• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHEALA: jakej fenomen, je to jenom o prachach
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Hele když už teda tady OT - Co říkají mediální studia na fenomén Babiš?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: ok, souhlas
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: no neucis se to primo, to tam samozrejme nikdo nepise, tohle uz spis najdes v medialnich studiich ale taky jen popis toho jak to funguje, nez navod jak to rozjet...
    ale je to proste dobra inspirace prave v tom smyslu co si psal. takze se vlastne schodneme
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: v sociologii se neucis jak ovladat masy, tohle resis az pokud se zdarne uchytis v politickem sektoru, kde je pro sociology jedno z mala uplatneni
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: to nepopiram. ja zase resim spis tu akademickou sferu, tzn. typicky nulovy dopad Kellerova spolecenskeho pusobeni na zvyseni jakekoliv meritelne kvality.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    proste neni pravda, ze to je paveda, ma zcela realne vysledky, ktere maji zcela realne aplikace
    co je ovsem pravda, nekteri sociologove byli a jsou spise sarlatani
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: no myslel sem to z toho "vedeckeho" hlediska: - sociologie vyplodila i technologie ovladani mas, to se integrovalo do medii a to proste opravdu evidentne funguje.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: uspesne to zrejme je, ale to uz s nejedna o radoby deskriptivni sociologii, ale o normalni mocenskou (a kolikrat komousskou) politiku (coz je problem, ktery ma sociologie jeste vetsi nez ekonomie, i kdyz i ta ma svoje dost vazny problemy).

    SHEALA: Mozneho jsem nemel, ale i ten si pry vic neco preje nez ze by neco zkoumal :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    _BENNY: nebyl tam taky ještě Možný? Lužný mi něco říká. Kdysi jsme našli na školní síti jakýsi soubor kde jsme našli hesla k dalšímu komplu... a Možný měl heslo nemozny a Keller myslim autobus. Jo ty hesla nefungovaly.

    Co si pamatuju z Kellera mě snad ani nikdo nezkoušel. Jo a někdy bych si ráda vyjela kádrový profil u nás na psychologii, ty starý musej bejt samej komouš.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: to si uplne nemyslim, jen si myslim, ze jelikoz to neni exatni veda, tak se na to nafarilo spoustu sarlatanu
    sociologie ma i prakticke vysledky, ja sem tedy studoval jeji sestru medialni studia, a tam ty vysledky jsou videt vsude kolem tebe, nebo mas pocit, ze vymyvani skr media je nejak malo uspesne ?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: mi to prislo jako typicka paveda, na ktere je to nejlepe videt. ale kdyz to lidi bavi, budiz, ale za svoje...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SHEALA: kdyz me jiny pan komous zkousel ze sociologie z Kellera, rekl jsem ze je prilis negativisticky ke vsemu a byl by takovy i k vysledkm vlastnich napadu (tzn. frfla a frflat bude at se deje co se deje, dokud to tady cele neovladne), bylo mi namitnuto, ze neni negativisticky, alebrz kriticky, takze pozor, velky rozdil! ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    hlavne je to ucebnice, takze tam nastesti neni moc osobnich nazoru pane kellera, ale spis vicuc toho co se v sociologii udalo, od komteho, pres marxe a az k soucasnym sociologum. nicmene to ze nektere veci jsou zcestne, protoze uz ten puvodni myslitel je tak vymyslel, to pravda je, na druhou stranu, jsou tam i zajimave veci, ktere se daji vyuzivat i v praxi pri jednani s lidmi....
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _BENNY: ano studoval sem sociologii, takze sem to samozrejme cetl. me na sociologii vadi ten pozitivismus, ta snaha ovlivnovat podle tech teoriich masy
    na zkoumani toho jak funguje spolecnost neni nic spatnyho, ale to ze se ty poznatky, ktery nejsou samozrejme tak exaktni jako u tvrdych ved, pak slouzi k nastolovani nejakych novych poradku a pak se zjisti, ze to vlastne vubec nefunguje a ze to bylo spatne, jen umre par mil lidi. to je dost hrozny. to si treba tady nas mili jupiter evidentne neuvedomuje a jeste tomu tleska
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    _BENNY:něco málo si pamatuju i já, něco ve smyslu že v sociálismu jsme si ničili vlastní životní protředí, kapitalismus ničí žuvotní prostředí cizích států, nejlepší jsou zahrádkáři. Očividně se v této knize držel spátky, neb nebyla socanská, jen obecně cynická, což mi bylo sympatické.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ANDY_WARHOL: cetl jsem jeho Uvod do sociologie, luxusni vhled do uvazovani komouse, vrele doporucuju. v podstate odkazuje na to co mnoha nabozenstvi - dobre uz bylo, davny idealni stav byl narusen nejakym nepritelem (Adam s Evou sezrali jabko, v Evrope propukla prumyslova revoluce apod), vsechno je v prdeli, a tak tomu bude navzdy, dokud to tady neovladne socanska intelektualni elita.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: to je dobre.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vzhledem k tomu, ze knihy od nej se pouzivaji jako ucebnice na vysokych skolach, jeho vliv je obrovsky...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: ja rikam, neni to zajimave ale hloupe
    a kdyz to rika keller, tak to neni tak ze to je jenom zajimave, poprahove vlastne rika, koukejte, meli bychom pridat na socialnich davkach, pokud davame min k pomeru hdp nez jinde...
    asi nevidis kontext, ale keller je nas predni sociolog a ted nove i politik, proto je tak nebezpecne to co rika, na co uz tu nekteri narazeli.
    cetl si od nej nekdy neco vubec ? rozumel si tomu ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam