• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TRAZE: Přejdi na CM. CM je svižnější než MIUI. Troška hereze. ;)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    IXTREMIST: Musite rozlisovat rozdil mezi alokovanou pameti a pameti aktualne vyuzivanou.

    System si alokuje X pameti, protoze vi, ze ji bude potrebovat.
    Do te alokovane pameti natahuje komponenty, ktere jsou potrebne pro chod tech ocekavanych aplikaci.

    Lze tedy rici, ze pokud mam v modernim operacnim systemu volnou pamet RAM, tak je to SPATNE.
    Znamena to, ze system s tou pameti neumi korektne hospodarit.

    Pokud mam alokovane velke mnozstvi pameti (coz je spravne) a pustim nejakou aplikaci, ktera potrebuje vetsi nez aktualne volne mnozstvi RAM, tak system jednoduse vyhaze tu alokovanou pamet o balast, ktery se nepouziva ...

    Ta pamet se alokuje z toho duvodu, aby ten system mohl svizne fungovat ... nemusi nonstop nacitat kazdou kravinu pri spusteni aplikace, protoze je drzi v pameti.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ASACHI: no já ti nevím, jestli systém potřebuje alokaci 9Gb RAM ke správnému chodu :-)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    TRAZE: Sezere nejaky proces, anebo ji alokuje system?
    Ja po zapnuti meho domaciho pocitace mam vyuzito 9GB z 32GB RAM a je to naprosto spravne ...

    To ze nejaky widget ukazuje, ze je RAM "zaplnena" neznamena, ze to je spatne ... nekteri hrdinove na to pak jeste pouzivaji cistice pameti.
    TRAZE
    TRAZE --- ---
    E2E4: je to mozny. ale ono to i cerstve po restartu sezere 1GB ram. jesteze u tohohle telefonu to nemusim resit.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DRACONIK: - DARUMA
    Z prostého důvodu, pokud neresetuješ telefon před spuštěním facebooku, tak je totálně zalagovanej. Nevim který hovado psalo messenger a fb appku, ale je to totální moloch.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DARUMA: 2GB verze už je, ale jen TSCDMA. Zatím nejsou žádný informace, že by byla i WCDMA.
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    TRAZE: To mas neco spatne, Redmi zere 140MB RAM bez spustenych aplikaci a tedy 1GB RAM je naprosto kralovska velikost pro potreby telefonu.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: aha, koukam ze to je na gestu slide up.. a neda se z toho vylezt zpatky.. nevite kde se to nastavuje?
    MIUI 5.3.27 anglicky
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Jinak jsem presel z mi3 na mi2s - velikost je akorat, hura.

    A dokonce funguje ten VoIP jak jsem tu psal ze nefunguje.

    Akorat.. Nekam zmizel quick search (takove to iphone-like fulltextove vyhledavani ve vsem na obrazovce nalevo od hlavni) - co s tim?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TRAZE: otazka je, kolik z toho jsou buffery - proste to pouzije volnou RAM pamet na cachovani disku..?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TRAZE: Já mám Redmi 1 s CM12 Androidem 5 a žádný problém s pamětí nemám, ale na tu 2 gb verzi bych rozhodně počkal.
    TRAZE
    TRAZE --- ---
    Tak tak. Taky bych pockal na tu 2GB verzi.
    Miui6 mi na moji Mi4 bezne zere i 1,5GB pameti bez spustenych aplikaci, takze mi ten 1GB u dosavadni Redmi 2 prijde dost malo.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jestli Redmi 2, tak rozhodně počkat na 2 GB verzi.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    CEEFA: prave ze mi3 jsem mel predtim. Ted mam ruplej display. Koupil jsem novej z xiaomishopu a ackoliv sviti, dotyk nefunguje. takze uplne nevim, co s tim...:/
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    DRACONIK: ja mam mi3 a s klidem bych ho doporucil, redmi2 ale neznam, tak nemuzu porovnat
    ale apky mi nepadaj, telefon je pekne sviznej a gps mi funguje v pohode. jedinej problem jsem mel, jak jsem i tady psal, s baterkou, ktera se mi nafoukla. v ramci zaruky mi do tri dnu dali baterku vcetne zadniho krytu novou
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    CEEFA: dik moc. s tim LTE to je teda marny. Ale ze bych to nejak nutne potreboval to se rict neda. spis ocenim kdyz mi nebudou padat apky a pobezi spolehlive gps. a telefon nebude lagovat pri spustenejch trech apkach:)
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    DRACONIK: omezeni rychlosti ne, tyhle pasma se pouzivaj, ale primarne ve mestech, kde uz je 3g
    venkov se zatim (doufejme ze ne na trvalo) pokryva bohuzel bud 800MHz nebo 900MHz

    tady si muzes filtrovat jednotlivy frekvence a videt teoreticky pokryti (to realny bude jeste asi kapku horsi)
    Pokrytí | Veřejné širokopásmové mobilní sítě LTE
    http://lte.ctu.cz/pokryti/
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    CEEFA: znamena to nejake omezeni rychlosti? pokud vim, tak jsou to pasma, ktera se u nas pouzivaji..
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    DRACONIK: LTE to ma ale jenom na frekvencich 1800 a 2100 MHz takze takovy plus to zas neni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam