• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    PRUSATKO: diky! :) tohle je treba nastaveni, ktery bych nikdy nenasel :)
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    OVECKA_MJ: je to nutne povolit v nastaveni app stahovani, taky me to tocilo
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    + me fakt zajima, jak sakra donutit market, aby stahoval apps i pres mobilni data. Vzdy se mi objevi "stahnout pouze pres wi-fi" a i kdyz dam preskocit, tak to nestahne :/
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    lze nastavit pohyb v textu pres vol +-?

    ad ios a vzhled - z ibuygou mi poslali bilej kryt, takze mam necoofakt dost podobnyho iphone :D musim asap objednat z DX/ebay nejakou nahradu :D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    btw na miui.cz je to na foru takovy divne sepsany, co tu zkusit na nastenku sepsat miui vychytavky? jako prejeti po ikone poznamek od shora dolu, dvojity kliknuti na odemykaci bublinku, dlouhy podrzeni menu (s pripadnym soupnutim ikonou nahodu/dolu), stazeni seznamu sms uplne dolu (chce to vic prstama na vic pokusu) dlouhy stisk na slozce v galerii (skryt), vol- + power, atak dale..
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    OVECKA_MJ: ios look me taky dost toci, v kombinaci s designem telefonu :P
    ale jinak je miui asi dobry, porad objevuju ruzny vychytavky ktery nemel ani CM.

    PRUSATKO: co se tech ikon tyce tak uvitam kdyz nekdo rekne co je tam uplne zbytecny a co tam zasadne chybi. porad narazim na ikony cinskejch/ruskejch/neexistujicich aplikaci (a to uz tech 1200 ikon znam skoro nazpamet), v ikonach her jsem uplne marnej (angry birds jsem hral asi dvakrat), a spis treba u nekterejch aplikaci neni nutny mit ikonu v balicku, protoze vychozi je ok, u nekterch (patvary s pruhlednym pozadim) to zase ikony chce. a tak no
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Ja se s MIUI dost peru :) Mel jsem +- 3,5 roku cyanogenmod, ted uz hodne dlouho 4.0+, a MIUI me desne nici, protoze tam nemuzu nikde nic najit :)
    Launcher je az prilis iOS style - absence app draweru je fakt zalostna :(
    Nastaveni - ok, to se da naucit
    Zoufale mi chybi "notification bar - slide to set brightness" + moznost stahnout notifikacni listu tak, aby tam rovnou byla zalozka "prepinace" misto notifikaci - mit moznost volby - CM to ma na zaklade toho, jestli tahate listu vlevo nebo vpravo
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    MIKROM: skvela prace, pouzivam je co mam miui :-)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    tak si jako novacek udelam malou reklamu: http://www.miui.cz/index.php/topic,937.0.html :)
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    WOJTISHEK: dnes jsem hledal podruhé a nic, našel odkaz na nějakém shopu http://www.fulcrumall.com/...al-back-shell-xiaomi-mi2-mi2s-back-case-cover-free-shippping-p-148.html ovšem, hliník prý zhoršuje příjem signálu (nejsem expert) takže váhám, zatím používám neoprenový obal pro ochranu, protože ochraně skla moc nevěřím
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PRUSATKO: ukaž :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    PRUSATKO: nene, urcite zahranicni, nejspis cina
    PRUSATKO
    PRUSATKO --- ---
    SAMGARR: a tuzemsky? Ja diky dvoulete zaruce volim harektrade.cz, pokud ale nekdo zna nejaky jiny/lepsi l, rad se mrknu. Jinak na ebay me zaujal hlinikovy kryt pro mou Mi2S, tak si asi udelam radost :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cus, kdysi jsem narazil na eshop ktery prodaval (asi jen) xiaomi smartphony plus prislusenstvi. Byl to takovej jednoduchej eshop s minimem grafiky, zbozi bylo v tabulce na jedne strance, rozdelene do par kategorii. Netusite o jaky eshop se jedna? Nemuzu ho vygooglit.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    IMPROVIZACE: viz vyhody prehrani - http://www.miui.cz/index.php/topic,363.0.html

    - Ak neberieme do uvahy hlavnu vyhodu a to kompletny a bezchybny preklad do CZ a SK jazyka vsetkych MIUI aplikacii, nastaveni a prostredia
    - Nase ROM su zalozene na Anglickych ROM od miuiandroid.com
    - ROM od miuiandroid.com maju kompletne opravenu anglictinu (cinska anglictina nie je dokonala) a prelozene vsetky png z cinstiny do anglictiny
    - Cinske ROM obsahuju balast vo forme cinskych aplikacii a sluzieb BAIDU - cinska kopia Google, ktore u nas nefunguju korektne a nie je mozne najst polohu telefonu podla siete...
    - Vyhladavanie nastavene na Google
    - Cinska aplikacia pocasia u nas nie je funkcna a je odstranena zo systemu (pre EU sa pouziva aplikacia Weather BZ)
    - Cinska aplikacia Voice Assistent (Cinsky hlasovy asistent ako Google Now, Siri) je taktiez odstaneny zo systemu
    - Cinsky Market - Obsahuje warez a pochybne aplikacie s moznymi virusmi - je taktiez odstaneny zo systemu a nelegalny u nas
    - Cinska klavesnica - je taktiez odstanena zo systemu a nahradena klavesnicou z Androidu 4.2.2
    - Opravene bugy ktore su stale pritomne v cinskej ROM
    - Vydavame novy update kazdy piatok vecer spolu s doplnenou CZ a SK
    - Doplnene korektne fungujuce sluzby Google (Google Play, kalendar, kontakty, Gmail, Gtalk-Hangouts)
    - Nase ROM obsahuju ROOT prava
    - Nase ROM obsahuju 23 jazykov vratane anglictiny, takze ak nechcete pouzivat ROM v CZ alebo SK, mozte sa prepnut do anglictiny a stale mate vsetky nase upravy k dispozicii...
    - Update nasej ROM prebieha pomocou nativnej OTA aplikacie kazdy piatok (od verzie 3.6.21 vyssie)
    - Font z Androidu 4.3 s podporou diakritiky
    - T9 CZ/SK vyhladavanie pri vytacani telefonneho cisla
    - odstraneny cinsky balast v MIUI internetovom Prehliadaci
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    IMPROVIZACE: ja jsem pro prehrani :) minimalne se zbavis cinskeho nepotrebneho (a u nas stejne nefungujiciho) balastu
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    takze romku prehrat nebo nechat default?.)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    po přehrání českou romkou jsem měl defaultně angličtinu a v pohodě
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    nicméně i po přehrání na českou lze zvolit angličtinu a mám pocit, že jsem zahlédl informaci o tom, že ta čínská angličtina byla upravena tak, jak má být :)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    IMPROVIZACE: funguje bez problémů, i když jsem ji tam teda měl jen chvíli, ale údajně je čínská angličtina občas nepochopitelná :)
    IMPROVIZACE
    IMPROVIZACE --- ---
    funguje default romka bez problemu v anglictine? nebo najdu nekde rozsypanej cas i po prepnuti?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam