evidentně praží sami a nedělají tedy selekci nejlepších kafí z nejlepších pražíren, ale nejlepších fazolí, který pak pražej. Pořád mi to ale přijde dost drahý, stejně jako všechny podobný projekty, na který jsem zatim narazil.

    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Subscription Artisan Coffee, Delivered Monthly | Craft Coffee
    http://www.craftcoffee.com/products/artisan-coffee-tasting-box
    Tohle je docela zajímavý, dostaneš jednou za měsíc vždy troje různý fazole z různejch pražíren. Škoda, že international shipping stojí skoro stejně jako ty samotný fazole..
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JEDI: :D
    JEDI
    JEDI --- ---
    Dobrej klubík..:D

    V ČR ještě před pár lety předplatné kávy jako takové nebylo. Tím myslím české/slovenské distributory nebo výrobce kávy.
    Příjde mi to jako naprosto úžasná věc. Jak z hlediska úspory času a starostí, tak z hlediska ekonomického pro výrobce. :D
    V současný chvíli má předplatné každej druhej, takže je z čeho vybírat :D

    Dokonce ještě před předplatným kávy se dalo dohromady předplatný vody. Ani v současný chvíli někteří současní dodavatelé vody nevěří, že to může fungovat. éf tý barelový vody, když se to spustilo poprvý, sám nevěři, že to může fungovat, když mu přišel barel vody z předplatného. No navíc tam byl ještě fígl, že to doručovala Česká Pošta, což je hardcore. :D
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    Sry. Blbe ctu :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    LUKAS87: IOT_JH je starej rejpal a šprýmař :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Tak bavíme se snad o filtru, ne? Drip, Chemex, Aeropress... Ne?
    IOT_JH
    IOT_JH --- ---
    Jakej zpusob pripravy povazujes za nejvhodnesi k objektivnimu posouzeni kvality kavy? U toho hodnoceni by spravne melo asi byt uvedeny, jestli ti chutna kdyz ji chroupes suchou, nebo jako espresso...
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    Tak a je to tady, pojďmě společně zmapovat neskutečně rozmanitý svět předplatného kávy. Věřím, že spousta z vás už s předplatným má zkušenost. Z tohoto důvodu bych rád na nástěnce, kterou může každý dle libosti upravovat, vytvořil menší databázi. Nikdo samosebou nikoho nenutí zde vyzradit jeho tajné předplatné, aby mu ho pak vypil.. :) Jen pak snad budeme debatovat o něco jednodušeji. Připojte prosím také vaše soukromé hodnocení předplatného a v diskuzi rozveďte proč. A když už tady navrhuju rozvést hodnocení, měl bych vysvětlit, proč jsem dal 8/10 svému Square Milovskému předplatnému. Jsem s ním zatím skutečně velmi spokojený, ale více bodů jsem nemohl dát jednak proto, že mi zatím chodí jen dva měsíce, takže si zatím netroufám mu dát více a také proto, že druhý vzorek jsem okamžitě po tom co dorazil otevřel a první káva z něho byla dost špatná. Přičítám to přílišné čerstvosti a uzavření v sáčku, jelikož druhý den večer, po tom, co jsem kávu přesypal do dózy, jsem si ji zamiloval. Jinak se samotnou kávou Square Mile posílá vždy ještě malý bookletík, kde mimojiné vidíte konkrétní místo růstu vaší kávy. Samotné informace pak nejsou většinou moc zajímavé, i když pořád o trochu lepší než třeba v CoffeeSourceu. Co si myslíte o kvalitě informácí dodávaných s kávou, zajímají vás vůbec? Za sebe musím říct, že je to věšinou bída s nouzí. Co ale do popisků kávy vlastně psát?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam