• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRUKEVDarwinova cena
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    Chtěl podpálit mě i moji dceru, říká Soňa o muži (†63), který zahynul v plamenech | Blesk.cz
    http://www.blesk.cz/...l-podpalit-me-i-moji-dceru-rika-sona-o-muzi-63-ktery-zahynul-v-plamenech.html
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    KOLU: Je to asi na správci, ale osobně ocením i urputné snahy o sebezmrzačení. Případně můžeme předpokládat, že po amputaci ruky by vykrvácel....
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KOLU: zostali mu boty, prezil. Zadny Darwin.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MONCIC: von tam ale strká ruku, ne koule/hlavu... tohle nemá s Darwinem téměř nic společnýho.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    kde je mamrdi uderka aby se zvedlym nosankem provedla urazene odmitnuti???
    MONCIC
    MONCIC --- ---
    neuspesny kandidat :P
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    THOMASMORTA: novinam do doby vysetreni priciny tragedie nezbyva nez psat o nicem. ale neni to tak spatny, matouci techniku uz maji zmaknutou a proto zbyvaji dohady.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    TRISSIE: trhni si
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    TRISSIE: Vytrhalo-li mu to srst, byl pak lys.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ADAMIRA: prosím tě, pro příště, je to LIS, ne LYS. trhá to oči...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THOMASMORTA: jasný je možný že do zapnutýho lysu kde nemá člověk absolutně nic dělat vlezl něják omylem, pa a dobrou noc, s mamrdem jako seš ty nemá cenu se bavit, neboj, už tě tady nebudu otěžovat :*
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ADAMIRA: Promiň, ale začínám být mírně skeptický vůči Tvé schopnosti rozumnět psanému slovu. Já říkám, že můžeme stavět pouze na tom, co v tom článku je a ukazuji Ti, že si domýšlíš věci, o kterých tam není ani slovo, takže sice mohou být tak jak říkáš, ale nemusejí a z článku absolutně nelze poznat, která varianta platí.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THOMASMORTA: btw i ty od začátku operuješ s citacema z toho článku

    jen tak pro pořádek :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    pak už si sem ale nemusíme posílat vůbec nic, žeano
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THOMASMORTA: Ano jistě, vycházím z toho článku, je možné, že je to celé naprostá lež - o tom žádná.

    Stejně jako drtivá většina případů co sem někdo nalinkuje.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ADAMIRA: Neustále se dopouštíš argumentační chyby někde mezi non sequinor a strawmanem:

    Já celou dobu opakuji, že z toho článkunijak nevyplývá, jestli nějakou kontrolu provedl nebo ne - ten článek je prostě novinkovsky špatný a málo informativní.
    Na druhou stranu celou dobo stavíš na těchto nepodloženýh předpokladech svou argumentaci a pak je jasné, že to vyhodnocuješ jinak.

    Ano, pokud by někdo jen tak bez čehokoli vlezl do lisu, tak je to blbec. Ale z toho článku prostě není nijak poznat, jetli to bylo takhle, nebo tam došlo k něčemu jinému.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THOMASMORTA: tohle nebyla život ohrožující hlupost? potom nemáme dál co řešit - echt s tebou

    Ten kluk vlezl kam neměl, bez jakýkoliv kontroly a málem zařval, říkej si tomu jak chceš, ať to posoudí svět, tohle kdyby bylo dokonáno, je darwinovka jak víno, nemá cenu o tom diksutovat.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ADAMIRA: Spekuluješ za hranice toho, co jsou známá fakta. Víme jenom to, že ten kluk vlezl do lisu. Ale z článku nijak nevyplývá, co si myslel a jaká uělal opatření.

    A co se týče toho, že to nezkontroloval - no, vzhledem k tomu, že ten lis se spouštěl automaticky při určité váze obsahu, tak ho mohl zkontrolovat špatně. A ano, pořád je to trapný omyl, navíc při tom nejspíš porušil nějaké vyhlášky, ale omyl není to samé, jako život ohrožující hloupost.

    To, co mi tu podsouváš je úplně jiná situace - víš, že já mám dost informací na to, abych si domyslel, že to asi není tak úplně bezpečné, jak mi říkáš.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THOMASMORTA: Dobře, v tom případě 95 procent případu co je tady sem nepatří - nemluvě o tom že sem každopádně nepatří tenhle, protože kluk nezařval- proto jsem psal málem.

    A co z těch případu co tady je není hloupá okolnost?

    Ten kluk šel, v přesvědčení že lys je vypnutý - nebyl (evidetnně nezkontroloval zda je vypnutý), vlezl do lysu - kde nemá člověk co dělat - a dopadlo to tak jak dopadlo.

    Můžeme si dát sraz na muzeu, já ti slíbim že příštích 10 minut nepojede na magistrále žádný auto, poliju tě benzínem a slíbim ti že tenhle benzin je nehořlavej a ty se rozběhnej v protisměru, ju?

    Slibuju, žádný auto tam nebude a nechytneš, slibuju, budeš v klidu s vědomím toho že je to bezpečný, ju?

    darwin jak víno
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ADAMIRA: podmínkou je, že je musí zabít vlastní hloupost, ne hloupá okolnost. Z toho článku není jasné, jestli si to myslel on, že je to vypnuté a nijak si to neověřil - což by byla jeho hloupost, nebo mu to někdo jiný řekl.

    A možná tomu budeš říkat slovíčkaření, ale "dělat něco s vědomím" není to samé jako "myslet si". To vědomí se obvykle používá pro kontext, kdy něco víš, tedy sis to nějakým způsobem ověřoval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam