• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHARKKaravany a přívěsy
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: specielně si dneska na technickejch potrpí na ty štítky. chtěj je vidět u vozejků i karavanů a že to má vin vyražen na oji je bez toho štítku moc nezajímá co jsem tak koukal
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: technickou to ma treba od franty z vedlejsi vesnice kam s tim jezdi uz 10 let, ale ty pak muzes mit problem na evodencce..
    z raichu bude urcite lepsi volba, ale jak sem psal, cim starsi tim pravdepodobnejsi zatejakni
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    KCE: často je v inzerátech napsáno "vlastní výroby", ale technickou to má - takže to můžou být dobré pasti... dívám se teď po Německu a tam by to mohlo být snad relativně bezpečné (hledám něco 1980 a starší)... asi jsem našel nový koníček.:) nektery jsou užasný
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: no vidis, to sem chtel napsat uz predtim jako dalsi bod:)
    pokud nemas znamosti a nechodis na stk na jistotu, urcite si pred koupi zkontroluj, jestli udaje zapsane v tp odpovidaji skutecnosti. predevsim cislo VIN vyrazene na ramu/oji a na stitku, vyrobce, znacka, provedeni, dale pak typ brzdy, a samozrejme rozmery. v jistych dobach, a vlastne klidne i dnes, je takovy sport prihlasit kde co na naky papiry co se nekde sezenou, sam jsem jednou zazil, masoo by mohla vypravet ;)
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    KCE: dekuji! ještě by me zajímalo, jak je to s technickou - projde všechno nebo je to přísné podobně jako u aut? Ptám se vlastně, jak moc se o to budu muset starat...
    KCE
    KCE --- ---
    ROXTYDY_A_BIBOB: v bodech:
    - nejvetsim rizikem stareho karavanu je zateceni/zatekani, coz vetsinou krome nehezkych map na strope a plisnove-zatuchleho oderu v interieru zpusobi znacne oslabeni nosne konstrukce, ktera je z (puvodne) drevenych latek, a to premenou jejich strutury na houbovitou
    - castejsi prevazeni a i jen mirny offroad (spolecne s faktorem houbovitosti konstrukce z predchoziho bodu) vedou ke krouceni konstrukce, sten, dilataci nabytku atp.
    - takze pro tve konkretni vyuziti vlastne staci kdyz nekoupis uplnou shnilotinu a na pozemku nad karavanem postavis strechu s presahy, aby na nej neprselo a vydrzi stat venku dlouho, a to nejspis i pri vyuziti 2x rocne na 3dny
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    zdravim! mel bych dotaz ohledne vlastnictví karavanu jako prespavaciho mista + 2x rocne na maly vylet… nikdy jsem karavan nemel a nyní bych rad zabil 2 mouchy 1 ranou. mame pozemek, kde chceme postavit mikrochatku s terasou na traveni letnich dni (tzn karavan místo ni) + by se mi libilo s detma vyrazit v karavanu na 2-3 dny nekam na vylet… ale nikdy jsem karavan nevlastnil a vlastne nevim, co znamena se o karavan starat... mam rad stare věci a libil by se mi nejaky skoro veteran/zajimava věc.. na HY bohužel nemám... vydrzi karavan stat venku třeba 3 roky? napr. toto by se mi libilo: https://auto.bazos.cz/inzerat/104217768/Karavan-celolaminat.php
    KCE
    KCE --- ---
    Kontrolowany Zakup Przyczepy - Kapitan Przyczepa - (Teledysk) (#050)
    https://www.youtube.com/watch?v=5XVAFplOkZ4
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MEA: zeptej se spíš v klubu malá bydlení..., tam ti poradí lepe
    MEA
    MEA --- ---
    Prosím o radu, jestli někdo má karavan na vlastním pozemku, který je vedený např. jako neplodná půda, tedy např. křoviště :))? A jestli musí něco řešit s úřady? Osobně mi úrad kdysi na rodinném pozemku tvrdil, že tam nemohu mít mobilní nic, ale např. jurtu mohu, jelikož je to stan a to tihle stavební úředníci neřeší... Jde o to, že pozemek je v zoně lovné zvěře a nyní se začínají postupně řešit žádosti o změnu územního plánu. A já mám nyní v řešení právě karavan...
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja jezdim s vlekem na stodulky sou tam v pohode obcas neco soupnu nenspdne a pohoda
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: na první dvě otázky už jsem odpověď nasel, takže budu rád akorát za doporučení stk
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mám dotaz, nevíte někdo l, kde sehnat v Praze a okolí těsnící gumu do kedrove listy?
    Druhá otázka je, zda nevíte jaký tmel použít na pretmeleni přechodu plastového dílů na oji k tělu karavanu.
    Třetí otázka je, kam byste mi doporučili zajet na STK, Praha a okoli

    Dekuji
    KCE
    KCE --- ---
    PIERDUS: tak co uz si poridil?
    ja ted potkal jeden peknej
    NORTHSTAR 5TH WHEEL TRAILER - FORD RANGER THUNDER 4X4 D/C REDUCED BY 1K | eBay
    https://www.ebay.co.uk/...10%26sd%3D121931050807%26itm%3D254058671205&_trksid=p2047675.c100012.m1985
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    HAGEN: Ja mam truma e2400 vobcas se mi to stane taky, parkrat to zkusim na malej plamen a pak to chytne na velkym, druha varianta ze to zapnu za jizdy a taky to chytne ale treba az na postvrty nekdy na poprve ale hak kdy
    HAGEN
    HAGEN --- ---
    Zdravím. Nemáte někdo v aute topení s bojlerem trumatik 3402 c a zkušenosti rady s poruchama? Došel mě plyn byla zima vymenim bombu a bojler od te doby i přes intenzivní zapínání (i 30x) nechyta . Cvakani jiskry je slyšet plyn z vyduchu ven je taky cítit. Ale neudělá to takovýto buf když to chytne :). Už je to 4 dny pokusu o narození. Sme ve Francii takže truma servis v ČR nepomůže. Dik za jakékoliv rady
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: to bylo na rsz
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PIERDUS: ja dalsi kram uz vozit nechci a na pumpach je pry nemaji, ale je pravda, ze osobne sem se o tom presvedcovat nechodil.
    RSZ
    RSZ --- ---
    ANDY_WARHOL: profík hodí při plnění bombu na váhu, to nemusí být problém ani pro tebe.. údaj o váze prázdná/plná je myslím na každé bombě. Nebo alespoň na té, kterou jsem jezdil plnit já.
    KCE
    KCE --- ---
    PIERDUS: pouzivam bezny lahve a plnici redukci. nebo je nekdy vymenim za plny.. zalezi v jaky zemi sem a co je levnejsi/jednodussi..
    ANDY_WARHOL: tak preplneni je treba hlidat, samozrejme. ja davam dycky radsi jeste o litr min ;) a o popaleninach nic nevim, jak to myslis?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam