• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO - debata a komentáře
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    Reakce na tento příspěvek jsou výše:
    Očekávání versus Realita na dovolené | Creativelife.cz – Kreativní inspirace každý den
    http://creativelife.cz/ocekavani-versus-realita-na-dovolene/
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    že nám tu ten klub hezky funguje?
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    FORTY --- --- 14:27:35 19.11.2015 --- 02:30 :: diskuze :: GIF - MOC PĚKNÝ JEDEN GIF V JEDNOM PŘÍSP
    Soudkyně Barbara BLONDYNKA strikes again.

    AVATAR --- --- 14:26:41 19.11.2015 --- 00:14 :: úvodní stránka (+2)
    BLONDYNKA: v tom pripade musis byt fakt hodne zakomplexovana, protoze se tady na nyxu hojis v jednom kuse (treba i ted, kdyz se zas povysujes na skarede lidi :)

    BLONDYNKA --- --- 14:20:52 19.11.2015 --- 16:14 :: nejnovější příspěvky
    SEDELAVLOKALE: Kdo ti brání?

    SEDELAVLOKALE --- --- 14:14:23 19.11.2015^ (+1)
    BLONDYNKA: a tak nahoďme jejich fotografie a hlasujme, zda jsou dostatečně hezcí na to, aby se mohli někomu posmívat.

    BLONDYNKA --- --- 14:12:07 19.11.2015 --- 16:14 :: nejnovější příspěvky^
    SEDELAVLOKALE: Ano, mohou. Nicméně ti, kdo se tady opakovaně hanlivě vyjadřují o plastikách a souvisejících věcech, vesměs fakt nemají co mluvit.

    SEDELAVLOKALE --- --- 14:10:36 19.11.2015^ (+1)
    BLONDYNKA: ovšem ošklivý nerovná se zakomplexovaný. Zakomplexovaní lidé mohou být i hezcí. Pojďme si myslet, že spíš závidíme ty prachy, které si můžou nacpat do obličejů a do prsou...tedy když už je nutné tady místnímu osazenstvu vyjevovat pravdu o jejich zmrzačené duši :D

    BLONDYNKA --- --- 13:51:25 19.11.2015 --- 16:14 :: nejnovější příspěvky2 odpovědi (-3)
    SEDELAVLOKALE: Myslím, že vysvětlení je mnohem prostší. Lidé, kteří jsou oškliví a plní komplexů, si musejí svoje komplexy na někom hojit. Kdo by byl lepší oběť nežli nijak zvlášť dobře vypadající osoba, které peníze ke štěstí nepomohly, že. Aspoň se pak můžou utěšovat, že neva, že oni nemají ty prachy (které, kdyby měli, by do těch plastik taky rádi dali).

    BLONDYNKA --- --- 13:46:39 19.11.2015 --- 16:14 :: nejnovější příspěvky (-1)
    STARE_CASY: Tvoje toužebné přání, viď. Ale nesplní se ti.
    MEMENTO_ISHMENE
    MEMENTO_ISHMENE --- ---
    No jako dobrý scrapbooking tady...
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    VXP --- --- 14:41:24 21.7.2015 --- 09:18 :: sledované diskuze (+4)
    ...to už je pátek? :-)

    chtělo by to tu rozdat pár banánů... lidi jsou evidentně hladoví ;)

    SHADY --- --- 14:39:33 21.7.2015 --- 04:58 :: sledované diskuze (-1)
    VEETUHS: děkujeme za návštěvu, stavte se zas.

    VEETUHS --- --- 14:27:52 21.7.2015 --- 20:37 :: úvodní stránka^ (-3)
    tak jo, unbook

    FAJL --- --- 14:27:03 21.7.2015 --- 00:26 :: sledované diskuze
    MORGAIN: Dá se kecat i u běhu, ale holt člověk musí běžet pomaleji (a déle) :-)
    BULKA1
    BULKA1 --- ---

    MORGAIN --- --- 14:21:07 21.7.2015 --- 00:57
    MAR_TINA: No jasný, já jsem extrovert, až to tříská dveřma a v práci bývám v lepším případě od devíti do šesti, spíš leckdy do sedmi a podobně. Když se k tomu připočte cestování po Praze a podobně, tak jsou je to více méně o tom, že se pak večer dá stihnout ještě jedna věc - buď jít cvičit, nebo někoho potkat, případně se věnovat koníčkům (jít tancovat a podobně). A když jsem kvuli usilovnému cvičení neměla čas na lidi a tanec a rok skoro netančila, zjistila jsem, že mě pak ta štíhlost nijak moc netěší, protože tanec i prostě dává víc.

    SEDELAVLOKALE --- --- 14:20:25 21.7.2015 (+4)
    hele já si řekla, že se téhle debaty nezúčastním, ale mně úplně stačilo vynechat cukr ... ale teda zbavit se závislosti na cukru byl masakr (přestat kouřit byla oproti tomu procházka růžovým sadem) a každé ráno si dám třicet sedů lehů (to je tak na pět minut) a je to rozdíl jak kráva (po roce)...najdu nějakou svojí starou fotku v plavkách a udělám si novou teď a taky to sem frknu ;) Ovšem, já mám dobré stravovací návyky a jsem i jinak aktivní (ale jen to nestačilo).

    MAR_TINA --- --- 14:20:15 21.7.2015
    MAR_TINA: a tím neříkám, že to musí každý udělat. Nemusí, to je každého věc. (Jen je pitomé, jak je v současném životním stylu málo pohybu.)

    MAR_TINA --- --- 14:18:03 21.7.20152 odpovědi
    MORGAIN: já jenom říkám, že to je - pro někoho překvapivě - komplikované.
    Plavání a běh na pokec moc není no. Já hlavně asi nemám tak velkou potřebu pokecu a vyžití, nebo tak dlouhé zaměstnání nebo co já vím.

    MORGAIN --- --- 14:15:26 21.7.2015 --- 00:572 odpovědi (+1)
    TUILE: A to si u toho i pokecáte? Já když jsem se domluvila s někým na plavání, tak jsme toho buď uplavali půlku za stejnou dobu, protože jsme dělali pauzy na pokec, nebo to bylo jak kdybychom se nepotkali, protože s hlavou pod vodou se blbě konverzuje. Tutéž zkušenost mám z běhání, které jsem taky párkrát, byť dávno, zkusila.
    U mě jediná cesta jak držet cvičení denně nebo skoro denně a nepřijít o kontakt s lidma pouze omezení spánku. A to se dlouhodobě ukázalo taky jako pěkně blbý nápad... :-)

    MAR_TINA: Tak ono kavárenské povalování a sezení v hospodě není jediný alternativní koníček ke cvičení, i když nečekaně často to tak někdo podává ;-).
    Ale pokud společné zájmy, které sdílíme, jsou prostě jiné, tak se to projeví. Pro mě velký okruh přátel jsou larpeři a tanečníci. Shodou okolností ani jedním z toho rozhodně nehubnu a i když jsem chodila tancovat 4 týdně, tak na hubnutí to prostě vliv nemělo. Na hubnutí v mém případě fungují 2 km plavání, spinning a podobné věci... což jsou mimochodem podle mě věci dost nespolečenské, protože při plavání si stejně moc nepokecáš. A pokud nemají problémy s váhou a jsou štíhlí od přírody a cvičení je nebaví, tak proč by se měli do nějakého nutit kvůli mě...
    A pak je to o prioritách - být sice štíhlá, ale bez přátel a bez lidí, na kterých mi záleží, nebo tlustá, ale obklopená lidma, který mam ráda a s pocitem, že život žiju, nejen mezi prací a cvičením stárnu...

    HONZIK_HAPPY --- --- 14:04:14 21.7.2015 (+2)
    MONROE: taky všude vidíš špeky :) zapomněla na R

    MAR_TINA --- --- 13:58:43 21.7.20151 odpověď
    MORGAIN: on člověk má nějaký okruh přátel a pokud jsou to vesměs nepohybliví lidé (stejně jako onen člověk), veselí a milí kavárenští povaleči, tak je těžké je ukecat, aby středeční pivní večery začínaly v tělocvičně a sobotní kulturní program předcházelo 20 km výletu.
    Takže o to je taková změna náročnější, často se ztrátama.

    PISKVOR --- --- 13:56:13 21.7.2015 --- 05:37 :: diskuze :: Prace - jak zapadnout do (nejen noveho)
    MYJKA: Vzdycky, ale uplne vzdycky. "Jaaaaa to mam takhle." "Co tim jako myslis - ne kazdej na to ma podminky, proc to tlacis jako univerzalni vselek?!??!!!!1??!"

    "The lady doth protest too much," receno s Cespirem.
    BULKA1
    BULKA1 --- ---

    MYJKA --- --- 13:40:48 21.7.2015 --- 00:04 :: historie navštívených diskuzí
    FAJL: Ano, ja športujem a čas si nájdem. A chcela som behať do práce, ale nemáme tu sprchu. Proste len pripomienka, že to nie vždy je realizovatelne.

    FAJL --- --- 13:27:19 21.7.2015 --- 00:21 :: sledované diskuze^
    MYJKA: Za prvé to jde i otočit na cestu z práce, předpokládám, že koupelnu má dneska doma každý, a za druhé to není jediná možnost. Cíl je se intenzivně hýbat aspoň 30-60 minut třikrát/čtyřikrát týdně a to vždycky nějak jde, i kdyby si měl člověk ráno přivstat a cvičit jen s vlastní vahou na yogamatce podle videa z youtube.

    MYJKA --- --- 13:17:35 21.7.2015 --- 00:04 :: historie navštívených diskuzí2 odpovědi (-3)
    FAJL: Teoria nadherna, hlavne ked v praci nemas sprchu...

    ANGIOLETTO --- --- 13:10:43 21.7.2015 (+1)
    PATISLAV: Wow, tam jsem jako malá strávila docela dost času. Už to bude přes 20 let, ale místo poznávám a děsivé vzpomínky se opravdu derou na mysl. Omg.

    TUILE --- --- 13:06:37 21.7.2015 --- 08:34 :: pošta1 odpověď (+2)
    MORGAIN: ja se snazim ty sporty delat s kolegama z prace, u plavani i behani (nebo obcas brusle) se to celkem dari. cviceni doma dam casove tak pul hodinu, myslim, ze me socialni vazby tim netrpi :)

    MORGAIN --- --- 13:00:45 21.7.2015 --- 00:182 odpovědi (+3)
    TUILE: Mě na tom, když jsem tímhle tempem cvičila, vadilo, že jsem nevídala žádné lidi, přátele, nikoho. Prostě jsem byla buď v práci, nebo cvičila, ale už tam nebyl čas na to potkat se s někým a pokecat.... Případala jsem si, že sice jako žiju hrozně zdravě a tak, ale vlastně nežiju, protože nestíhám skoro nic z toho, co mě baví a nevídám lidi, co mám ráda.

    TUILE --- --- 12:57:44 21.7.2015 --- 08:34 :: pošta^
    COOLER: tesit se na sport? ani ne, ja se tesim na ty vyplaveny hormony po sportu. :)
    sport sam o sobe ne nebavi jedinej (temer denne cvicim, beham dvakrat az trikrat tydne, plavu jednou tydne).

    FAJL --- --- 12:57:08 21.7.2015 --- 00:21 :: sledované diskuze1 odpověď (+5)
    ALESH: Člověk si musí najít proti té nudě recept, co funguje - nějaký pohyb potřeba je a poslat tělo trénovat samotné nejde. Mám slušná sluchátka, tak poslouchám třeba novou muziku nebo audioknihy. Nebo to spojím s cestou do práce/z práce - překvapivě je spojení MHD + kus běhu a sprcha v práci nebo kolo místo MHD u mě stejně rychlé, jako kdybych jel čistě MHD - a mimo letní období dovolených je to dokonce i stejně rychlé jako kdybych jel autem. Ale učil jsem se to skoro tři roky - teprve posledních osm měsíců to dávám pravidelně 2-5x týdně, předtím jsem vydržel třeba měsíc, dva a pár měsíců nic, váha zatím stoupala, nálada klesala a zadýchával jsem se i do prvního patra. Ale teď už mi konečně odměnou bylo zhubnutí dvanácti kil, lepší psychika a dokonce jsem zvládl pracně i změnit jídelníček - když se podívám, kolik piva, coly, brambůrek, čokoládiček, tatranek, pizz a dalších věcí jsem běžně za týden (a ještě nepravidelně) do sebe dostával a porovnám to s tím, že teď si dám z takových věcí ob den malou extra hořkou čokoládu nebo jediný cheesecake, tak je mi mdlo. Nicméně i ten jídelníček jsem musel pracně nastavovat - učit se o jídle přemýšlet cca tři dny dopředu, jednou za čas si některé věci předpřipravit, třeba zeleninu, nezapomínat jíst a jíst pravidelně... a ono to jde. Musím si v tom teda taky hledat nějakou zábavu (strouhání mrkve na čas a podobně). Ve finále nemám hlad a ani nejsem přecpaný a malátný a dokonce míň utrácím za jídlo. Kdybych nebyl líný, tak udělám třeba před a po fotokoláž sebe a toho jídla na týden, ale myslím, že po internetu je podobných příběhů dost, já aspoň zjistil sám za sebe, že se to dá.
    BULKA1
    BULKA1 --- ---


    VERCA_ZABA --- --- 12:48:53 21.7.2015 --- 00:25 :: sledované diskuze (+8)
    COOLER: já zkoušela běhat xkrát a stejně je to nuda. dycky jednou za tři měsíce to zkusím znovu, jestli mě to náhodou nechytne.. a né, nechytne

    KAIAFOX --- --- 12:46:31 21.7.2015 --- 03:14 :: sledované diskuze
    ALESH: Me to taky nudi...joga mi zustala ze vseho cviceni nejdyl, ted se k ni konecne po nutne pauze vracim a hrozne se tesim ;)

    COOLER --- --- 12:33:59 21.7.2015 --- 18:28 :: sledované diskuze2 odpovědi
    ALESH: jak tě může nudit něco, co jsi nikdy nezkusil? běhání je nuda prvních 15 minut, než přijde první šok pro tělo, když si uvědomí, že jsi začal něco dělat a přemlouvá tě, abys toho nechal :)

    ALESH --- --- 12:31:30 21.7.20153 odpovědi (+16)
    COOLER: me nevadi bolest, ale ta nuda. Fakt zavidim lidem, ktere bavi bahat, nebo posilovat.

    DANCHEZ --- --- 12:29:00 21.7.2015 --- 03:36 :: úvodní stránka (+2)
    gaychat...

    COOLER --- --- 12:27:06 21.7.2015 --- 18:28 :: sledované diskuze1 odpověď (+3)
    PATISLAV: do toho se nemáš nutit, na to se máš těšit :) většina se na to vysere jen proto, že je bolej nohy, ruce, atd... a nechápou, že když to rozhejbou dalšim cvičenim, pomůže jim to

    PATISLAV --- --- 12:18:34 21.7.2015 --- 00:05 :: historie navštívených diskuzí^ (+8)
    DRAGON: tak myslel jsem to trochu jako vtip. Šlo mi o to, že se člověk přinutí si jít třeba zaběhat a pak se musí takhle nutit znovu a znovu a znovu, takže je to vlastně neustálej začátek. Aspoň u mě to tak funguje. Takže "není těžký provozovat, těžký je začít" je z mýho pohledu jedno a to samý :).

    DRAGON --- --- 12:12:02 21.7.2015^ (+1)
    PATISLAV: trosku blbost, ne? jakmile zacnes, tak se ti fyzicka kondice zlepsuje. Nikdo nerika, ze mas zvedat 200kg nad hlavu nebo behat ultramaraton kazdy den, proste staci se zacit hybat, nezrat sracky, nelejt kazdej den a ono se to pomalu bude zlepsovat. Po mesici si dat pauzu? vymluvy. A nebo sem nepochopil tvuj smysl pro humor, taky mozny :)

    PATISLAV --- --- 11:48:08 21.7.2015 --- 00:05 :: historie navštívených diskuzí
    BLONDYNKA: tak v tom případě asi nechápu rozdíl mezi začátkem a vytrváním/provozováním ;).

    LAKALAMAMBA --- --- 11:46:24 21.7.2015
    DEETOMMY: A co je to za práci? :-)
    BULKA1
    BULKA1 --- ---

    DEETOMMY --- --- 11:36:11 21.7.20151 odpověď (+2)
    LAKALAMAMBA: pojd se mnou na mesic do prace a budes nejen v kondici ale budes opalena a tvoje vyrysovane svaly ohromi kazdeho chlapce. :) ps: o jidlo se nestarej na to nebude cas :))

    BLONDYNKA --- --- 11:33:06 21.7.2015 --- 25:14 :: diskuze :: Šijeme si sami - šicí stroje, střihy, lá1 odpověď
    PATISLAV: Sebrat se jednou a jít si na chvíli zafunět do posilovny, kde strávíš většinu času postáváním, není "začátek". To jen pro pořádek.

    COOLER --- --- 11:31:17 21.7.2015 --- 17:54 :: sledované diskuze (+1)
    PATISLAV: no je začít a "začít" :D

    PATISLAV --- --- 11:28:45 21.7.2015 --- 00:20 :: sledované diskuze3 odpovědi (+2)
    JOSE_MAT: nesouhlasím, s váhou sice problém nemám, ale pokud jde o fyzickou kondici... Nemám problém s tím začínat každý měsíc, ale pak si musím dát zase měsíční oddech.

    JOSE_MAT --- --- 11:20:24 21.7.2015 --- 10:17 :: sledované diskuze^ (+5)
    LAKALAMAMBA: těžký není to provozovat, těžký je s tim začít

    MONROE --- --- 11:20:05 21.7.2015
    LAKALAMAMBA: ale chce to i trpělivost a nevzdávat se hned ;)

    LAKALAMAMBA --- --- 11:19:38 21.7.20152 odpovědi
    ERIKK: Jak jednoduché :-D

    JOSE_MAT --- --- 11:16:09 21.7.2015 --- 10:17 :: sledované diskuze (+1)
    LAKALAMAMBA: jíst pravidelně kvalitní jídlo a hejbat se

    ERIKK --- --- 11:15:47 21.7.20151 odpověď (+20)
    LAKALAMAMBA: hejbat se a nežrat sračky :)

    LAKALAMAMBA --- --- 11:15:02 21.7.20153 odpovědi
    MONROE: To je vážně skvělá změna. Slečna strašně prokoukla. Zajímalo by mě jak na to.
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    PATISLAV:
    Ne, rust populace JE stale rychlejsi nez tvorba pracovnich mist.
    Africké země se se svým dědictvím vypořádávají už 40let a zatím vidíme akorát že to jde od 10 k nule.
    Ono je totiz moc hezky, ze jim tam posilame humanitarni pomoc - a jako vypadame dobre - kdyz zadnimi vratky tam korporace a zapadni vlady delaji strasny svinstva, že ano :)

    Evropa žádným marasmem postbolševismu netrpí. To je chiméra lidí, kteří si nedokážou přiznat, že lidi kolem nich, jejich rodiče a nebo oni sami jsou zmrdi a ubožáci v jakýmkoliv režimu a maj potřebu ukazovat na "ty zlý komunisty" nebo ty "zlý kapitalisty", že ONI za to můžou. To je furt jak s tou Bílou Horou a Mnichovem..chjo
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    CHA1NDLER: růst populace byl rychlejší. To je věc, se kterou se už nedá nic dělat, s výjimkou genocidy, uměle vytvořené epidemie nebo totální války. I kdyby teď porodnost klesla na 2 děti na ženu (což i reálně klesá), znamená to, že se africká populace zdvoj až ztrojnásobí kvůli poměru mladých vůči starým.
    Z časových řad se dá poměrně dobře poznat, že porodnost v Africe klesá až poté, co dochází k růstu životní úrovně, na rozdíl třeba od Číny, která v podstatě násilně snížila porodnost a teprve poté došlo k razantnímu zvyšování všech ekonomických ukazatelů.

    V každém případě trend je jasný a nelze čekat zázraky na počkání, čekat, že se Africké země se svým dědictvím vypořádají během jedné generace. Evropa se bude marasmem postbolševismu taky prodírat ještě hodně dlouho, že? ;).
    CHA1NDLER
    CHA1NDLER --- ---
    PATISLAV:
    Jistě, Afrika ekonomicky roste, ale růst populace je rychlejší než tvorba pracovních míst, o vývoji společnosti ani nemluvě. Čili se opět dostáváš k tomu, že ti vzniká masa lidí bez/s minimálním/s nepořebným vzděláním který nikdo nechce a kteří by tam bez naší hospodářské pomoci pravděpodobně nikdy nebyli - kteří čato žijí ve státě s minimální funkčností.

    Navíc tyhle statistiky jsou bez kontextu a znalosti pozadi naprosto zavadejici. Angola má díky ropě HDP vysoký, ale obyčejní lidé se tam mají pořád stejně.

    Nicméně z tvé reakce cítím silný hate, tak tě nechám v tvojí edinopravdě, koneckonců - pouze Bůh je jenom jeden ;)

    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Chaindler: Afrika zažívá bezperecedentní růst hospodářské úrovně, a to zejména díky klesající porodnosti, která umožňuje např. větší zapojení žen do zemědělství, výroby i podnikání.

    Viz graf:
    http://i.nyx.cz/files/00/00/13/68/1368121_874c4b052d83cab03d73.jpg?name=fig_logo_1.jpg
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    GRANTORINO --- --- 9:55:28 28.4.2015 --- 01:12 :: diskuze :: PŘED A PO
    CHA1NDLER: afrika i asie zivi evropu a ameriku ,nevsimnul sis vid?
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    GRANTORINO --- --- 9:52:48 28.4.2015 --- 00:43 :: diskuze :: PŘED A PO (+1)
    PATISLAV: ze se s ni jeste vubec hadas!!! ;-) tolik zbytecne ztracenyho casu vyvetlovanim neceho blbcum.. nehlede na to, ze usity hadry z tech zemi si oblikne rada, ale pomocnou ruku by jim nepodala/

    CHA1NDLER --- --- 9:52:11 28.4.2015 --- 03:00 :: diskuze :: Fotky a videa svlečených slečen z nyxu -1 odpověď
    PATISLAV:
    No jestli, jsem tu diskusi pochopil spravne, tak tady nikdy nezpochybnuje, ze ta rozvojova pomoc "funguje" tak jak je nastavena - cili ano, ockovani, leky, potraviny atd. to vsechno pomaha ted lidem zit o neco lepe a zachranuje.

    Nicmene argumentace o tom, ze humanitarni pomoc "nefunguje" se netyka tohoto primarniho efektu, ale cili na fakt, ze za 40 let teto pomoci nedoslo k zadnemu vyvoji spolecnosti v tech zemich, ba spise naopak - co kdy v Africe fungovalo uz tam neni. Vysledkem te pomoci je tedy pouze to, ze Afrika je prelidnena lidmi bez uplatnitelneho vzdelani a vedomosti, kteri ve vlastni zemi nemaji praci a jinde ve svete je nikdo nechce/nepotrebuje.

    Pokud tohle nekomu vadi, tak ja se mu nedivim.

    BLONDYNKA --- --- 9:52:10 28.4.2015 --- 03:46 :: sledované diskuze
    PATISLAV: Jinými slovy nemáš žádnou odpověď.

    PATISLAV --- --- 9:50:02 28.4.2015 --- 02:51 :: sledované diskuze2 odpovědi (-1)
    BLONDYNKA: "čím reálně nízká dětská mortalita těmto zemím pomohla"

    Tenhle lidský výkal si nezaslouží jakoukoliv slušnou reakci.

    PLAVEVA --- --- 9:49:01 28.4.2015
    ESTEN: http://www.novinky.cz/domaci/313036-novinka-v-lecbe-rakoviny-v-cesku-infuze-vitaminu-c.html

    BLONDYNKA --- --- 9:33:16 28.4.2015 --- 03:46 :: sledované diskuze (-3)
    PATISLAV: To mi připomíná Srdce temnoty. Jak běloši naočkovali všechny děti proti spalničkám a jejich vlastní rodiče všem těm dětem ty jejich naočkované malé ručičky usekali...

    BLONDYNKA --- --- 9:31:49 28.4.2015 --- 03:46 :: sledované diskuze1 odpověď (-3)
    PATISLAV: To, že neumře hromada nevinných malých černoušků, je samozřejmě skvělé, západní svět je přímo spasitelem. A teď by mě zajímalo, jaký skutečný a reálný pozitivní vliv má tento fakt na reálnou životní úroveň, vzdělanost, pokrok atd. v těchto zemích a čím reálně nízká dětská mortalita těmto zemím pomohla.
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    KING --- --- 9:18:31 28.4.2015 --- 06:37
    BENISH: ode mne tam mas minus za zcela zvracenou, nesmyslnou a zaujatou otazku, i kdyz podle pravidel bych mel dat plus, to se mi ale hodne prici.

    KING --- --- 9:14:34 28.4.2015 --- 06:37 (+1)
    BENISH: ja delam v nestatnim (technickem) oboru, vydelavam dost, platim poctive dane a stejne s tebou nesouhlasim skoro ve vsem.

    JAKE_UP --- --- 8:02:07 28.4.2015 --- 16:27 :: diskuze :: PŘED A PO
    FORTY: A jo vlastně, takže podmínky k životu tam jsou ideální. To potom nevím, kde tam soudruzi teda ale dělají chybu?
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    BENISH --- --- 9:06:27 28.4.2015 --- 00:02 :: diskuze :: PŘED A PO 3 odpovědi (-2)
    zajimalo by me slozeni zdejsich diskutujicich - prosim o hodnoceni

    MINUSKI - da kazdy, kdo pracuje v neziskovce, ve statni sprave, dotovany umelec, "podnikatel" se zisky ze statnich zakazek ci neuplatnitelny student humanitnich ved

    PLUSIKI - da slusny clovek neparazitujici na statnim prsu ci student uzitecnych tedy technickych oboru

    MAR_TINA --- --- 8:08:57 28.4.2015
    JAKE_UP: jsou ehm... černí...?

    JAKE_UP --- --- 8:02:07 28.4.2015 --- 15:43 :: diskuze :: PŘED A PO ^
    FORTY: A jo vlastně, takže podmínky k životu tam jsou ideální. To potom nevím, kde tam soudruzi teda ale dělají chybu?

    K8Z --- --- 1:23:53 28.4.2015 (-5)
    BLONDYNKA: mě pokaždé znovu a znovu překvapí, jak ty seš debilní

    PATISLAV --- --- 1:05:58 28.4.2015 --- 01:44 :: sledované diskuze1 odpověď (+4)
    ESTEN: s Roslingem jsem o tom osobně mluvil, takže si troufám tvrdit, že mám obrázek minimálně o tom, co si Rosling myslí. Jeden příklad za všechny: očkování. Věc, která nepopiratelně přišla z rozvinutých zemí, do zemí třetího světa byla dodána jako humanitární pomoc a měla neskonalý vliv na snížení dětské mortality.

    ESTEN --- --- 21:48:56 27.4.20152 odpovědi
    PATISLAV: moc rád bych ti dal plusíka, ale nejde to -- roslingova profláklá prezentace neříká o příčinách těch drastickejch změn vůbec nic. Že je příčinou zrovna zahraniční pomoc třetím zemím je jen tvoje domněnka a troufám si říct, že zcela mylná.

    A než se toho někdo chytí, tak většina té pomoci nepochybně nesmyslná není a jsou to dobře vynaložené peníze. Jenom mi to přijde jako propagovat pilule s vitamínem C pomocí tvrzení, že léčí rakovinu...

    FORTY --- --- 21:38:03 27.4.20151 odpověď (+18)
    JAKE_UP: Ano, protože Afrika, kolébka lidstva a civilizace s nejroztodivnější faunou, druhou nejdelší řekou světa a nesmírnou zásobou nerostů je jen hromada písku, která lidstvu dala jen lenivé negry, ebolu a mouchu tse tse!
    ololol

    FIONOR --- --- 21:15:03 27.4.2015 --- 12:20
    BENISH: ach ano, Afghánistán v době tvrdé komunistické totality

    JAKE_UP --- --- 21:12:38 27.4.2015 --- 15:43 :: diskuze :: PŘED A PO 1 odpověď (-2)
    DRAGON: To je ono. Zijou v oblasti naprosto nevhodny pro civilizovanej zivot, to samy ty pitomci v Africe, co se pachtej v pisku a divej se, ze jim nic nejde. Vyspely svet svou neustalou pomoci akorat udrzuje neprirozenej stav, kdy kvanta lidi zijou tam, kde se moc zit neda.
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    KULA --- --- 19:37:02 27.4.2015 (-1)
    BENISH: tvůj text naznačuje 2 věci. První, že jsi ze 7 miliard lidí ten jediný výjimečný a tvůj pohled na svět je ten jediný správný. Druhá, že budeš trochu blázen.

    BENISH --- --- 19:27:14 27.4.2015 --- 14:14 :: sledované diskuze (-4)
    NE7RA: starej se radsi, at mas za co nakrmit svyho africkyho certa, zitra bude natahovat ruku zas :)))

    NE7RA --- --- 19:24:20 27.4.2015 --- 01:26 :: diskuze :: NEXTGEN pyčo / Destiny / Metal Gear Soli^ (-3)
    BENISH: a uz si dneska zahajloval s kamosema ve sklepe?

    SALVATOR --- --- 19:12:56 27.4.2015 --- 03:12 :: sledované diskuze (+10)
    ZCR: V Liberlandu třeba.
    BENISH: A jak víš, že Paghmanský zahrady takhle nedopadly během Saurský revoluce v 78. roce (dovoz demokracie není zahrnut v akčním balíčku)? Nebo během sovětsko afghánský války (dovoz demokracie není zahrnut v akčním balíčku)? Nebo během tří následujících občanskejch válek (dovoz demokracie není zahrnut v akčním balíčku)?
    BULKA1
    BULKA1 --- ---
    ZCR --- --- 18:57:04 27.4.2015^ (+4)
    BENISH: gratulki, budeš kořením a hýčkanou podstatou každého režimu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam