• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    NEKROMANT: Hele, chapu ze jsi v tezky situaci, ale nezlob se na me, muzes si za to sam. Napsat si adresu na urad a pak se divit, ze ti nechodi posta? Misto legalniho zaregistrovani na pracaku a legalniho podbirani davek a legalniho hledani prace pracovat nekde na cerno a pak se divit, ze nemas na davky? Nehledat si praci, protoze ti to prijde "ponizujici"?

    Preju ti at to vsechno vyresis, ale pokud ted propagujes NZP, tak nerikas nic jineho, nez ze vsichni ostatni by meli platit za tvoje chyby (pricemz nektere z tech chyb zahrnuji okradani tech "vsech ostatnich" na danich).
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Nejde jen o me.. videl jsem toho vic nez bych chtel... i v tech spatne placenych zamestnanich ve fabrikach, na ulici i jinde...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: I kdyz bych se z toho dostal, tak porad budu prosazovat reformy typu NZP a budu kritizovat kapitalismus :)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: tvuj problem NZP nevyresi. tvuj problem by vyresila nejaka vlastni aktivni snaha se z toho pruseru ve kterem ted jses dostat. mi naopak pripadne, ze pokud jsi ted v teple, mas zradlo a dokonce i mobil a Internet a jeste k tomu vsemu nejsi motivovany neco s tim udelat, pak ti kapitalisticka spolecnost poskytuje jeste dostatecny komfort.

    prestan si stezovat, natahovat ruku a zacni se ptat jak se z toho dostat ven. to je jedina cesta.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Na Klárově když byla u nás varianta occupy wall street tak v mém stanu spala stará paní, která tam byla proto, aby nemusela pár dní platit ubytovnu aby si mohla koupit nové brýle..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Nekteri lide v mim okoli na zakony kaslou a ignoruji je.. Ja je dodrzuji a oni kvuli tomu ze me maji srandu.. Hold nemaji uz nic co by mohli ztratit, takze pokuta za MHD muze slouzit jen jako dobry zdroj papiru :D
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Jo a jeste bych podotkl, ze ted sedim v teple a jsme najedeny.. Ale nemam jistotu ze budu mit zitra "domov" tedy kam jit a kam si dat doklady atp.. :) Ten pocit nejistoty a zranitelnosti jsme nejak prozil.. a ted je porad ve me :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Je podle vas lepsi pracovat na cenro a mit co jist a nebo nemit co jist a shanet dukazy a praskat zamestnavatele kteri nabezieji alespon nejakou praci, ale okradaji stat?...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    A práce na svarcsystem a na cenro mi vadi.. Zvazuji ze budu udavat zamestnavatele, kteri takovou praci nabizeji...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    REDGUY: Nekritizuji socialni system, ale kapitalismus jako takovy :)
    A tech 10k pro kazdeho by bylo jiste fajn i za situace ze bych mel praci na smlouvu..
    Pracoval jsem v ruznych pracech.. Ve fabrikach, skladech, prodejnach, chemicce a vsude mozne.. nekde i na nejakou odpadkovou smlouvu (o provedni prace atp..).
    Mam diagnozu ADHD, a jsme vyuceny..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    REDGUY:
    - vedomne jsi pracoval na cizi zivnostak a porusil tak zakon.
    V podstate mam na vyber jeslti nepracovat vubec nebo nacerno.. kombinuji oboje ale na jidlo mam tak tak nekdy ani to ne...

    - vedomne jsi neplatil zdravotni pojisteni a porusil tak zakon.
    Nemel jsme moznost zakon dodrzet z meho pohledu.. Nemocny jsem prakticky nebyl a kdyz bych mel moznost zrusit si zdravotni pojisteni tak bych to nejspise udelal...

    - vedomne jsi si trvale bydliste napsal na urad, diky cemuz jsi se vcas nedozvedel o problem a diky cemuz mas byt v exekuci.
    Byldiste mi bylo zruseno majitelem bytu ve kterem bydlim dal.. A potreboval jsme platny obcansky prukaz kvuli volbam, takze jsem se napsal na urad.. O tom ze mi nedojde posta na puvodni adresu nebo na urad jsme nevedel.
    I kdyz bych mel papir od uradu ze mam platit penize za zdravoni pojistnei, tka byhc nemel z ceho...

    - vedomne nejsi zapsanej na pracaku, protoze se ti nechce hledat si praci a proto nemas narok na prispevek na zivobyti, kterej bys dostal kdybys projevil aspon trochu snahy.

    Take mi to prislo ponizuji.. obyhat posty, nucene prace...
    Ale asi se tam zas prihlasim.. i kdyz neverim ze mi praci najdou.. a ze mirne snizeni dluhu na zdravotnimpojisteni mi nejak vyrazne pomuze..

    Jinak mel sem nahu VZP splacet.. poslal sem tam 10 000Kc, ale pak jsme neplatil ty mesicni poplatky, tak se mnou odmitli uzavrit splatkovy kalendar...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Z mé zkušenosti chudí, socky a další "špína" na svá práva a politiku rezignovali a nesnaží se o nic jiného než o to přežit na nějaké nižší úrovni.. Také já zatím nejsem na ulici a tak.. takže si zatím užívám luxusního života nad moje poměry :D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    NEKROMANT: Cily bydlet kde mas, akorat "nekde jinde"...

    Hele, mozna neco chapu spatne, takze to zkusim shrnout, jestli ti nekde nekrivdim:

    - vedomne jsi pracoval na cizi zivnostak a porusil tak zakon.
    - vedomne jsi neplatil zdravotni pojisteni a porusil tak zakon.
    - vedomne jsi si trvale bydliste napsal na urad, diky cemuz jsi se vcas nedozvedel o problem a diky cemuz mas byt v exekuci.
    - vedomne nejsi zapsanej na pracaku, protoze se ti nechce hledat si praci a proto nemas narok na prispevek na zivobyti, kterej bys dostal kdybys projevil aspon trochu snahy.

    A ted tady stojis, kritizujes soucasnej socialni system a pozadujes, abys tech 10k nebo kolik chces dostaval automaticky.

    Chapu to spravne? Nebo je neco jinak?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    _BENNY: Mě nejde jen o mě samotného. A nemyslím si že je to možné.. I ten největší egoista žije v nějakém prostředí kde je pro něj důležité okolí..
    Navíc nevím i jiné socce jako já, který by NZP podporovala, propagovala nebo dělala kampaň..
    Většina lidí má stabilní jistý příjem a vysokoškolské vzdělání z těch co podporují nebo propagují NZP.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    NEKROMANT: vidim tam jistou souvislost mezi temi, kteri se zastavaji chudych a potrebnych, a temi, kterym jde jen o ne samotne.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Oceňuji, že je tu takový zájem o můj případ.. :) ale nemyslím si že je až tak hrozně zajímavý.. Navíc se za to stydím a nechci to tu rozebírat veřejně do všech podrobností..
    Proč myslíte že je to v rámci řešení smysluplnosti NZP nutné? :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    REDGUY: Měl jsme ho jinde.. V bytě který vlastním na který je exekuce jsme nikdy nebydlel..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    REDGUY: Domnívám se, že jakmile je někdo dlouhodobě nezaměstnaný a nepodrží ho rodina tak je v hajzlu tak jako tak..
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    NEKROMANT: Psal jsi ze mas vlastni byt (byt v exekuci). Proc nemas trvale bydleni v nem?
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    REDGUY: Nepodnikal.. jen s někým jsme pracoval na švarcsystém krátce.. ale nebylo to na můj žinosťák...

    REDGUY: Na pracáku nejsem, protože když sem tam dřív chodil tak mi to připadalo ponižující, práci mi nenašli a posílali mě na podivná a daleká místa.. Byl už jsem unavený z pohovorů a tak.. navíc teď jsme v současné práci na černo relativně spokojený i když klasika (málo peněz, hodin... atd..)

    Trvalé bydlení na úřadě, protože mi bylo zrušeno trvalé bydlení v původním trvalém bydlišti..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam