• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DO_ITEuropa Universalis IV a jine "paradoxni" hry
    DIOM
    DIOM --- ---
    PROZAC: jn..vnuky už neoženíš, když je syn landed..ale když si necháš hlavního dědice na dvoře, tak si můžeš oženit i vnuka..taky je dost ošemetný dávat území malým dětem, běžně pak umírají na banální nemoci, protože si sami nenajdou solidního felčara ..vyplatí se i dávat dětem ty nové funkce na dvoře, střádají tak peníze a prestige

    a witch coven je nejvíc OP..od té doby co jsem tohle objevil už nechci jinak :)
    PROZAC
    PROZAC --- ---
    JULIAN: když dobyvaš tak muzes davat ty zeme synum a pak az umres tak budou mit plnej domain.

    Akorát je problematicky, kdyz zijes dlouho, tak jejich deti si vezmou nějaký randomaky a breeding je v tahu :S nebo jak to delate vy? Kdyz das potomkovi land, tak nad jeho snatky vnuku nemas vliv, pouze je ozenit/vdat za nekoho koho mas u dvoru...
    DIOM
    DIOM --- ---
    JULIAN: No on to rovný díl není skoro nikdy..záleží na formě dědictví, počtu synů, nejvyšším drženém titulu, kde je hlavní město, atd. ..když pak musíš hrát třeba za nejmladšího, tak kolikrát nejsi ani duke. Claim samozřejmě máš, takže můžeš rovnou rozehrát další hru o trůny. Má tak prostě smysl se věnovat všem synům stejně dobře jako prvorozenému, protože nikdy nevíš kdo na tebe vyjde.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    DIOM: ach tak. jako, proc ne, ale to akorat vede k tomu ze podelis vse rovnym dilem a pak mas jako sourozenec na na ten hlavni titul claim ne? rozhodne to ale zni mnohem lepe nez jsem si puvodne myslel
    DIOM
    DIOM --- ---
    JULIAN: To jsem asi špatně vysvětlil. Tak jak to hraju já, nehraješ za random týpka z celé dynastie, ale za jednoho ze svých synů (dědiců) a pokud nějakej synek nic nedědí, nemůžeš za něj ani následně hrát.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    DIOM: no to jo, souhlasim s tim problemem, ale ve chvili kdy se do tehle situace dostanu mam uz dynastii rozlezlou vsude mozne a teda prijde mi ze to uz bych rovnou mohl rozehrat novou hru nez hrat za nejakyho random typka, kde vlastne pravdepodobne az umre zas o vsechno prijdu.
    DIOM
    DIOM --- ---
    JULIAN: Naopak větší než normálně, protože tam už většinou za pár pokolení všechno mám, hlavně kopec peněz a za ty si nabrnkneš co chceš a pak už mě to nebaví. Já to takhle s tím modem hraju jako ságu jedné dynastie, kde se díky modu odehrávají všechny ty sourozenecký zrady a vraždy, abych se zase dostal k původnímu majetku. Samo občas mi rng přidělí prvorozeného a hraju klasicky dál. Taky takhle nemám nutkání rushovat k primogeniture.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    DIOM: jakou máš pak ale motivaci se snažit? Když pak zase soadnes treba
    BRETA
    BRETA --- ---
    DIOM: asi to vyzkouším, ale přijde mi to jako uplnej úlet, já se naopak snažím dosadit nejlepšího možného heira tak, aby vůbec o nic nepřišel :) když máš pak těch empajru třeba deset, tak není zas tak easy to držet pohromadě, teda aspoň dokud není dostupný ultimogeniture
    DIOM
    DIOM --- ---
    BRETA: Achievementy jsem s klidným srdcem obětoval pro lepší hratelnost. Hlavně když už člověk ví co a jak, tak je ta hra hodně snadná a v pozdější fázi pak celkem nudná. Já miluju ty začátky, kdy řešíš každý detail, každýho dvořana, každej zlaťák je dobrej. Na tohle je právě skvělej ten after death mod, kde si v game rules nastavíš random heir a nikdy nevíš za koho budeš po smrti hrát. Takže pak z císaře třeba zase spadneš zpátky na vévodu a znovu se snažíš dopracovat se k majetku a moci. Každého dědice pak chceš dobře oženit a vyškolit. Zachovat přitom ještě nějakou kontinuitu říše je pak úplně novej level hry.
    BRETA
    BRETA --- ---
    DIOM: já bych ty módy snad i vyzkoušel, ale jelikož nejsou pak aktivní achievementy, tak nejsem schopnej to s nima hrát.
    Koncem měsíce vyjde druhej Flavor pack: AVAILABLE MAY 31
    The sun-kissed lands of Iberia await your glorious rule
    From the Christian kingdoms in their northern mountain strongholds to the sumptuous Muslim taifas of al-Andalus, immerse yourself in Crusader Kings III: Fate of Iberia with all its splendor and art. Breathe life into your Iberian adventure with new events, music, traditions, models, and style your ruler as a royal Castillian knight or dashing Umayyad emir.

    UBIK: teď mám nutnou pauzu, ale jinak tam mám nasvíceno přes 1500hodin :)
    DIOM
    DIOM --- ---
    jinak tady mám aktuální kolekci modů, bez kterých bych CK3 už nemohl hrát..jednak aby to bylo výrazně těžší (More Interactive Vassals, After Death - random heir, Higher Mortality) a taky o hodně pestřejší (CFP, EPE, VIET) ..plus několik dalších vychytávek
    seřazeno jak by mělo být v playlistu >>

    Steam Workshop::Must have
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2557167020
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Taky občas hraju, teď ale jedu Stellaris - Star Trek New Horizons
    PROZAC
    PROZAC --- ---
    Taky hraju :)
    EXSECRABILIS
    EXSECRABILIS --- ---
    UBIK: Zalezi co pod to patri.

    Kdyz mam moznost hrat tak v 90% je to ck3. Bohuzel cas mam tak jednou za dva tri tydny.
    DIOM
    DIOM --- ---
    UBIK: ano..hodně
    UBIK
    UBIK --- ---
    Hraje tu někdo aktivně CK3?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ANTICLOVEK: Ajaj. :)
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    BURKHAR: připrav se na krysy se zvacím dopisem:)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam