• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    KUBZ: pomohlo
    "sudo aticonfig --initial -f --adapter=all"
    "sudo reboot"
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    KUBZ: zkontroval bych ten presence propojeni, pripadne se podivat jestli deska/bios nejak neblbne se sousedicim pcie 1x vedle 16x pokud treba nejakou davas do 16x, nebo to nejak po prehazet, kazdopadne pcie porty nejsou rovnocenny..pripadne pohledej presnej model desky a 3 gpu, dost mozna uz to na bitcointalk nebo jinde resil..
    KUBZ
    KUBZ --- ---

    mam potize pridat na zakl. desku treti kartu. Davam ji do PCI-e 1x. Mam riser a zkousel jsem
    - "presence jumper"
    - prikaz 'sudo amdconfig --adapters=all --initial' (detekuje tri polozky)
    - cgminer vidi jenom dve karty
    - catalyst ukazuje treti kartu zasedlou
    - dummy plugy mam vsude
    - ta treti karta po zapojeni do pci-e 16x funguje normalne

    co mam jeste zkusit? Zdroj?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KRISHNA: Aha. :-) Já jen střelil od boku, u téhle karty jsem už párkrát uvažoval, jak by si na těžení vedla.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    BORGDOG: no co tak googlim, tak to vypadá, že tahle ale asi nebyla dělaná na těžení a ani nemá moc velkej výkon :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Trh reaguje rychle, sranda: )
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Jsem spíš zvědavej, kdy přijde ATI s nějakou PRO BTC grafárnou :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    BORGDOG: Nevim, hustý! Deska za 15 stovek, super :))

    ASROCK H81 PRO BTC | Alza.cz
    http://www.alza.cz/asrock-h81-pro-btc-d518019.htm
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, předpokládám, že o této věci víte...

    ASRock > Make a Fortune with ASRock's Latest Mining Machines: H81 Pro BTC & H61 Pro BTC
    http://www.asrock.com/news/index.asp?cat=News&ID=1765
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Kdyby nekdo nevedel :)

    How to Mine Litecoin - A Guide on Litecoin Mining and Other Altcoins
    http://www.coindesk.com/information/how-to-mine-litecoin/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    já jsem na nejlepší cestě, aby se mi USB Asic miner koupený v listopadu za 400 Kč tak do deseti let zaplatil :-)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    MRDAC_BEDEN: To já bych fakt neriskoval, on je problém, že prodejci nereklamujou grafárny, kterou jsou viditelně poškozený, což při nějaký proudový interferenci mezi zdrojema zaručeně budou (pokud rovnou nevyhoříš). A ze zahraničních diskusí vim o hodně lidech, kterejm zahořely karty/desky kvuli shitovejm zdrojům.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    ja jsem pozbiral lowcost zdroje a rig s trema kartama napajim treba trema shit zdrojema - prasarna, ale zadarmo nekup to...
    mam to pripojeny v serverovne se slusnyma UPS (cca 2kW) tak verim ze to vydrzi 2 mesice aby se to zaplatilo a pak pul roku aby to neco vydelalo
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Taky se obecně kloním k názoru, že jeden zdroj na celý rig je určitě lepší, ale když jsem to skládal na papíře tak byly všechny zdroje 1000W+ v celé Evropě absolutně vyprodané nebo stály 450GBP na Amazonu či se na ně měsíc čekalo a podobné šílenosti...dokud mi dva fungují, nic mi nehoří atp a ještě to celé vyšlo výrazně levněji tak jsem spokojený, až mne potkají nějaké problémy dám sem vědět.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    CHILDINTIME: Dobré info, to se může někomu kdo bude stavět riga hodit. Moje zkušenost zase (čistě Sapphire 29 280x Vapor-x, Asrock Extreme4 MB) že bez powered riserů aniprd.
    Ono je to opravdu kus od kusu, karta od karty jiné...


    SOONIC: To bude lobby výrobců zdrojů :D Taky když vezmu v potaz, že slušný gold/platinum zdroj 1400W stojí dneska 9-10k, zatímco mě ty dva gold corsairy přišly cca na 6k...
    Nevím, tebou popisovanou situaci si dovedu představit leda u nějakého lowcost noname zdroje...
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    BLOODRAT: mel 5x gigabyte 7970, ted je mam ja ale jenom 4 gigabyte a patou sapphire. Kilowatt metr ukazuje okolo 1400w, zdroj mam 1350w, pri tomhle odberu myslim ze jeho ucinnost bude tak 80-90% takze ho nepretezuju myslim..do karet jsem dal trochu podvoltovanej bios, bezi na 1.11v (krome jedny, ktera s nim zlobi)..prumerne mi karta ted bere asi 240w, zbytek jsou dva vetraky, a cpu a deska. Pouzivam nepowered risery na msi gd55 a zatim v pohode. Celkovy hashrate je 3650-3700kh/s. Dal bych trochu vic, ty karty umi jet stabilne na 750kh/s, ale pak docela topi a vic zerou, nechtelo se mi davat ten zdroj uplne na limit.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    DONALD: kdysi mi bylo vymlouvano řešení napájet jeden stroj ze dvou spínaných zdrojů. prý to může uhořet plamenem. Nikdy nejedou stejně a až se potkají opačné špičky už to nemusí unést, někde se to prorazí a ze zdroje je spotřebič. To mě dost odradilo.
    Možná existuje nějaká ochrana u dražších zdrojů. nevím.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    DONALD: Přesně takhle. Všechno to zapojíš, pozapínáš zdroje, pak připojíš do el.sítě a zapneš přes power na desce.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    MICA: mně to ukorelo na 4 kartách / 6jádrach / 1.1kW
    je dost možné, že to záleží od konstrukce mb. když mám desku se 4×pciex1 tak asi konstrukčně bude jináč řešena, než nějaká superb, co podporuje zapojení 4ks pciex16 karet.
    každopádně je to nejlevnější řešení mít co nejvíc jakýchkoliv pcie slotů za co nejmíň peněz a napájené risery.
    MICA
    MICA --- ---
    DONALD: Jo, tohle stačí
    DONALD
    DONALD --- ---
    BLOODRAT: simte jakym zpusobem jsi vyresil zapojeni dvou zdroju?

    postaci neco takoveho nebo je v tom vetsi veda?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam