• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISMontessori - mimino, batole, školkáč i školák
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RACHEL: ja tyto uvahy nepovazuju za bezpredmetny ale. jednak, z moji zkusenosti mi pripada ze je to tak, ze jakakoliv "alternativa" je nachylnejsi na vyskyt lidi, kteri se v te alternative pohybuji ne proto, ze je to nejak bytostne oslovilo skvele to s nima souzni a jsou to super kompatibilni lidi, ale jsou to spis lidi, kterym je tak trochu jedno co jedou, hlavne ze je to PROTI, mineno proti tomu zlemu aktualnimu systemu, ... (ktery nici deti whatever). Cili jasne si dokazu predstavit ucitelku, ktera pod plastikem montessori vyrabi z deti mimone, neb si tam cpe nejakou svou jako by ideologii. Cili zkoumat.

    Pripojim report co kamarad psal nedavno do soukromeho klubu (neslo o montessori skolu ale waldorf, ale imo princip je stejny)

    Dneska sem tu na hrbitove měl děcka z waldorfu, většina mi tvrdila, že by chtěly chodit spíš do normální... ;)

    Sem se blbe zeptal, co vas bavi nejvic.. se ruzne prekrikovali a pamatuju si jen eurytmii od jedne holcicky. Ale podle sledovani ucitelek mam jasno:) prehnane mily vybledly vegetarianky se zasnenym vyrazem, furt chtely aby deti nacitily, neco konkretniho, u nas uctu k predkum... furt nabadaly ke sberu listi (byli to tretaci), a minimalne dvakrat jim slozite vysvetlovala ze maji mlcet, ze slovama o vsecko prijdou. Prislo mi, zvlast u kluku, ze si uvedomuji ze jsou v nejake ezo alterne. Vzpomnel jsem si na svuj vegetativni stav v obyc skolce a pozdejsi vdek za obyc fer zakladku v kontrastu se super spolecnosti na gymplu (kde sem se teda nic nenaucil, nejspis kvuli me ani ostatni :/) Na nejakym tripu sem ale prave ocenil ten nutny kontrast...
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    Dekuju vam, uklidnily jste me. Holt se mne to tentokrat nejak dotklo.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    RACHEL: Od mateřinky se učí judo :)

    Můj tatínek (který teda na judo chodil až na prvním stupni) měl plnou kapsu historek, jak překvapil pár grázlíků elegantním přehozem přes rameno. Jen jednou tam bohužel prý byla lavice, tak si chvíli myslel, že toho grázlíka zabil...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    RACHEL: tak trošku jinak. já neměla staršího v monterssori škole, ale ve třídě pro mimořádně nadané děti. panuje stejná obava, že děti se pak nedokážou zařadit do "normální populace".
    je to blbost - normálně se zařadil a ostatní děti taky. po 5. třídě šel na osmiletý gympl a studuje tam v pohodě už třetí rok.
    s montessori je to stejné. žádná odlišnost neškodí.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    YMLADRIS: Mas pravdu, v sobe to mam srovnany, vim, proc jsem si vybrala tuhle skolku a co se tyce nejake sebeobrany, to verim, ze nepodceni tatinek.

    Jak jsem tehotna, tak jsem na tyhle dotazy a premysleni vic citliva.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    RACHEL: ad odpovidani rodicu a znamym - resila bych to podobne jako jakekoliv jine diskuse typu proc s vami spi v posteli, proc jeste kojis, proc, proc proc... imho montessori v tomto neni nijak vyjimecne :) proste je to neco divneho tak je treba to s rodici diskutovat, :)

    co se tyce mimonu, nez bych dite dala do monte skolky, snazila bych se videt deti produkty te skolky a pokud mozno poznat ucitelky te skolky. pokud by mi deti vychazejici z te skolky pripadaly jako mimonove, udelala bych z toho zavery, pokud by to byly nezavisle sikovne decka (jak montessori slibuje), udelala bych z toho zavery. konkretni skolka se dle mne muze desne lisit, podle sikovnosti ucitelek

    ad mistni grazl v prvni tride - bezna skolka ma nejaky specialni postup jak deti oproti tomuto vybavit? pokud ano, snazila bych se pouzit (dat dite do predskolniho karate ci co ja vim :-) ted tezce varim z vody)

    jinak perlicka, muz mi vykladal ze v jeho skolce se nasili na detech institucionalizovalo - kdo zlobil ( = neposlouchal), musel pak projit ulickou hanby, kde ostatni deti mely za ukol ho prastit. (osmdesata leta)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    YEETKA: Hm, to je ta lepsi verze, ale taky to neni ideal.
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    RACHEL: mám ve svém okolí zatím jenom dvě odrostlejší holky, které postoupily na druhý stupeň klasické základky po montessori prvním stupni..
    ptala jsem se jich a obě se shodly na tom, že se dost nudí a jsou napřed..
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    RACHEL: já samozřejmě vím, proč jsem dala dítě do Montessori školky, co se mi na tom líbí.
    Na druhou stranu, ohledně toho začlenění pak na normální škole, měl obavy i můj muž a dlouho jsme to řešili.

    Ano, jsou i Montessori školy, ale nevím, zda na to budeme mít a pak je teda zase otázka, co se střední...
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    a teď dotaz z praktického života - co odpovídáte rodičům a známým, kteří vám začnou tvrdit, že Montessori je módní vlna, že znají děti, co chodily do Montessori školek a škol a dneska jsou z nich mimoňové neschopní se zařadit na základní nebo střední škole do běžného života, nebo se na tu střední ani nedostanou, protože je celou Montessori základku nechali dělat si co chtějí, například houpat se v síti a dítě v páté třídě neumí vyjmenovaná slova a malou násobilku...

    Podle mně je to i o konktrétní škole a učitelích, taky jsou Montessori školky, kde když jsem viděla ty lidi, tak bych tam syna nedala, ale s tou naší jsem spokojená, protože se mi líbí ředitelka a Matýskova učitelka. Jsou to lidi, se kterými, když mluvím, tak mi dává hlavu a patu, co říkají. Navíc mám pocit, že se tam Matěj fakt učí samostatnosti.

    Ale je pravda, že s názorem, že pak v první třídě přijde místní grázl a podá si absolventa Montessori školky, slýchám často.

    Tady je to podle mně i o rodičích.

    Co si o tom myslíte vy?
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CHIMERA: http://www.evalabusova.cz/clanky/miminko.php http://blwcesky.wordpress.com/
    ja zas doted nevedela, ze existuji nejake principy montessori stravovani:)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    LAMIA: já teda vůbec nerozumím, co se tam píše, ale aspoň bych ráda věděla, co je BLW?
    prosím prosím...
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    YMLADRIS: Tak my evidentně jedeme kombinaci montessori s BLW, ať žijou tabulky:)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    rozdily v krmeni montessori versus blw



    Montessori versus Baby-led Weaning (BLW) - how we montessori
    http://www.howwemontessori.com/...-we-montessori/2011/09/montessori-versus-baby-led-weaning-blw.html
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    montessori mimino

    hracky v osmi mesicich

    Montessori Materials and Traditional Toys at 8 Months - how we montessori
    http://www.howwemontessori.com/...2011/12/montessori-materials-and-traditional-toys-at-8-months.html
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    montessori mimino - par vyfocenych aktivit do jednoho roku. zaujalo mne jak dela tu flasku se zajimavymi trpytkami, ze do toho nalila levny sampon/sprchovy gel, aby to teklo pomalu

    A Look Back at A Year of Infant Activities - No Time For Flash Cards
    http://www.notimeforflashcards.com/2011/06/infant-activities.html

    Emotions Board Book
    Peek -A-Boo Fruit
    Discovery Bottles
    Baby Block Painting
    Baby’s First Sensory Tub
    Baby’s First Finger Painting
    JELLYBEAN
    JELLYBEAN --- ---
    kdyby nekoho zajimalo:
    Alternativní školy
    http://www.alternativniskoly.cz/
    FIDORKA
    FIDORKA --- ---
    Pekny den, rada bych se tu zeptala, zda nemate nekdo kontakt na osobu,s dobrymi referencemi,co by pohlidala dite ? Jednalo by se o pravydelne hlidani. Dekuji za odpovedi
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    klikam ted nejaky hracky a nasla jsem prima obri hmyz na lednicku, zda se mi fajn

    Amazon.com: Learning Resources Giant Magnetic Insects: Office Products
    http://www.amazon.com/...25&creativeASIN=B004DJ1DIC&linkCode=as2&tag=howwemontesso-20#productDetails
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam