• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHAbipolárka
    jak se žije s touto nemocí, jak osobní zkušenosti s nemocí, tak i nemoc u vašich blízkých
    rozbalit záhlaví
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    BARBARDUCHA: Já to pochopil tak, že být normální znamená zároveň to, co píšeš.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    MARKYSHA: no ne uplně. v rodině tuplem. musí se člověk přispůsobit situaci, v ataku je spousta lidí citlivější, popudlivější......... je důležité nenechat se rozhodit a vtlačit se do vyhrocený situace, není neobvyklé že i sama rodina dožene nemocného až k agresivnímu chování, svým strachem, obavama, přehnanou starostlivostí či tlakem, nebo i jen špatně zvládnou situaci když se člověk rozjíždí a začnou se s ním hádat

    rozhodně ho v bludech neutvrzovat, ale také mu ty "vzdušný zámky" nerozbourat uplně, obzvláště u bipolariků může dojít k přesmýknutí do těžké deprese
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BADHORSE: buď normální ;-)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    Uz delsi dobu sleduju tuhle diskuzi...uz nejakou dobu (cca rok jsem mel podezreni ze byl bracha "obdarovan" Bipolarkou. Z nedele na pondeli byl poprve hospitalizovan do Kosmonos. Je na uzavrenem oddeleni k informacim je se problem dostat. Ale obecne, ja si za ten rok nacetl docela dost literatury jak se Bipolarka projevuje, lecba atd...ale porad nevim jak se ja vlastne mam k brachovi chovat (uvedomuju si ze jeste neni asi diagnostikovany) ale obecne, bydlim v zahranici a telefonicky kontakt nebo skype neni proste osobni. Asi debilni otazka ale mam byt proste normalni nebo brat nejake ohledy a mirnit se v nekterych projevech narazakch atd?
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    _BENNY: Krásně řečeno.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SALAMAN: ze je vsechno prilis dobre na to aby to byla pravda? :)
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    BARBARDUCHA: Právě, je to vysvobození po těch depresích (i když jsou i lidé bez depresivních fází). S hulením jsem skoro přestal, protože mě střílí do vesmíru, případně mívám paranoiu.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    většinou taky přestanu spát a ani nejim, už mě dvakrát přijímali v léčebně s 42 kilama a normálně mám nejmím 55, a pak hodně začnu psát poezii.
    chce si to odpozorovat co nejvíc varovnejch signálů a neignorovat je, i když je to pro mě hrozně těžký protože jsem fetka a miluju ty stavy v mánii :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    SALAMAN: u mě je jedno s prvních varovaní že se rozhulim jak blázen, spotřeba i 5g denně a poznám že sem v mánii ale problém je že už mě skoro nikdo nepřesvědčí že to nezvádnu v pohodě sama, protože už jsem skoro bůh a cejtim i trávu růst :D
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Mám dotaz - poznáte na sobě, že jste v mánii? Já si vždycky myslím že jsem jen šťastný a pak skončím buďto v policejní cele nebo zlomím srdce nějaké dívce. Jediný varovný signál je u mě malá potřeba spánku.
    LLGHOSTLL
    LLGHOSTLL --- ---
    Je tu někdo kdo by mi odpověděl na pár otázek o bipolárce? Jsem celkem na hraně s tím někam jít. Kdyžtak pošta prosím.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    :: OSEL.CZ :: - Maniodepresivní kmenové buňky
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=7532
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    SALAMAN: derin sice neberu, ale podle zkušenosti s už vícero práškama, to vždy chvíli trvá než si na to tělo zvykne, chce to dodržovat pitnej režim....... pokud problémy přetrvávají doporučuji se domluvit s lékařem a léky bud snížit už, nebo změnit
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Berete někdo Derin? Beru ho na noc a cítím se po něm takovej omámenej a ráno se mi špatně vstává. Odezní to časem třeba?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    42=?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    nápověda je trochu anglicky trochu česky a trochu fantazie :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    438?
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    XCHAOS: :DDDDDDD ale jo vlastně
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    empatie

    hm empatie to je co v duši srdcem bije
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BARBARDUCHA: myslím, že Facebook je sám o sobě duševní choroba :-) je velká otázka, jestli je nutné do lidí cpát prášky, aby pak mohli fungovat na Internetu a Facebooku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam