• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTISHEKXiaomi a MIUI
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LAKSHMANA:
    tak to je jednoznačně nějaký mod. Ta tlačítka jsou od nahrávání hovorů :) po hovoru se rozhodneš zda si ho chceš uložit nebo ne.

    Osobně bych ti doporučil zkusit to přehrát na ofiko MIUI CZ z MIUIOS. v zásadě je fuk jakou tam nacpeš, určitě jdi cestou že to celé wipneš a nahraješ znovu. Protože co ta původní rom obsahovala "navíc" za poklady nevíš.

    Ještě k samotnému tématu romek "odněkud" z internetů bych poznamenal že je to stejný problém jako s craknutými windows, většinou v tom bývá backdoor takže ti celkem reálně hrozí že je telefon členem nějakého botnetu, může ti snadno ukrást číslo kreditky, zduplikovat údaje do bankovnictví, zavolat v noci na nějaké drahé číslo, nebo ti vyluxovat účet. (skryje ti sms o převodu a přepošle ji majiteli a tím získá autorizační kód).
    Nebyl bys ani první ani poslední.
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    RAINBOF: Aha, to by byla taky možnost. Je pravda, že vygooglit nějaké informace o MIUI, které nejsou alespoň částečně mylné, je celkem task. Alespoň pro člověka, který si z toho nechce děla vyloženě koníček.

    Tu blbnoucí ROM jsem stáhnul z téhle stránky, ale odkud jsem tam dorazil, to teď bohužel nevim:

    xiaomi.eu_multi_aries_4.12.5_v5-4.1.zip | xiaomi.eu_multi_aries_4.12.5_v5-4.1.zip | by Xiaomi.eu for Generic Device
    https://www.androidfilehost.com/?fid=95832962473397876


    Jo a objevujou se další věci, typu že když mi po telefonátu vyjede po-up hláška o tom, jak dlouho trval hovor, tak jsou tam tlačítka Cancel a Save, což je nesmysl a nepatří to tam.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LAKSHMANA: jen k symptomum co pises. Odhaduji ze jsi si "odnekud" stahl modifikovanou verzi.
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    FARFELOO: Vetsinou se wipuje vse pred. Takze v klidu podle me..
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    F89: Jestli jsi schopen si to vymenit sam, tak bych zkusil Aliexpress.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Včera jsem updatoval mi3 na miui6. Dal jsem factory reset před updatem... Neměl jsem ho udělat i po updatu?
    KEL
    KEL --- ---
    DARUMA: jsem si jistý ze upgrade proběhl bez problémů a že vše zatím funguje. Možnost porovnání s CM 12.1 nemám. Hry nehraju. Všudypřítomná lenost nevím...1s je přeci jen lowend - mě to tak nějak ale úplně stačí ;)
    F89
    F89 --- ---
    pls, majitele REDMI 1S nemate zkusenost s nakupem novyho displeje/skla? Respektive tip, kde vyhodne koupit?
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    MIKROM: Teď zpětně jsem to imho taky dělal nějak složitě, samozřejmě. Jde o to, jak to dát do kupy.

    Co myslíš tím "v mirecovery dl sáhnout zip s miui5"?

    Jako flashnout zip s V5 z recovery? To co tam píšu, že jsem zkoušel hodněkrát? Nebo to myslíš nějak jinak?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    KEL: Ses si jistý? Tohle je z fóra.

    Zde pár postřehů.


    "[*]MIUI V6 je po designové stránce velmi povedené.
    [*]Samotný systém běhá jakž-takž použitelně. Nic vyloženě nepadá, ani se neseká, ale cítíte takovou všudypřítomnou lenost. Všechno si dává na čas.
    [*]Multitasking je o něco lepší než v MIUI V5, už nezabíjí úplně všechno na pozadí. Ale stále naprostá katastrofa oproti CM.
    [*]Správa RAM je poměrně dost tragická, občas padne prohlížeč, či se zavře launcher. To bylo mnohem lepší ve V5.
    [*]Před několika týdny (možná i měsíci) jsem používal tu portnutou multilang verzi MIUI V6. Ačkoliv je to komunitní port, byla lepší.
    [*]Baterie je celkem slušná, ale stále nic moc oproti CM.
    [*]I naprosto jednoduchá a nenáročná hra 8 ball pool, která běží dobře i na MIUI V5, se zde seká.

    Závěr - radil bych zůstat na MIUI V5 dokud to trochu neodladí, nebo v ideálním případě přejít na CM 12.1. Ačkoliv je zatím jen první verze, tak už vše funguje jak má, což se nedá říct o MIUI V6 které je ve vývoji už velmi dlouho. A jako plus budete mít u CM nejnovější android. V kombinaci CM 12.1 + Xcelerate kernel mám pocit, že mám dvakrát výkonnější mobil než s MIUI V6. MIUI mám rád, líbí se mi, ale tohle je pro mě, jako pro relativně náročného uživatele, naprosto nepoužitelné."
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    LAKSHMANA: imho jsi to dělal nějak složitě. Stačilo ručně updatovat přes Aktualizace zip s miui6 a dát factory reset. Tyhle kejkle s miflash se dělaly u miui6se. Návrat na v5 nevím, ale zkusil bych v mirecovery dl sáhnout zip s miui5 a dát factory reset
    KEL
    KEL --- ---
    Jinak hlasim uspesny prechod na MIUI6 s Redmi 1S WCDMA. Zatim slape paradne.

    MIUI CZ&SK • MIUIv6 OFFICIAL RELEASE
    http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=253&t=8658&sid=1b7e2bffaa3b7f33f84fd6bf5aaadbf3

    nemusel jsem ani wipe data, viz tento jednoduchy postup
    MIUI ROM Flashing Guide for Redmi 1/1S - Redmi 1 - Xiaomi MIUI Official Forum
    http://en.miui.com/thread-11242-1-1.html
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    Prosím o radu...

    Před nedávnem jsem si koupil mi2s z iBuygou. Na interním úložišti byl v rootu soubor xiaomi.eu_multi_aries_4.12.5_v5-4.1 (pokud si dobře pamatuju, ale asi ano) a předpokládám, že na témže systému (MIUI 5) telefon i běžel. Vše fungovalo naprosto perfektně a bez jediné výhrady.

    Před pár dny jsem podlehnul pokušení upgradeovat na právě vydanou oficiální verzi MIUI 6 pro mi2s. Bylo mi sice divné, že soubor není k nalezení nikde jinde, než na miuios.cz ve verzi "Czech&Slovak", a například na en.miui.com není coby oficiální verze doteď, nicméně tabulka na miuios.cz jasně hlásila, že jde o oficiální release, tak jsem do toho šel. Od té chvíle mám systém samou chybu a chtěl bych se poradit o tom, jak se co nejčistším a nejspolehlivějším způsobem pokusit vrátit do stavu "MIUI V5 bez výhrad a bez chyb".

    Pokusim se teda popsat co jsem s telefonem postupně prováděl:

    1) všechno jsem sesynchronizoval a zazálohoval na micloud + udělal jsem lokální zálohu pomocí nativní funkce "Backups"
    2) z miuios.cz jsem stáhnul soubor xiaomi.eu_multi_aries_5.4.10_v6-5.0.zip, coby ofiko MIUI 6 pro mi2s
    3) flashnul jsem tento soubor pomocí aplikace Updater (nevím jistě, jestli jednou, nebo dvakrát)
    4) zároveň jsem si přečetl (asi na en.miui.com, nebo miuios.cz) že před upgradem na vyšší řadu MIUI je potřeba napřed flashnout originální čínskou verzi původní ROM přes Windows a miFlash a teprve pak přes recovery flashnout novou CZ verzi
    5) instaluju Windows na Maca
    6) stahuju, instaluju a flashuju čínskou ROM podle tohoto návodu
    7) miFlash to v půlce procesu balí a hlásí "unrecognized error"
    8) flashuju znova - error
    9) znova - flash proběhne až do konce
    10) bootuju a vypínám
    11) flashuju MIUI 6 Czech&Slovak z recovery
    12) bootuju a zjišťuju, že nemůžu najít žádný způsob, jak nativně obnovit zálohu vytvořenou v MIUI 5 (možná moje nepozornost, ale někdo sdílel stejný problém na nějakém fóru)
    13) tečou mi nervy, píšu sprostě na nyx a rozhoduju se vrátit k MIUI 5
    14) flashuju orig čínskou MIUI 5 přes miFlash, ve snaze udělat něco inteligentního
    15) stahuju aktuální multilanguage MIUI 5 z en.miui.com, flash z recovery, boot, spouštím nativní restore z lokální zálohy - ta se kousne asi na 70% a tim končí
    16) zjišťuju že je to nějaká jiná verze ROM než tam byla z iBuygou
    17) googlim a nacházím soubor xiaomi.eu_multi_aries_4.12.5_v5-4.1, který vypadá jako to, co tam původně bylo, flash z recovery
    18) bootuju a raduju se, že telefon je v původním stavu
    19) nativní lokální restore se opět seká, tentokrát na jiném místě - zjišťuju čím to je a problém řeším odstraněním kritické položky "google search" ze složky MIUI>backup>Allbackup"
    20) po dvou dnech zjišťuju, že mi nechodí asi třetina esemesek a při spuštění HandCentu na zlomek vteřiny problikne wallpaper z MIUI 6 - nechápu...
    21) čistý flash z recovery, odstranění HandCentu
    22) zjišťuju že nefunguje AdFree, protože "Error - Unable to locate a partition to remount to write the hosts file to"
    23) sleduju reklamy, poprvé po téměř pěti letech na svém androidu a odhodlávám se pokorně požádat o radu zkušenější...



    Jaký je tedy správný, nebo prostě co nejčistší způsob, jak na tenhle telefon flashnout MIUI 5 tak, abych mohl pokud možno definitivně zapomenout, že jsem se do toho někdy hrabal?

    Díky.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RUM: vpodstate je prosvítá to skrz ten plast. navíc když to prelepim trvale nebudu vědět kdy je to nabity
    RUM
    RUM --- ---
    RAINBOF: tak to je problém přelepit to něčím tmavým no :D
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    RAINBOF: to tlačítko je tam víceméně k *** je jen pro kontrolu nabití. Banka se sama zapne po připojení mobilu nebo nabíječky a po odpojení se zase sama vypne. Když běží tak bliká nic s tím nezmůžeš.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RAINBOF: kdyžtak mrkni ještě sem

    MIUI CZ&SK • FAKE Xiaomi Powerbank
    http://www.miuios.cz/viewtopic.php?t=3406
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOOMIX: to tahle umí. jen to blikání mě štve. není to v noci prijemny.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RAINBOF: u Xiaomi powerbanky poznáš fake vcelku rychle - jejich powerbanka umí dobíjet telefon a zároveň se dobíjet, třeba z PC
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    chci se zeptat je normani ze power banka při nabíjení mobilu bliká ?

    další věc podle
    How to tell if your Xiaomi power bank is fake - Gizchina.com|Gizchina.com
    http://www.gizchina.com/2014/09/01/tell-xiaomi-power-bank-fake/
    má nabíjet až po tom co zmačnu čudlík ale ona nabíjí hned. Jinak ale platí že je pass thru, má logo, verifikace fungovala (1. kontrola)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam