• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Chtě jsem ten obrázek ukázat mámě která učí v ZUŠ. A dostal jsem vynadáno, že jsem nebyl na úřadu (já jsem tam ale byl - jsou tam pondělky a středy na oddělení dávek v hmotné nouzi a v pondělí tam právě nejsou protože se právě slaví ten boj za tu svobodu..) a že nerším existencionální starosti. Prý to jsou zase nějaké blbosti. Tak jsme se pohádaly, protože já toto považuji za existencionální starost :) Jinak byl jsem tento týden třebas i na pohovoru security a nechtěli mě kvůli mému vystupování a malým zkušenostem. Ale dada revoluce mi nejde stejně jako shánění práce. Možná by mě mohli rozemlít a mými kostmi nakrmit kuřata která prodávají v KFC :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    ZARREMGREGARROK: pravidlo DADA manifestu číslo jedna je řád a pořádek.. takže bych jim mohl napsat ať to jejich ústřední výbor kolektivně uvede do souladu se surreální realitou :)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    NEKROMANT: Díky, pobavilo.
    Na jejich stránkách prý: Nestavíme se do pozice revoluční avantgardy.
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    NEKROMANT: Ano krásné, o tom není pochyb, v první řadě doporučuji video.

    "Stop exekucím a šéfům!"

    Doufám, že sem někdo pošle fotoreport, rád bych se pokochal krásým to lidem.

    Pozvánka na demonstraci 17.11.
    https://vimeo.com/111364195
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Fionro, Andy - a co jste vy? Do jake skatulky se zarazujete?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: a co to znamena levicovy anarchismus?

    Tak zkousel jsem hledat pojem "levicovy anarchismus", a nasel jsem jen toto:
    Levicový tržní anarchismus

    Druhá definice se odvolává na Velkou francouzskou revoluci[zdroj?], kdy pojem levice představoval odpůrce starého režimu (Ancien Régime) (což byl například i Frédéric Bastiat, představitel klasického liberalismu). V tomto případě se ideologie zakládá na minarchismu[zdroj?], gradualismu a reformismu[zdroj?], tedy orientaci, která bývá často brána jako pravicová.

    Výrazný vliv na pozdější zastánce těchto směrů měl Murray Rothbard. Mezi jejich hlavní představitele patří Samuel Edward Konkin III. (autor agoristického Nového libertariánského manifestu [7], zakladatel Hnutí libertariánské levice[8]) a Roderick Long. Ti se sblížili s představiteli Nové levice nad otázkami, jako pacifismus nebo práva menšin.


    a pojem anarchismus:
    Navzdory velké různorodosti uvnitř anarchistického hnutí sdílejí všichni anarchisté přesvědčení, že „společnost by měla být organizována bez donucovací autority státu“.1 „Anarchismus očekává společnost, v níž bude dosaženo maximální osobní svobody, v níž budou spravedlivě rozdělovány hmotné statky a společné úkoly řešeny na základě dobrovolného souhlasu. “2Významný italský anarchista Errico Malatesta označil anarchizmus za „úplné osvobození lidstva… z trojího zotročení: ekonomického, politického a morálního“.

    Anarchisté jsou tedy proti jakémukoliv ovládání člověka, ať již mocenskému, ekonomickému nebo třeba v důsledku výchovy k poslušnosti a respektování autorit či výchovy k institucionalizovanému náboženství (naopak jim nevadí např. taoizmus či buddhizmus). Jakákoliv donucovací autorita je podle anarchistů špatná, neboť znásilňuje člověka, který je v podstatě dobrý. Anarchisté odmítají státu přisoudit nezastupitelnou roli v uspořádání společnosti,4 a mnozí jsou přesvědčeni, že tuto roli navíc vykonává neefektivně (především anarchokapitalisté)


    Viz http://www.distance.cz/anarchizmus-zakladni-teze
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FIONOR: co dodat :)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: ja jsem tedy taky komunista?
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Keller nejenže byl kariérní komunista, ale je minimálně rétoricky komunista dodnes. To, co hlásá dnes není nic jiného, než výzvy k rozpoutání třídního boje. Ale je fakt, že to provozuje trochu víc skrytě, než komunisté.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: jiste ono byt vic jak 15 let v ksc je docela v pohode, mladicka nerozvaznost by se dalo rict :)
    ty z toho svyho bludu treba taky jednou vyrostes a pak se k tomu nebudes znat a budes rikat, ale ja uz 25 let sem v pohode :))))))))))))
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    MANFRED: bingo přesně nemyslí obě strany a nebo naopak přemýšlí příliž jak vyjebat. :D
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Přečti si to znovu, tohle nepsal. Ale jsi blízko.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ANDY_WARHOL: aha, takze je komunista, protoze byl pred 25 clenem KSC?
    Stojis si zatim?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: ja sem ti jeden dukaz nabidl, byl clenem komunisticke strany a to z duvodu rize karieristickych, tedy muzeme polemizovat o tom, ze byt komunista znamena verit komunisticke myslence, coz u nej pravdepodobne neplati, ale my o tom nepolemizujeme, protoze ty si tu svoji verzi tohoto pojmu odmitl napsat.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Ty tvrdíš, že není a jsi v tom sám, takže důkazní břemeno je jaksi na tobě.
    KANG_KEK
    KANG_KEK --- ---
    JUNIPETRUS: Nezkusil jsi někdy poslouchat co říká třeba?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    TUILE: svadi, ale neni to same, je to zpochybeni tvrzeni, coz neni to same jako tvrdit opak.
    Podej dukaz, ze je komunista, a treba s tebou budu souhlasit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JUNIPETRUS: presne co ti pisou ostatni, vyjadruj se tedy presneji a pak se tu nemusime dohadovat.

    je to jednoduchy navod jak nebyt terc ostatnich, pokud diskutujes o necem odbornejsim, snaz se vyjadrovat tak presne a precizne jak to jen lze, nemichej terminy, nedelej logicky chyby. nepouzivej viceznacny vety typu prej ze je komous, coz skutecne muze znamenat ze ty s tim zasadne nesouhlasis ale taky ze vlastne nevis a jen se nad tim pozastavujes, ale kdyby si to napsal jinak, asi by se s tebou nikdo nemusel dohadovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam