• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEcPUNK BOX - server self-sufficient punk ought to be running :googlit umim taky, cti nastenku! resime bod 0] home NAT
    V posledni dobe je na Internetech jasne viditelny trend k hostovani si vlastnich sluzeb na vlastnim zeleze, tak, aby zana N$A nebo jina malvolentni sila nemela moznost, takto ulozena data dostat snadno do rukou. Linux uz dnes neni jen zalezitosti geeku/nerdu [alespon doufam], takze s nastupem dister jako je Ubuntu uz i nase mamy mohou byt cyber... pojdme vymyslet, jak takovy server postavit co nejsnadnej.
    Cil: postavit multi-purpose server na GNU/Linux, tak, aby bylo mozno to snadno zopakovat pro bezneho uzivatele... nechcem stavet nove Linuxove distro, alespon zatim [to je na diskuzi]
    Prostredky: vic na home a na pridruzene wiki
    Zpratelena auditoria:
    [ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ] [ Linux :: pro pokrocilejsi uzivatele :: + reseni komplikovanejsich problemu ] [ Ubuntu Linux a distribuce z nej odvozene ] [ Anarchismus a antiautoritářské ideje ] [ Cyber.Punk:. -woficiální audítko sajbrpankeru :) ]

    Poprosim, kdyz bude nejaky prispevem mit nejakou uzitecnou hodnotu, dejte mu palec nahoru, budu takove texty pak ukladat do wiki i na home. Pokud nechcete vystoupit ze stinu, muzete mi psat do posty a ja to pak prekopiruju do auditu, ale prosim neprehanet, jsem taky jen clovek a casu nemam nekonecne mnoho. Dik. Overdrive

    IRC: #cPUNK-BOX at freenode
    rozbalit záhlaví
    REDTIME
    REDTIME --- ---
    ZAPPO: mimo bitcoiny jsou tu i cesty jako PaySafeCard nebo mobilni platby (koupis si v supermarketu predplacenou kartu o2/tmobile/vodafone, dobijes kredit -> zaplatis).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZAPPO: rozhodne me zajima, jak jsi to resil
    souhlasim, ze je asi treba upozornit, ze tenhle audit opravdu vzniknul jako sesterske auditko Internetovych Paranoiku [ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ] takze cilem je predevsim jeho nenapadnutelnost ze vsech stran [pricemz Anonymous se bojime nejmene ;]
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    Plus k tomu co jsem psal vedle, co jsem teď řešil je spíš to, jak oddělit tvou identitu od serveru - aby v případě, že bude zátah na poskytovatele (klidně ne kvůli tobě) nebyla spojitost s tvou reálnou identitou.
    Jediný co jsem vykoumal (krom bílých koňů) je stavění takovýho stroje u hostingu co přijímá platbu bitcoinem.
    A kvůli dostupnosti mít takový dva a dělat mezi nima sync třeba ve dvě ráno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam