• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISMontessori - mimino, batole, školkáč i školák
    “Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

    rozbalit záhlaví
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    LADY_MYSKA: no tak třeba hnědé schody a růžová věž jsou taky dvě různý pomůcky, ale existují činnosti, ve kterých se propojí a dává to smysl, takže by taky nebylo ideální, kdyby tam byla třeba nějaká odchylka ve velikosti.
    Propojení těch přírodních a barevných válečků ale není z mojí hlavy, takto nám to ukázala Mária Kozelková, která absolvovala ty německé kurzy, i ten pán z toho druhého eshopu říkal, že do sebe zapadají, že u nich ve školce to také používají společně. Nepoukazuje na to i fakt, že mají ty stejné rozměry?
    Každopádně to ukazuje, že se to v těch různých kurzech představuje různě, což ale neomlouvá přístup té paní z toho prvního eshopu.
    Jinak vytahuje se to tak, že se to obrátí na stůl, dřevo s otvory se zvedne a barevné válečky zůstanou stát na stole seřazené podle velikosti...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRKODLAK: netusim, co myslis plnym kurzem. Ja jsem byla na kurzu v Montessori-brno.cz a mam Montessori pedagogiku I, dal jsem se nedostala pro nedostatek casu. Ale i ve skole, co chodi potomek, jsou to dve ruzne pomucky.
    Prvni stupen jsou valce a pokud tohle dite zvlada, prechazi na barevne valecky, ktere sklada na predlohy a do ruznych obrazcu. Tak nejak bych opravdu tyhle dve pomucky nespojovala dohromady.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    LADY_MYSKA: a to normalne na tom plnym kurzu?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRKODLAK: aha, mi bylo tohle predstaveno jako samostatna pomucka a valce zase jina.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    LADY_MYSKA: jasne, proste valce. ke kazdymu z nich je ale ještě sada barevnych valecku, jen bez uchytu. kupujou se zvlast
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRKODLAK: Myslis ty 4 valce, kam se vkladaji valecky ruzne delky ci sirky? Pokud ano, tak v tehle variante znam jen prirodni provedeni
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    LADY_MYSKA: no jedna z nejklasictejsich pomucek - drevenne valecky s uchyty a k nim barevne valecky bez uchytu, ktere do der pasuji
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRKODLAK: to je velice zvlastni, několik objednávek jsem tam udelala a vse vzdy bez problemu.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BRKODLAK: Prosim te, o jake hracce pises?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    BRKODLAK: tak nakonec vykomunikováno na mandala-montessori.eu
    stránku montessorihracky.cz nedoporučuju, špatná komunikace, arogantní přístup.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Ahoj,
    koupili jsme na montessorihracky.cz dřevěné válce a barevné válce k nim.
    Samozřejmě spousta barevných tam nepasuje. Paní z obchodu tvrdila, že barevné válce se do těch klasických dávat nemají (lol), takže je nechce vyměnit. Což o to, vrátíme je ve čtrnáctidenní lhůtě.
    Vás se chci ale zeptat, zda netušíte kde tyto dvě pomůcky koupit, tak aby do sebe zapadaly.
    Předem díky!
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Ahoj, prosim vas, matka chce pre neter kupit knihu
    Chiara Piroddi Moja prvá kniha farieb/císel/tvarov - Montessori - Svet úspechov
    nemate s tym niekto skusenost? je to dobre?
    (negooglila som, poslala mi to spravou)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    Ahoj všem, nevím si rady kam všude náš inzerát sdílet. Jestli by někdo věděl o portálu kam se to nejvíc hodí a kde se asi vyskytují ti správní lidé. Budu moc a moc ráda za tip.
    SIRKA
    SIRKA --- ---
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LUCKYSWEETY: podle vseho jsem uz stara matka, za mych mladych let nic takoveho nebylo
    LUCKYSWEETY
    LUCKYSWEETY --- ---
    LADY_MYSKA: Nema ucici věž polohovatelnou výšku?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SISTA: ucici vez je ted na prodej zde v bazaru
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Žena rediguje knihu o Montessori. A v části o tom, jak číst, má dost intenzivní dojem, že vypadla celá skupina písmen (je to po pěti písmenech, takže W a X můžeme směle zanedbat. Nevěděli byste, kam by písmena jako B a P tak zapadla?


    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    syn (čerstvé dva roky) začal poznávat barvy. nejlíp mu jde růžová a hnědá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam