• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    B3DA
    B3DA --- ---
    E2E4: v podstatě cpu nebo teď už gpu vytvoří soubory plný noncí v určitym rozmezí spočítaný podle passphrase tvýho účtu.. čim větší kapacitu ty soubory maj, tim víc noncema se miner každý kolo hrabe a o to větší pravděpodobnost že dá blok. miner ti vrací deadline, za kterou je schopen vyřešit round při nejlepší nalezený nonce.. velmi zjednodušeně.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    B3DA: OMG WTF plotování? můžete mi to někdo vysvětlit jednou větou, než si přečtu nějakou dokumentaci?
    B3DA
    B3DA --- ---
    MORPHLER: mohl bys mít špatně naplotováno, neměl by být s tou kapacitou problém nacházet v řádu dní, občas i hodin.. plotovals gpu? tenhle bug vim že nějak probíhal, některý drivery s některym kernelem v gpu plotteru sice tvořily soubory, ale full of junk nonces.. jestli máš fakt deadlines furt takhle, zvážil bych přeplotovat (měl bys to mít přez noc i na cpu..)

    roli by mohlo hrát, jestli je to usb 2, že miner nestihne přečíst celý plots včas, tim pádem odešle jen horší deadline který je schopen stihnout do konce kola (obvykle těch sharů pošle do konce kola víc než jeden, s postupně se zkracující deadline)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA: desitky tisic let, ale vcera to byly stovky. prepl jsem to ted na ten EU, tak uvidime. nejake tipy na paramatry? Muze hrat roli rychlost pripojeni disku? (jeden mam treba jen na usb ramecku..)
    B3DA
    B3DA --- ---
    MORPHLER: jaký cca dostáváš deadline?
    je to hodně o náhodě, jeden den občas nedostaneš skoro nic a druhej zas o něco víc..
    pokud můžu porovnávat, tak jeden účet s cca 600GB by podle kalkulačky aktuálně měl udělat cca 300burst za den.. za poslední 4 dny by to mělo vytěžit zhruba 1.2k.. teďka to dělá 1k ve skutečnosti - 1 den výplata 480, druhej sotva 70 atd..
    já všecko přehodil na eu pool(3) a testuju ten lineární reward system, mělo by to být pro menší minery míň o náhodě a víc jako konvenční pow pool mining..
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA
    B3DA --- ---
    MORPHLER: kde těžíš a s jakou kapacitou?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA: nejaky napad co muzu delat spatne kdyz tezim jen zlomek toho co pocita ta kalkulacka.. jako setiny mince za den..
    B3DA
    B3DA --- ---
    E2E4: polo, trex... chysta se exchange ve wallet..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    B3DA: hm a kde to pak měníš ?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    B3DA: nakonec jsem zjistil ze problem byl ve spatne penezence. Kazdopadne uz tezim a vypada to slibne.
    B3DA
    B3DA --- ---
    E2E4: kalkulačka je docela přesná: https://bchain.info/BURST/tools/calculator
    no ale známe to, přijde pumpa a jsme zas jinak.. jelikož náklady na těžbu tohoto mám (téměř) gratis tak to zas tak neřešim :)

    CUBBA: nenechals ve složce s minerem passphrase txt? přejmenovat, pokud nejedeš solo, budeš dostávat hlášku..
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    B3DA: udelal jsem reward assignment na 10745596296835956940 - coz je jeden z uray poolu, vysledkem byl nejaky dlouhy hash . Pockal, potvrzeni uz mam dost (+10) ale pri tezeni porad dostavam "result unauthorized" a at to nastavim na vyse zminenou adresu. Nejaky napad?

    E2E4
    E2E4 --- ---
    B3DA: Hele a kolik to tak nese?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    B3DA: taky diky, ted uz jen pockat se to par blocich potvrdi
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    B3DA: dik moc. jdu to rozjet
    B3DA
    B3DA --- ---
    MORPHLER: máš tam taky 10..

    jinak já jedu cca 6TB na 3 accountech na poolech a zatim to vychází že kdybych jel solo, mám o něco málo víc než takhle.. ale jelikož je to opravdu dost o štěstí zůstávám na poolu.. další věc že tady se opravdu nevyplatí pooly s malou power - třeba pár dní bez bloku se nepěkně podepíše na výplatě.. fakt nejlepší ignorovat občasný "failed to submit share" a těžit na uray nebo dev poolech kde je nejvíc lidu.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    MORPHLER: na zkousku zatim 200Gb, ale pokud to pujde, tak mam vyuziti pro spoustu prazdnych disku v praci :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    CUBBA: kolik GB/TB jsi tomu dal?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    MORPHLER: jelo mi to na solo 12 hodin a nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam