• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUADDIBSrdcaři, Džentlmeni, Hasiči - Požární sport
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    bohužel nic...

    my nezávidíme... bohužel :(
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    děje se tu něco?! Závodíte, nebo spíte?! :)
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    To je podívaná: Nejkrásnější české hasičky úplně nahé. Intimní partie zahalily jen do peří a pěny - Super.cz
    http://www.super.cz/...ejsi-ceske-hasicky-uplne-nahe-intimni-partie-zahalily-jen-do-peri-a-peny.html
    slušelo by jim to být tam o kapku míň photoshopu:)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    COYOT: takhle mi to staci, diky za uzitecny rady!
    COYOT
    COYOT --- ---
    ALI_EN: je to naprosto jednoduchý a v podstatě jsi si sama odpoveděla :) zmatená jsi uplně zbvtečně :) kup jeden hasičák pro domácnost a jeden vodní do kůlny kotelny.... 3tí sněhovej do garáže.. ale když už řešíš požární bezpečnost, asi bych si ke kotelně či kůlně přivedl aspoň zahradní hadici...

    a v bytě uvnitř... asi nejhorší věc která potká lidi kde něco chytlo je, že zazmatkujou,, šahnou po práškovým hasičáku a je celej byt/chalupa vod toho sajrajtu.. tzn kultura hašení v řiti a ve výsledku zničenej byt hasičákem....

    to samý je sněhovej.. víc škoda než užitku.. ten je naopak dobrej mít v dílně.. garáži.. kde se předpokládá nějakej ten benzín.. barvy ředidla apod...

    další samozřejmost kterou lajci asi moc neznají, že než používat práškovej hasičák.. je lepší vypnout přívod el. energie do baráku... tj nestačí shodit jističe v bytě.. domě. ale už aby přívod do bytu byl :mrtvej" tj pojistky v kapličce na zahradě případne na sloupu... pak stačí použít pár litrů vody :)


    právě neznalost toho co hoří a jak se co má hasit pak vede k větším škodám než samotným ohněm.... ale proto tu jsou jednotky HZS a SDH ;)

    ono mít hasičák doma pro klid duše jedna věc, druhá, a to dost podstatná, je chovat se doma tak, aby se riziku vzniku požáru předcházelo :)

    když tak PM:)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ahoj, poradite, i kdyz teda nejde uplne o sport, spis o pozarni bezpecnost?
    Planuju mame k Vanocum koupit na barak par hasicich pristroju. Je to stara chalupa, topi se tam vsude drevem pripadne uhlim, staj je cela drevena jinak barak castecne. Myslim si, ze i kdyz se doufejme hasicaky nikdy nepouzijou, urcite by vubec nemuselo vadit, aby tam dva tri byly. Snazila jsem se o tom neco nacist, pro domacnosti se doporucuje na tridy pozaru A, B, C. Ted trochu tapu, jakyho typu. Pochopila jsem, ze praskovy je univerzalni, ale zase jsem se docetla, ze neni vhodny na pevne latky jako drevo, uhli. Snehovy zase ne na elektricka zarizeni pod proudem. Proste hasicak do domacnost nebude to samy jako hasicak na chlaupu, kde mamka trvale zije. Pak se tedy nabizi asi nejlepsi moznost, totiz to nakombinovat.
    Do staje, kde pozar vznikne s nejmensi pravdepodobnosti, jen maly na drevo. Do stodoly, kde je uskladnene drevo, seno, slama neco, co uhasi u horeni tohodle (horlaviny tam, krome par lahvi domaci slivovice, tusim neskladuje), a do baraku, kde se teda topi pevnem palivem, ale i tam jsou nejaky oleje, latky, horlaviny zrejme zadny, elektronika tam samozrejme je i kdyz minimalne, a asi pokud existuje moznost kdyby uz se to muselo pouzit, aby napachany skody byly odstranitelny, bylo by to mile :)
    Nakone jsem si rekla, ze tedy asi hasicaky nakombinuju. Po tom, co jsem si nacetla, bych mela byt schopna si to ujasnit a vybrat sama, ale zdalo se mi spis, ze jsem z toho trochu zmatena, dost mozna zbytecne :) tak jsem si rekla, ze se zkusim poptat tady, profesionalni tip je samozrejme rada nad zlato
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    TRANQUILITY: na posledních závodech sezony ostuda jako trám:D Šafářky startují k nenastartovaný mašině :-D
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    Tak pro začátek... držte nám v sobotu pěsti, máme v plánu poslední závod a pak už jen dohasná!
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    To je velká škoda... nicméně... bavit se tu můžeme jak o historii tak o budoucnosti :D
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    super! Díky za nápad založit tohle auditko... jen škoda, že už je skoro konec sezony:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam