• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ZARREMGREGARROK: od JUNIPETRUSe chtit cist? ...neblbni, to by ho na tyden vycerpalo :)
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Přečti si to znovu a pečlivě, ať neplácáš takovéhle nesmysly.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    ZARREMGREGARROK: v clanku nic o dobrovolnych dani neni.
    Krome toho clanek je zjevna demagogie. Skutecne hrali hru na "verejne blaho" nebo hrali na kapitalismus, tedy hru na zisk "kdo si vic nahrabe"?
    GORG
    GORG --- ---
    Jinak jsem vcera poslouchal zajimavou debatku o kapitalismu na SV. Dost tam kapitalismus nazyvali zlem samotnem o sobe. V tomhle bych to tak radikalne nevidel.

    Predstava trhu a kapitalu mi neprijde inherentne zla. (Ani komunismus).

    Na druhou stranu, jak to tam porovnavali s drivejsimi typy spolecnosti myslim vypichly hlavni (potencionalni nebo mozna fakt inherentni neduhy snah maximalizovat zisk):

    - clenove kmenu(komunity) vzdy pracovali v zajmu kmene... oproti dnesni hre "ober druhe o co nejvic muzes"

    - vudci pry nezili nejak prilis jinym konfortem nez bezny clen a vudcovstvi bylo dano schopnostmi ne penezi (dedictvim, monarchickou dedicnosti apod...)

    Oproti dnesku:

    - korporace si i hazi pod nohy vzajemne nejen klacky ale primo klady. Soudit se o vynalez kulatych rohu zcela bezna realita. Zarizeni jsou casto zamerne nekompatibilni. Spoluprace (opisovani) je trestana. Sport se stal soutezi o nejlepsi dopingy resp. uplatky.
    A tak dal.. kompetivni mysleni mozna stimuluje kreativitu - to stres asi do urcite miry umi obecne, ale my spolecnost jako celek tim nozna ztracime zakladni soudrznost jako celek. Max. si vypomahame v ramci rodiny, ale uz prvni pospolne spolecnosti ruznych tlup mely myslim vic clenu.
    (Dalo by se to myslim rozporovat tim, ze dnes uz nejsme v praveku, a ze tedy kmeny nejsou potreba?)

    - rozdily mezi prijmy "radovych" clenu a vudcu (politici, bankeri, akcionari apod.) jsou az radove vetsi . Sympaticky byl zde linkovany CEO, co si sam srazil plat, aby ho ostatnim mohl zvednoit.
    Mluvi se o 1% populace vlastnici pres 90% bohatstvi
    Tedy pro jednotlivce muze byt kompetice vyzvou a prilezitosti. ale otazkou je, jestli takhle muze lidstvo dlouhodobe prezit. Uz samotny fakt ztraty plodnosti asi ukazuje, ze muze byt i v sazce preziti civilizace. (Neni totiz ekonomicky vynosne resit problem chemikalii zpusobujicich neplodnost - a kdyz si byrobci lobuji podplacenymi vyzkumy, aby latky nebyly zakazany, pak vesele kazdym dotekem uctenky z Billy prechazi do krve radove miligry Bisfenolu zpusobujicihp neplodnost a rakovinu pohlavnicj organu....
    ale to neni jediny duvod .. spis priklad.

    Jsou alternativy k BPA ( chemka v uctenkach, plaszech) a verim, ze i k hormonalni antikoncepci, ale mozna ne ekonomicky vyhodne. Kazdopadne Francie 1.1. 2015 opravdu BPA zakazala (bohuzel se zacly pouzivat nahrady ve fotme BPS atd. se stejnymi ucinky.)

    P.S. nekritizuju kapitalismus nutne, ale poukazuju na aspekty soitwzivosti, ktere se opravdu jevi byt antikomunitni?
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    JUNIPETRUS: Dobrovolné "daně" už byly protestovány, nefunguje to.
    :: OSEL.CZ :: - Prokletí Justýny
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=7562
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    GORG: neco jineho je program strany svobodnych a neco jineho je kdyz zakladas stat jako jeho prezident.
    Prezident jedlicka rekl, ze jejich stat bude zalozen na solidarite - to jsou ty dobrovolne dane.
    A tak se muze stat, ze rozpocty budou vyrazne prebytkove. Co s penezi navic? Tak traba postavi elektrarnu a elektrina bude zdarma
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    GORG: no, zatimco vy jste si dalsi prostor pro tenhle vas experiment s NZP nechali proklouznout skrz prsty :-)

    Nejvetsi ekonomikou na svete je Cina, nasledovana USA - tak doporucuji s tim experimentem vyrazit nekam tam :D Pritom zrovna Cina - ac by dle tve teorie mela byt tim idealnim mistem v realu zrovna slunickovym mistem pro zivot neni.
    GORG
    GORG --- ---
    Nemyslim, ze si tam budou chtit budovat takovehle hned experimenty. Svobodni jsou spis na volny trh... teda to co tu neni a mozna jeste nikdy nebylo :)
    V programu nekteri myslim ze SO zvazovali negativni dan.

    Jinak ZP je myslim relevantni jen u velke spolecnosti, ktera diky rozvoji infrastruktury "si muze dovolit" poskytovat tyto "dividendy" z nadbytku blaha spolecnosti.

    Jako kdyz filantropove maji prostredky primo i hybat dejinami - pomahat, sponzorovat, vyvolavat i revoluce financovanim opozice.

    Casem by to mozna bylo dostazecne rozvinute misto, aby si to mohli dovolit. Ale budme realisti. V zemi, kde maji byt i dane dobrovolne, aby stat jeste dotoval? :-)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FIONOR: V Liberlandu jsou dane AFAIK dobrovolne... Tj. neni z ceho to odcitat/vyplacet.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FIONOR: tak ano - zastanci muzou odprezentovat, kde na to vezmou :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    OMNIHASH: ...my se tam nastehujem, a ty Vitku, ty nam plat? :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    NEKROMANT: grow up!
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    NEKROMANT: Tak ona je ta otázka spíš o tom, jestli potřebujeme příjem a jaký a kdo udělá výdej :)
    Ona ta iniciativa za základní nepodmíněný sex mě přivedla k myšlence iniciativy za základní nepodmíněnou lásku :D - to je né jen křesťanské pojetí boha se domnívám :)
    Myslím že za těmi snahami o pasivní příjem je defakto odpor k té činnosti která obvykle vede k finančnímu přijmu a je často nepříjemná, nejistá a znemožňující rodinný život a prožívání příjemného život jako takového :)
    Někdo má svojí práci rád a dělal by jí klidně zadarmo (pokud by tím že by neměl plat nebyl nějak vyloženě ohrožený). Ten nebude potřebovat pasivní příjem, je spokojený z aktivity samotné.
    Asi tam mohou být různé mezistupně.. Že někdo má svojí práci třeba relativně rád (nebo lepší než jí nemít), ale přesto na ní nadává protože to pořád není ono - nejsou idelaní vztahy s kolegy nebo se šéfem, nebo nevyjde s penězi atp. :)
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    DANYSEK: Ty komentáře mě pobavili :)
    Je to zajímavá otázka co je to aktivní a pasivní příjem.

    Dobrý den. Já jsem příjem aktivní.. Koukejte jak hrozně aktivně přijímám.. :D
    Dobrý den. Já jsem příjem pasivní. Já tu jen tak sedím(ležím, stojím) a moje přítomnost sama zaručuje příjem.. Nemusíte na mě koukat a ani se nemusím hýbat prostě tu jsem a příjmám aniž bych aktivně cokoliv dělal :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Voskovec Werich Jezek - 07 - Civilizace
    http://www.youtube.com/watch?v=BgS1o2SWpTc
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    FIONOR: tak nejen stesti se da pomerovat s penezi... to je stare a zname :)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Zaměstnavatel si přečetl studii o lidském štěstí a dramaticky zvýšil platy – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...stnavatel-si-precetl-studii-o-lidskem-stesti-a-dramaticky-zvysil-platy.html
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    COMODOR_FALKON: bublinu z toho udelala media...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DANYSEK: Je to trochu smutne, kdyz turisti nezvladnou to, co The Tap Tap...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam