• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GLUMIKSONY: Aby ořechy střásané z ořešáku zůstaly zaostřené
      

    SONY

    Klub srdcařů, uživatelů a v neposlední řadě zaměstnanců a prodejců legendárního japonského výrobce elektroniky. Vítány jsou jakékoli příspěvky týkající se produktů Sony, zkušenosti či zajímavosti, ale i dotazy, problémy, podněty či nejasnosti k řešení.

    VÍTEJTE!

    rozbalit záhlaví
    MVEK
    MVEK --- ---
    Musím vzdát Sony poctu - když jsem konečně stahoval nějaký záznam ze staré Hi8 kamery kupované 1997, tak jsem zjistil, že v dálkovém ovladači jsou baterky. Nevytekly! Pravda, byly použité možná jen jednou krátce.

    Takže kdyby někdo chtěl zachovalé Sony SUPER RED AA 1,5V Made in Japan s expirací 01-2001, na kterých naměřím i něco přes 2,5 A (přikládám jen narychlo, takže se to sotva ustálilo), tak jsou tady:-).

    (Otec ještě dodnes občas na chalupě použije trinitron televizi z cc 1985 a kromě zlobícího tlačítka taky celkem v pohodě furt jede a obraz není moc vypálený.)
    IKI
    IKI --- ---
    RATTKIN: Tak to asi bylo. Zkusila jsem tovární nastavení. Dík za radu, pomohla.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IKI: asi máš nastavenou nějakou jinou věc na jiném místě, která způsobí že miniatura není dostupná.
    mám jiný Sony, tak nemůžu přesně poradit, ale zkus projít ostatní nastavení, nebo manuál
    IKI
    IKI --- ---
    Ahoj, mám dotaz.
    Může foťák zhloupnout?
    Používám dva roky Sony DSC HX300. V menu byla funkce obrazových efektů "MINIATURA". Udělala jsem pár obrázků, pak jsem na efekty nějak pozapomněla a teď jsem zjistila, že už v menu tahle volba není..
    GLUMIK
    GLUMIK --- ---
    WOODMAKER: Bohužel, kámo, ale je to moc pěknej retro kousek.. Hned bych ho bral.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    GLUMIK: to máš teď doma?
    GLUMIK
    GLUMIK --- ---
    PAVELDUFEK
    PAVELDUFEK --- ---
    Dneska taneční soutěž se Sony A7II, fotky zálohovaný a podle náhledu je všechno ostrý, až se divím :D
    A že tam je špatný světlo asi nemusím říkat ... :-D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: sorry, myslel jsem redukci minolta-md. m42 redukci ještě nemám, ale ebay je jich plná
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PAVELDUFEK: já nejsem profi fotograf, chodím normálně do práce, ale nějaké placené brigády jsem už dělal.
    starýho nikona D300s jsem prodal hned jak jsem to koupil, abych mohl nakoupit objektivy

    mám půl roku, je to super.

    redukci na m42 mám, ale trochu vaklá. jestli jde na fullframe nevím, asi jo, má to vevnitř díru jak kráva. můžu poslat, ba nejsem z phy ;)
    PAVELDUFEK
    PAVELDUFEK --- ---
    RATTKIN: Jsem doufal v opak. Jake mas zkušenosti s ni? Používáš už pracovně?
    Ja asi 14 dni co jsem to osahal.



    Shanim redukci M42, aby šla na fullframe. Ideálně v Praze.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PAVELDUFEK: no to náš tu moc není :)
    PAVELDUFEK
    PAVELDUFEK --- ---
    RATTKIN: mám a7
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    půjčil by mi nějaký Jindřichohradečák na chvíli redukci Minolta MD -> Sony E (nex)? předem dík.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    sony a6000 firmware v 2.0
    Sony Support
    http://www.sony.co.uk/...ntent/cnt-dwnl/prd-dime/sony-ilce6000-firmware-update-ver2_00-win/ILCE-6000

    start je asi o malinko rychlejší, video jsem nezkoušel
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    RATTKIN: nahoď dotaz a info příjde. Flame tam bývá taky dost informativní.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    WOODMAKER: tam je moc flame ;(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    má tu někdo sony mirrorless? Nex, a7 a podobně?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam