• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ZARREMGREGARROK: to vis - predevsim tem, co meli problem ovladnout jiz ucivo v objemu osnovy zakladni skoly zni tuze libe, ze by bez prace meli kolace... i kdyz uz nasi pra-pra-pra-pra...prapredci tvrdili opak. Je neuveritelne, jak doted mohli byt vsichni tak blbi ;-)

    COMODOR_FALKON: Uz nazor, ze pujde o data o par miliardach na danich, ktere bys kvuli tomu ztratil je v rovine spekulaci. Teprve s realnym nasazenim zjistis fakta - a to dost jen mozna, nikde neni zaruceno, ze to fakt za ty vynalozene prachy zacne fungovat a dalsi miliardy pritecou - tedy ze lidi nevymysli nejakou jinou klicku, jak Babisuv STBscot obejit :) ...stejne, jako treba ten slavny zakaz vykupu za hotove... hlavne, ze meli vsichni plnou hubu toho, jak problem je vyresen :) Vydrzelo to ani ne tyden...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ZARREMGREGARROK: Tady nekde jsi uhnul od linie, protoze puvodne byla rec u tom, ze je nesmysl zacit programovat a teprve pak si ujasnovat, jak to ma vypadat...

    Takhle nejak vznikala OKnouze a vypada fakt strasne i na pomery roku 2012, kdy byla hibernovana a nikdo netusil, ze jen na 2 roky.. Vypada to jak Win 3.14 a skoro by se vyplatilo tam dopsat pocitadlo na crashnuti, neco jako ma Homer Simpson v elektrarne...

    Navic v pripade tohoto SW jde o extremne citliva data. Co by se stalo v pripade jejich poskozeni, smazani ci uniku vlivem chybne aplikace...?
    Ze si nekdo mesic neprihlasi auto, to je neprijemne, ale pokud by se ztratila data pro par miliard na danich, zacina to byt statne-existencni...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Lidé pera ČRo Plus 10.3.2015 20:10 Eseje mnichovského arcibiskupa Reinharda Marxe, které řeší otázku sociální, tedy otázku práce, nezaměstnanosti a pracující chudoby. Jak křesťanství chápe práci? K čemu člověku slouží kromě toho, že představuje prostředek obživy? Připravil Ivan Štern.
    flash: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3334514
    mp3: http://media.rozhlas.cz/_download/3334514.mp3
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Ztrapňuj se víc, jde ti to dobře.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Můj výskyt na nyxu není moje práce, nevím, kde jsi na takovou kravinu přišel.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Nevšiml sis už zjevnějších věcí, takže proč ne i této.
    GORG
    GORG --- ---
    Zamysli se nad větou Víš, já už od tebe neočekávám, že věci, které "ví každý" byť jen tušíš.

    Evidentně máš nějaký špatný odhad na lidi. Možná zkus přehodnotit i jiné své názory. Aby si programátor nevšiml, že se běžně mění zadání v průběhu (podobně grafik a v řadě jiných profesí)? To máš nějak špatný odhad.

    (Co ale v celé tvé zdejší práci chybí je vyjádření k otázce, jestli ti přijde OK, mít méně než rok na vytvoření softwaru, ke kterému není ujasněné ani konkrétnější zadání - když i pominu, že se bude zřejmě zásadně měnit - neznámo kdy)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Kdyby ses zamyslel než sem něco napíšeš, ušetřil bys tu čas.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: No kdyby ses rovnou zeptal, ušetřil bys tu čas.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Ano bleješ otázky bez hlubšího zamyšlení a očekáváš, že ti na ně všichni budou odpovídat.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK:


    Teď jestli ještě začneš rozebírat, že o tom třeba nemusí vědět i třeba zahrandník, jak to chodí v IT. (Ono by bývalo pomohlo méně něco tvrdit, a více se ptát - otázky. Já jich napsal asi 10, ale neodpověděl si snad ani na jednu z nich, tak ti možná koncept otázek uniká :-))
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Už jsem to i zmiňoval.
    Koncept v zásadě nezní nijak zle, jen jsem ještě neviděl jeho implementaci domyšlenou do důsledků.

    Rozhodně smutné je, že se ho snaží prosazovat i lidi, kteří neumí ani základní počty...

    K nástřelům implementace od místních ID jsem se vyjadřoval před dvěma měsíci. ZARREMGREGARROK
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: a co si myslis o NZP?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Víš, já už od tebe neočekávám, že věci, které "ví každý" byť jen tušíš.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Takže se zase jen neumíš vyjádřit. Okay, nic nového.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Ty nepises skoro nic.

    Vytrhnou vetu z kontextu je snadne.

    Tak se evidentne bavime oba o necem jinem. Nikde jsem nepsal, ze se ti zadani nesmi zmenit v prubehu. Ostatne skoro u kazdyho projektu se do urcite miry meni zadani (v prubehu). To vi kazdy.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Ne, rozhodně mě ani ve snu nenapadlo navrhovat "nemít úvodní analýzu".

    Oponoval jsem tvému tvrzení, že poté při vývoji pokud budeš ujasňovat zadání, tak sis provedl recept na zabugovaný software.

    Pak kdo je tu mlha, že? Nereaguj na nějaké své projekce, ale na to, co píšu.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Uf, vždyť o tom se tu celou dobu bavíme, mlho!

    Ty si rozporoval moji větu:
    Když člověk chce dělat kvalitní software, musí mít nejdřív analýzu. Přes to nejede vlak. Není tomu tak vždy úplně dokonale, ale aby si to ujasňovali v průběhu vývoje?

    Velice užitečná debata. Nemít na začátku ani zadání (jen jakési mlhavé koncepty. Budou mít i občané čtečky bločků...? Podle současného zákona prý budou muset. Atd.) je tedy prý OK, protože Agile. To nějak magicky zajístí udržitelný kód - IT systém pro správu online pokladen klidně transmutuje na mainframe pro jadernou elektrárnu? :-) Vždyť co by nevyřešil správný management projektu a každotýdenní brainstormingy.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Proč se hádáš sám se sebou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam