• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SEAMON: Jsi tak obezretny, aby jsi "pytal", odkud se berou pecene holuby levnych sluzeb jako je prodej pres amazon, a kdo je pece?
    Ja jsem si nevsim
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    FIONOR: Presne tak - inak povedane, pecene holuby do huby by prijal kazdy. Len ti obozretnejsi sa proste pytaju kde sa holuby zoberu a kto ich opece. :D
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Kde říkám, že NZP nechci?

    A vůbec, co je to za blbou otázku. Zajímá mě jak věci fungují a jak fungují něčí návrhy na změnu.
    Ptám se na nepříjemné dotazy aby si to příznivci nějaké myšlenky utřídili.

    Je škoda, že ty tu hromadu otázek kterou na tebe tady všichni sypou nebereš jako způsob jak si vypilovat vlastní model, ale jako "oni mi ubližují mami".
    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: Ale nechapu proc resis financovani, kdyz nzp nechces?

    proc by to nemohl resit to NPZ ? tvoje otazka je uplny nesmysl jako to NPZ
    FESTER
    FESTER --- ---
    JUNIPETRUS: navrhujes furt navrhujes ale zatim jsem tvuj navrh nebyl shopen nekde precist
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: nikoliv.
    Navrhuju nekolik moznych variant, u kterych mam sve preference.

    Ale nechapu proc resis financovani, kdyz nzp nechces?

    Nebo snad kdby nekdo navrhl financovani, ktere by si uznal, tak by jsi nzp zacal podporovat?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Jediné co navrhuješ je začít hyperinflační spirálu, ale to není způsob, ale blbost.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ZARREMGREGARROK: precci jako v te pohadce Hrnecku var.
    Se poruci a uz se penize sypou :)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: V žádném jsi to nevysvětlil, pečlivě to čtu už půl roku.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: nebudu se po sty opakovat. Vyhledej si moje prispevky -> kliknes na moji ikonku - zvolis "pouze prispevky tohoto id"
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Řekl bych, že se odkazuje na první odstavec:
    Short time - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Short_time#Civilian_usage
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZARREMGREGARROK: no původní návrh zákona byl, že je podpora vázaná na zvyšování kvalifikace příjemců. Jak to dopadlo po průchodu sněmovnou netuším.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    OMNIHASH: co do toho tahas studovani?
    Precti si jeste jednou o cem ten zakon je. Je to svinstvo
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    OMNIHASH: Vzal jsem info ze článku, jestli je chybné info ve článku, tak to je chyba toho, kdo to linkoval. Já to jen rozvedl.
    Myšlenka to v zásadě není vyloženě špatná, ale dost pochybuju, že její česká implementace bude rozumně provedená.
    Spíš čekám, že to bude jen tunel na prachy pro ty zaměstnavatele, kteří se s úředním šimlem podělí.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZARREMGREGARROK: ne. Kurzarbeit není o tom, že ti vláda doplácí 20% platu, ale že makáš na poloviční úvazek, do toho studuješ a stát ti pomůže s nákladama na studium dávkou 20% plnýho úvazku. (který se mu v 90% vrátěj)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Když NZP nesouvisí se zadlužováním, tak kde se na něj vezmou peníze?
    RAINMAN22
    RAINMAN22 --- ---
    SEAMON: Amazon uz s robotizaci skladu zacina, ale zatim hlavne v US. Kdyby je robotizovat nechtel, tak by asi tezko kupoval spolecnost, ktera se tim primo zabyva ;)
    V cechach je ale pro nej evidentne porad jeste vyhodnejsi vyuzivat lidi...imo jim to vydrzi nanejvys 5 let
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    ZARREMGREGARROK: Takze to vlastne znamena, ze vyrobit a prevadzkovat robota, ktory ma len zvladat uplne elementarnu pracu na urovni ZS. Je bud radovo drahsie ako si zamestnavat ludi na nejaky min pay, alebo je to technologicky ovela narocnejsie ako si BFU predstavuje.

    Osobne si prave myslim, ze vytvorit robota, ktory bude pracovat s tak variabilnym tovarom pri rovnakej efektivite (co sa tyka napr. velkosti balenia zasielky, detekcie poskodenia, atd atd.. ). Je velmi silne netrivialne, to uz by asi skor spravili mobilny sklad - tj. skladove jednotky behaju same k ludom na kompletizaciu objednavky, len to zas vyzaduje ine upravy.

    Ak by sa teda napriklad teraz zaviedlo NZP a ludia by prestali pracovat v amazone, tak ich cena dopravy stupne niekolko nasobne.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: zatim zadne NZP neexistuje, ale dluhy ano, a nyni uz kurzarbeit
    Nzp s zadnym zadluzovanim nesouvi.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Nevím o jakých článcích tu mluvíš, na tvoje linky téměř nikdy neklikám jelikož jsou plné nepodložených blafů.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Osobně se mi nelíbí, že se stát privatizuje tím, že mu každý rok narůstá dluh.
    i.e. Dluží někomu a ten někdo má pak docela silné páky na státní rozhodování.
    Proč bych si měl přát zvyšování zadlužení státu formou NZP?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam