• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    SHEALA: ano
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: znáš rozdíl mezi korelací a kauzalitou?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: To uz tak byva, ze statistika jinych dat ukazuje neco jineho.
    krom toho co jsi uved neni statistika. Takova zjednodusena definice rika, ze jde o sber a zpracovani empirickych dat.
    Pokud statistiku odmitas, je to tvoje vec. Ja ti ji nenutim. Jen jsem chtel poukazat, ze neni nic prekvapujiciho a spikleneckeho, pokud socialog na zaklade statistik provadi analyzy a vyvozuje nejake zavery.
    Stejne tak muzou byt i dalsi lide, ktere statisticky muzou zajimat a provadet si vlastni analyzu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: "ze statistika ukazuje, ze staty, ktere skrtaji jsou zaroven ty nejzadluzenejsi"

    jina statistika zas muze ukazovat, ze ve state kde si nejvic lidi zlomilo za rok nohu vyrabeji nejmin rohliku :)

    reknu ti to takhle, cesta do recka je jednoducha, politik je zkorumpovan zdola i zhora, zdola znamena to, ze aby byl poplarni a volitelny, musi krmit plebs, ten ho pak voli, zhora znamena, ze jeho samotneho korumpuje mmf, ktery mu na to pujcuje, to nastartuje spiralu, ktera vede kam ? do recka
    v recku se zadne davky nesnizovaly, takze tvoje zavery jsou uplne mimo realitu.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JUNIPETRUS: vysvětli mi prosím, jak funguje investice do sociálního státu.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL:
    Ano, rozumim mu. Docela dobre popisuje jevy o kterych mluvi.

    poprahove vlastne rika, koukejte, meli bychom pridat na socialnich davkach, pokud davame min k pomeru hdp nez jinde..
    Rika, ze vydaje nejsou zdaleka tak vysoke, jak nektery populisti hlasaj v porovnani s vyspelejsimi zememi. A proc podprahove? On snad predstira, ze chce snizovat vydaje na socialni stat?
    Vzhledem k tomu, ze statistika ukazuje, ze staty, ktere skrtaji jsou zaroven ty nejzadluzenejsi, a prave to je zdanlive paradoxne "cesta do Recka", a tak se netaji s tim, ze investice do socialni statu je dobra investice do fungujiciho, stabilniho statu a demokracie. Takze nemusis pouzivat konspiracni retoriku, kdyz nic neskryva.
    A socialni stat to nejsou jen socialni davky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHEALA: jakej fenomen, je to jenom o prachach
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHEALA: jakej fenomen, je to jenom o prachach
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Hele když už teda tady OT - Co říkají mediální studia na fenomén Babiš?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: ok, souhlas
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: no neucis se to primo, to tam samozrejme nikdo nepise, tohle uz spis najdes v medialnich studiich ale taky jen popis toho jak to funguje, nez navod jak to rozjet...
    ale je to proste dobra inspirace prave v tom smyslu co si psal. takze se vlastne schodneme
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: v sociologii se neucis jak ovladat masy, tohle resis az pokud se zdarne uchytis v politickem sektoru, kde je pro sociology jedno z mala uplatneni
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: to nepopiram. ja zase resim spis tu akademickou sferu, tzn. typicky nulovy dopad Kellerova spolecenskeho pusobeni na zvyseni jakekoliv meritelne kvality.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    proste neni pravda, ze to je paveda, ma zcela realne vysledky, ktere maji zcela realne aplikace
    co je ovsem pravda, nekteri sociologove byli a jsou spise sarlatani
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: no myslel sem to z toho "vedeckeho" hlediska: - sociologie vyplodila i technologie ovladani mas, to se integrovalo do medii a to proste opravdu evidentne funguje.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: uspesne to zrejme je, ale to uz s nejedna o radoby deskriptivni sociologii, ale o normalni mocenskou (a kolikrat komousskou) politiku (coz je problem, ktery ma sociologie jeste vetsi nez ekonomie, i kdyz i ta ma svoje dost vazny problemy).

    SHEALA: Mozneho jsem nemel, ale i ten si pry vic neco preje nez ze by neco zkoumal :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    _BENNY: nebyl tam taky ještě Možný? Lužný mi něco říká. Kdysi jsme našli na školní síti jakýsi soubor kde jsme našli hesla k dalšímu komplu... a Možný měl heslo nemozny a Keller myslim autobus. Jo ty hesla nefungovaly.

    Co si pamatuju z Kellera mě snad ani nikdo nezkoušel. Jo a někdy bych si ráda vyjela kádrový profil u nás na psychologii, ty starý musej bejt samej komouš.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: to si uplne nemyslim, jen si myslim, ze jelikoz to neni exatni veda, tak se na to nafarilo spoustu sarlatanu
    sociologie ma i prakticke vysledky, ja sem tedy studoval jeji sestru medialni studia, a tam ty vysledky jsou videt vsude kolem tebe, nebo mas pocit, ze vymyvani skr media je nejak malo uspesne ?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: mi to prislo jako typicka paveda, na ktere je to nejlepe videt. ale kdyz to lidi bavi, budiz, ale za svoje...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SHEALA: kdyz me jiny pan komous zkousel ze sociologie z Kellera, rekl jsem ze je prilis negativisticky ke vsemu a byl by takovy i k vysledkm vlastnich napadu (tzn. frfla a frflat bude at se deje co se deje, dokud to tady cele neovladne), bylo mi namitnuto, ze neni negativisticky, alebrz kriticky, takze pozor, velky rozdil! ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    hlavne je to ucebnice, takze tam nastesti neni moc osobnich nazoru pane kellera, ale spis vicuc toho co se v sociologii udalo, od komteho, pres marxe a az k soucasnym sociologum. nicmene to ze nektere veci jsou zcestne, protoze uz ten puvodni myslitel je tak vymyslel, to pravda je, na druhou stranu, jsou tam i zajimave veci, ktere se daji vyuzivat i v praxi pri jednani s lidmi....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam