• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRISHNAAutomatický trading/boti/burzy
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    ja si prave taky rikam, ze tady to je vcelku jedno. HOUMLES: dalo ti to wikimoku za poslednich par dnu nejaky order? Me to obcas v backtestu nic nenasimulovalo a ted prave nevim, jestli to bezi nebo ne. Tvari se, ze jo :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    HOUMLES: imho tady na nyxu fakt nedame dohromady takovej objem aby to cokoli ovlivnilo
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BPB: a vis, ze boti se spoustej podle toho v jaky si casovy zone? nekomu bezi v lichych hodinach a nekomu v sudych .. tzn ze pro nekoho si sice pul hodiny dopredu, ale u nekterych botu si pul hodiny po nich :))
    BPB
    BPB --- ---
    VESNACH: já -3O minut..abych byl před všema ostatníma ,D
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    VESNACH: rek bych, ze budes mit vetsi uspech kdyz se o tom nebudes s nikym bavit :))
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    kolik nastavujete cca offset u toho cryptotrejdra?
    GIX
    GIX --- ---
    SOONIC: Zajimavy, tak MtGox ma taky nejaky streamovany api, ne jen REST.
    Pouzivate nekdo MtGox? Nejaky dobry zkusenosti?

    Nejak mi unika ten jejich ujetej kurz BTC/USD optoti bitstampu a btc-e...
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    rozumny reci!
    GIX
    GIX --- ---
    KRISHNA: Jako jo, jasne. Idealni je, spocitat si podle orderbooku presnou cenu podle tvyho objemu nakupu/prodeje a podle ty se s botem rozhodovat.

    Problem je, ze s temahle crappy API si v zadnej okamzik nemuzes bejt vubec jistej order bookem, takze pokud jses smirenej s tim rekneme 1% rozdilem v cene, tak muzes hodit cenu hodne prestrelenou a burza ti to rozumne zmatchuje.

    Stejne se s tim do jisty miry smirit musis, protoze http requesty jsou proste pomaly a nikdy neznas presnej orderbook.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    GIX: No smysl to ma, pokud si nekdy daytradoval, tak sis urcite vsim, ze kdyz das vyssi nabidku na nakup, nez je aktualni kurz, tak se ti nezridka kdy stane, ze nakoupis treba o 1% draz, coz vzhledem k tomu, ze od bota chces co nejvyssi efektivitu ne I uplne OK.

    Priklad, kurz je LTC/USD prodej 23.35, ale mnozstvi jen 0.1 LTC, dalsi nejblizsi je 23.45 , ale co cert nechce, taky jen 0.1 LTC a dalsi je treba wall 20000 LTC na 23.80

    Ty vlozis nakup 100 LTC na tvejch + 50 % cili 40$ a to, co se stane je to, ze nakoupis

    0.1 LTC za 23.35
    0.1 LTC za 23.45
    99.8 LTC za 23.80

    Coz je shit, velka wall bude tlacit cenu dolu (pokud neni fake) a ty budes mit hodne co delat, abys prodal se ziskem
    GIX
    GIX --- ---
    KRISHNA: jestli tomu spravne rozumim, tak by melo bejt v pohode dat tu cenu klidne o 50% tim kterym smerem a burza by mela vybrat ty pro tebe nejvyhodnejsi nabidky, ne?

    takze resit, ktery konkretni sell/buy ordery trefit nema smysl, imho
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SOONIC: ja nakupuju za nejnizsi cenu v sell order. Kdyz prodavam, tak jeste podhodim nejnizsi sell order tim, ze z nejnizsi castky seberu 0,01%
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    a jeste vaham, kdyz bot rekne, ze nakupuju, jakou cenu vlastne zadat
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    premyslim, ze nabidka a poptavka se da zrusit driv, nez se uskutecni. vsechny grafy se staveji z toho, co se uskutecnilo a ja taky cerpal v backtestingu z techle dat, ktere se uz staly.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SOONIC: tak si je requestni, jestli toho bota udes psat, tak ti stejne nic jinyho nezbyde :) A high/low jsou tusim 24h
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    jak vypada ticker,kdyz se burza nehybe? jsou tam nabidky,nebo posledni uskutecneme transakce, pisou buy sell? za jakou dobu je high low? koukam na btce ticker
    GIX
    GIX --- ---
    SOONIC: na bitstampu ta jejich stranka upatuje cenu a order book pres websocket stream. Funguje to paradne. Staci si stahnout Pusher client knihovnu a pripojit se na appId="de504dc5763aeef9ff52" a subscribnout si kuprikladu kanal "live_trades"

    Pokud vim, tak vsechny ostatni exchange je bohuzel potreba pollovat (jj, desnej amaterizmus..)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SOONIC: No na data z btc-e (ostatne I jinejch burz) je tu jejich API, ktery jsem tu driv hazel. Ale je to jenom ticker, nevim, kde ziskat nejakej stream, ale evidentne to nejak jde, viz bitcoinwisdom
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    FRONEMA: No, bota, co dle nějakých pravidel někdy prodá a někdy koupí. Nevím ,jestli je můj přístup k vyhodnocovaní možné zapsat v CT. Mého bota vidím spíš na rychlejší trading. Tam se ale bojím ale právě toho sosání dat. Nejjemnější historická data, které jsem sehnal byla 5ti minutová, na kterých jsem skoušel backtesting. Vrátil jsem se ke starému kódu, s překvapením, že se v něm dá celkoem dobře vyzbnat. Asi jsem v tý době někde četl o tom, jak správně psát kód, nebo co. Mezičasem jsem asi nějako dozrál a myslím, že budu schopen to dopsat. Dnes jsem zkoušel backtesting na 5min datech od 1/11/2013 dovčera. Tohle si nechávám vypsat. Profit počítám jako 1/BuyPrice*fee*Sellprice*fee

    Best profit is 2877,596435546875 with probability 0,9018405079841614
    Max profit is 2891,2431640625 with probability 0,8902438879013062
    Max probability is 0,9036144614219666 with profit 2576,9677734375

    Když si vemu jen data od "to of the moon", odkdy to defakto nějako padá ve vlnách, tak mi to vypíše:
    Best profit is 18,60615539550781 with probability 0,9411764740943909
    Max profit is 18,60615539550781 with probability 0,9411764740943909
    Max probability is 0,942307710647583 with profit 17,82422828674316

    Vím, že manuálným tradovaním jsem v tom období tolik nevydělal ani zdaleka.
    Takže, TODO:
    Ošéfovat příjem dat, zapisovat si vlastní data, vyhodnocovat si vlastní data, backtestovat na vlastních datech, paralelne nasucho spustit bota live, pak s nějakou nízkou částkou a pak se uvidí.


    No a moje jiné boty, které tradovali měny mezi sebou v rámci jedné burzy, fungujou, ale neporodukjou. Zkoušel jsem 9 burz a většinou se to kazí v tom, že když měním třeba BTCnaUSD USDnaLTC a LTCnaBTC, tak první krok se povede a v druhým se už změní podmínky, takže se nenaplní.. Musím přemyslet, jestli se to nedá nějako ošetřit. Třeba mít na každém účtu ekvivalent, s kterým obchoduju je vzhledem k nízkemu výnosu kontraproduktivní a těžko tam tuto hodnotu udržovat, když se hodnoty coinů beztak celkem dost mění. Výhodou by bylo, že bych vykonal všechny tři kroky najednou s výnosem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam