• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    GORG
    GORG --- ---
    SEAMON: Jak jsem psal, slo mi ciste o to si nekomplikovat uvahu o motivaci tim, kde se na to vezme.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    SEAMON: Nemluvě o tom, co se stane, když se ti pohne cena té suroviny, kterou čerpáš a visí ti na ní celý stát.
    Viz dnes ropa a Rusko.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    GORG: Az nato, ze ked si zadefinujes vysoko prebytkovy rozpocet (napr. koli rope). Tak si definoval variant financovania co neexistuje. Ano ak mas zdroj financovania NZP, ktory nepochadza z dani - tj. netvoria ho priamo ludia. Tak to je eventualne ekonomicky realizovatelne.

    Len to je hadam zjavne od zaciatku diskusie, ci nie? Samozrejme, ze to je udrzatelne len do momentu kym nerastnu surovinu nevycerpas.
    GORG
    GORG --- ---
    LUBOB: no mluvil jsem o ropě, kde si stát přilepšil, a tedy může přilepšit hromadně všem. Bavíme se čistě o motivaci k práci současnost vs ZP.
    Ta ropa tam není podmínkou.. jen uvaž takovou hypotetickou situaci, kdy tedy není problém přilepšit všem.

    Je nemožný porovnávat plat dnes s platem na ZP... viz ta rovnice. Tam žádné částky nejsou.
    GORG
    GORG --- ---
    v tom kontextu je zcela irelevantní, jestli si před ZP revoluci vydělával 500 miliard denně, a pak náhle jen miliardu.

    Porovnávám motivaci k práci dnes a při hypotetickém ZP - řekněme funkce m

    Já uvažoval, že m(ZP) > m(adresné sociální dávky)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG:
    Varianta ZP, kdy pokud pracujes, si vždy přilepšíš.

    natvrdlo.
    musis rict, odkud ten ZP vezmes. jestli jen natisknes penize, tak si neprilepsi. jsou to penize bez hodnoty.
    pokud ty penize vyberes od pracujicich, tak si zase neprilepsi, protoze jim das jen to, co jsi jim sebral.

    delfin by to pochopil rychlejc :-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    GORG: ty ho jeste nemas v ignoru?
    GORG
    GORG --- ---
    LUBOB: Tyve...

    jakmile NZP dostanou, tak zacnou makat ja zbesili.

    dont feed the troll, ale budiz.. zopakuji: nic takoveho jsem ted nepsal

    Motivovat k práci mělo to, že dnes není moc rozdílu, jestli pracuješ nebo ne, dostaneš podobné peníze, takže proč se snažit?
    vs
    Varianta ZP, kdy pokud pracujes, si vždy přilepšíš.

    p.s. každopádně já něco porovnával a celá debata je o porovnávání těch dvou sociálních systémů, takže pokud si neporovnával, tak si byl dost offtopic :-)

    LUBOB: Hele tady zaznělo, že ZP by šlo, pokud by stát objevil nějaké přírodní bohatství. Teď to náhle je "k ničemu" a "bezcenné papíry". No jestli ti tohle někdo žere...
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    ZARREMGREGARROK: Mne sa skor paci tato genialita:
    JUNIPETRUS
    .A delat to co cloveka bavi, muze ten, kdo se nemusi prodavat, kdo neni nucen pracovat pro obzivu.
    To muze dnes treba realizovat clovek bohaty, nebo kdo zdedil hodne penez.
    V budoucnu skoro vsichni kdo budou dostavat NZP.


    a zaroven:
    JUNIPETRUS
    A jestli mas strach kdo ti napece rohliky- no budes si je muset upect sam, pokud je neupece nekdo jiny.
    Mimochodem kolik jde dnes lidi v prumyslove pekarne, aby se upeklo milion rohliku?
    Nebo se muzes s nekym domluvit s nejakou partou, a jeden den upeces rohliky ty, druhy den nekdo jiny, a ty si podelite. To samy s odpadkama.

    Ale vidim, ze mas strach z osobni odpovednosti, a ze se bojis, ze se o sebe nedokazes sam postarat.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    OTAVA: ve Venezuele maj NZP?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    LUBOB: NZP ma odstranit nutnost starat se o vlastni obzivu, zajistit aby lidi nemuseli pracovat, takze jakmile NZP dostanou, tak zacnou makat ja zbesili.

    Přesně tohle mám pocit, že se nám snaží GORG říct.
    Nevím, kde došel k tomu, že to takhle bude fungovat.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG: motivovalo by ZP k práci víc než současný systém sociálních dávek?.

    no jisteze. davky nemotivuji, takze logicky we need more of that shit.

    NZP ma odstranit nutnost starat se o vlastni obzivu, zajistit aby lidi nemuseli pracovat, takze jakmile NZP dostanou, tak zacnou makat ja zbesili.

    ugh!
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG: ano, halucinace. nikde zadne soucasne prijmy neporovnavam s prijmy hypotetickymi.

    jen jsem ti ukazal, kde tam mas tu chybu. protoze kdyz VSEM pridas NZP, tak NZP muze byt klidne 100 milionu.
    budou to bezcenne papiry nekryte praci. nic si za ne nekoupis.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    GORG: podivej se do Venezuley - tam maji NZP tusim 30 000 CZK an hlavu a nemaji tam hajzlpapir.
    GORG
    GORG --- ---
    jinymi slovy ten objev ropy povazuj za myslenkovy experiment.
    Připomínám, že téma je : motivovalo by ZP k práci víc než současný systém sociálních dávek?
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    GORG: Kde na to vezmes penize ?
    konkretne 1200 Mld. Pokud ovsem nechces byy stedrejsi, HDP ceska je tusim 3 000 Mld, takze dat kazdymu vic nez cca 25 000 jde za hranice logiky.
    Ovsem chapu ze to pro zastance NZP nemusi byt vubec zadny problem.
    GORG
    GORG --- ---
    LUBOB: Já melu? Nevím, kdo tu mele...

    Mně se teda chvíli zdálo, že porovnáváš pracujícího a nepracujícího, ale asi jsem měl teda halucinace. :)

    ad ropa:
    A dejme tomu, ze objevime na svem uzemi velke mnozstvi ropy ci jine cenne suroviny, a tedy by stat pridal opravdu kazdemu, abysme si tak lepe posvitili na to, jestli se tam neco s motivaci k praci meni.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    LUBOB: V tom pripade chci byt spravce spolecnosti.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    OTAVA: od spravce spolecnosti :-)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG: nikde nic neporovnavam. co to meles?

    & prozrad, jakmile se zavede NZP, tak se objevi ta ropa?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam