• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  BRETONECSOK - Sdružení pro levicovou teorii
  SOK – Sdružení pro levicovou teorii je organizace rozvíjející levicové myšlení v českých zemích jako prostředek hledání alternativ k současnému ekonomickému, politickému a ideologickému systému. SOK ve své teoretické a přednáškové činnosti propojuje filosofii, sociologii, politologii, ekonomii a umění a usiluje o vzdělávání svých členů, politiků, levicových aktivistů a široké veřejnosti. SOK pořádá přednášky, konference, workshopy a vydává publikace ve své edici. Předseda sdružení: Mgr. Michael Hauser, Ph.D. místopředseda: Phdr. Stanislav Holubec, Ph.D. Do této diskuse budu přidávat pozvánky na semináře a konference, které pořádáme a recenze na knihy, jež vydáváme. Pakliže Vás něco z uvedeného zaujme, neváhejte nás kontaktovat.
  rozbalit záhlaví
  NEKROMANT
  NEKROMANT --- ---
  Špína přednáší o kritické teorii a hardcore punku: Orchid, The Spectacle nebo Adorno | Radio Wave
  https://wave.rozhlas.cz/...ii-a-hardcore-punku-orchid-spectacle-nebo-adorno-5189112?player=on#player
  NEKROMANT
  NEKROMANT --- ---
  Petice na podporu Autonomního sociálního centra Klinika - Petice24.com
  http://www.petice24.com/petice_na_podporu_autonomniho_socialniho_centra_klinika
  KMINKA
  KMINKA --- ---
  Praha, Anarchistický první máj:
  S potěšením si vás dovolujeme pozvat na První máj anarchistů a anarchistek!

  Tentokrát s tématem vynuceným okolnostmi: Válku válce! Po obědě budeme čekat na Střeleckém ostrově a pak se za řevu proletářských sopránů a barytonů vydáme v průvodu vymydlenými pražskými ulicemi.

  Zveme na anarchistický První máj | Anarchistická federace
  http://afed.cz/text/6116/zveme-na-anarchisticky-prvni-maj

  CONSPIRA
  CONSPIRA --- ---
  BRETONEC: Skoda ze jsem se o teto prednasce dozvedel pozde :(
  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  Dovolujeme si Vás pozvat jménem vzdělávacího spolku SOK - sdružení pro levicovou teorii na konferenci Mapování postkomunismu - Slavoj Žižek, Boris Buden a Gaspár Tamás. Konference bude zaměřena na obecné politické, sociální a ideologické trendy ve Střední Evropě po roce 1989 - rozpad utopických snů, neoliberální trasformace lidu na masu konzumentů, depolitizace, krize universálního občanství, boj s antikomunismem, rasismus, nebo Tamásův pojem “post-fašismus”. Našim cíle je, vytvořit co nejcelistvější obraz, který by pokrýval 25 let středoevropských dějin. V tom se chceme odrazit od teoretických koncepcí předkládaných Žižkem, Budenem a Tamásem a pokusit se je dále rozvinout.

  Na konferenci vystoupí Michael Hauser, Stanislav Holubec, Radovan Baroš, Jaroslav Fiala, Ondřej Slačálek, Lukáš Matoška, Ondřej Lánský, Petr Kouba a její hlavní hvězdou bude maďarský filosof a disident Gaspár Miklós Tamás.

  Konference proběhne dne 1.10. 2014 od 13:30 v budově Českého svazu vědeckotechnických společností (Novotného lávka 5, Praha 1)

  BRETONEC
  BRETONEC --- ---
  Videozáznam prvních dvou panelů konference o obecně sdílených statcích (4.6.2014)
  http://www.youtube.com/playlist?list=PLND0ST281umJgGONR6mt3BIyl3S2JbVoU