• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEcPUNK BOX - server self-sufficient punk ought to be running :googlit umim taky, cti nastenku! resime bod 0] home NAT
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ZAPPO: rozhodne me zajima, jak jsi to resil
    souhlasim, ze je asi treba upozornit, ze tenhle audit opravdu vzniknul jako sesterske auditko Internetovych Paranoiku [ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ] takze cilem je predevsim jeho nenapadnutelnost ze vsech stran [pricemz Anonymous se bojime nejmene ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    V sesterskem auditu : [ Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ... ]
    zaznela zasadni pripominka, ktera vlastne doplnuje myslenku v zahlavi: problem vlastniho serveru je vzdy dostupnost a data-reliability

    Navrhoval jsem, ze je treba mozne nestavet server na vlastnim zeleze, ale pouzit nejakeho mensiho hostingu, ktery nabizi nesupporteny Linuxovy hosting jako mista, kde si clovek ten server muze rozbehat [coz samozrejme pak neni self-sufficient], nicmene da se treba i nekam si odkladat data v sifrovane podobe...

    Takze jedno z tema je i nejaka infastruktura, kterou clovek muze sve reseni backupovat.... zkusim na home vyrobit nejake body, kterymi bych chtel zacit diskuzi. Jinak sam jsem v tehle oblasti spis vyzkumnik nez ostrileny server administrator, takze zkusim trosku zaspamovat patricna auditka a treba se tady ukazi i lide, kteri budou schopni dobre pomoct a poradit.
    Kazda rada draha, ale pamatuju si, ze driv byval NYX i o necem jinem nez o obrazcich, nejaky cas jsem jej tak nevyuzival, ale mam dojem, ze to porad jeste plati ;]
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    Plus k tomu co jsem psal vedle, co jsem teď řešil je spíš to, jak oddělit tvou identitu od serveru - aby v případě, že bude zátah na poskytovatele (klidně ne kvůli tobě) nebyla spojitost s tvou reálnou identitou.
    Jediný co jsem vykoumal (krom bílých koňů) je stavění takovýho stroje u hostingu co přijímá platbu bitcoinem.
    A kvůli dostupnosti mít takový dva a dělat mezi nima sync třeba ve dvě ráno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam