• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aaaha
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Ne, ale konektor byl na straně toho adaptéru a já pitomec jsem v návalu emocí a za vybraného slovního doprovodu ten krám rovnou vyhodil - aniž bych se uráčil domyslet, že ten drát s konektorem můžu ještě potřebovat. :-(
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: aha ja myslel ze by ti stacil zdroj a pouzil by jsi kabely z toho "vybuchleho" - hadam, ze kabely asi nevybuchly :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BUGER: Mělo by to být 12 V/ 5 A ale problém je s tím konektorem - není to "normální" rozměr, ty běžné (nebo aspoň ty, které mám) na to prostě nejdou nasadit. Proto sháním nějaký přímo určený k tomuhle typu, anebo od někoho, kdo mi může na jisto potvrdit, že s tím Blizzardem X3 funguje.
    BUGER
    BUGER --- ---
    BORGDOG: Ahoj, jaky proud dava ten zdroj? Nejake 12Vtove mam...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, když už jsme u toho, měl bych prosbu na případné těžaře. Neměl by tu někdo k prodeji tenhle napájecí zdroj (včetně kabelů s koncovkami): http://www.minereu.com/products/industrial-psu-with-6-12v-dc-power-head-for-g-blade-zeus-blizzard případně alespoň původní napájecí adaptér pro Zeus Blizzard X3? Bohužel mi původní doslova vybuchl, miner nechci zahodit a kupovat zdroj úplně nový za tuhle cenu se mi nechce, nehledě na to, že nevím, zda je ten e-shop spolehlivý. Zájemci prosím pište do pošty, ať tu nespamujeme, určitě se domluvíme.

    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    FRONEMA: Obtížnost. Jednoduše řečeno, čím víc lidí těží, tím větší je obtížnost, respektive šance, že na tebe připadne nějaký "podíl z kořisti." A naopak. Takže paradoxně, čím víc lidí vypne minery, tím lepší pro ten zbytek. Když se bitcoin kurz propadl, hodně lidí se na těžbu vykašlalo, a obtížnost klesla. Teď jde kurz nahoru a zas stoupá. Ale to neznamená, že to zítra nemůže být jinak, anebo že kurz nevyletí třeba na dvojnásobek a pak se těžba opět vyplatí i při vyšší obtížnosti. Nedá se to říct. Výpočty z hlediska okamžité návratnosti TEĎ jsou spíše pesimistické, ale to nepočítá s možnými vývoji v budoucnu.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    BORGDOG: IMHO ten Litecoin pujde zase k jednou dolaru.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    A dávám na zvážení, jestli by nebylo momentálně výnosnější jet spíš něco na bázi Scryptu.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    VYHULENY_UFO: jo, zdroj je mi jasnej.
    jinak co se tyce tve pece, rozumim tomu jak funguje tezeni, obtiznost a jeji vyvoje i vsechny ty veci kolem, nerozumim zatim hardwaru, to je jediny co musim dohnat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    B3DA: co se tyce kalkulacky, ta je sice hrozne hezka, ale sam dobre vis, ze vysledek ovlivni hlavne vyvoj obtiznosti a ta tedka leti po dlouhy dobe zase nahoru.. pokud se dobre divam, preskocila konecne magickou 50.... :P

    Bitcoin Difficulty: 	51,076,366,303
    Estimated Next Difficulty: 	53,037,631,920 (+3.84%)
    Adjust time: 	After 1946 Blocks, About 13.4 days
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FRONEMA: zase k nemu musis koupit zdroj, od bitmain maji vsechny minery v desku s arm procesorem a linuxem.
    tahle s5 ti bude davat zhruba pulku odmeny co dava s4+
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    B3DA: :P nevim jestli ji bude tesit 4-4.5mBTC za blok, kterych muzou padnout nekdy dva, nekdy pet za den, nekdy zadnej za dne...
    B3DA
    B3DA --- ---
    VYHULENY_UFO: btw, kolik tenhle srac vytezi bys mohl poskytnout vycerpavajici prehled spis ty, pokud se nepletu? taky by me to zajimalo..
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRONEMA: jo, taky.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    B3DA: btw co S5 ten je taky bez pocitace? ten by mi cenou vyhovoval vic
    B3DA
    B3DA --- ---
    VYHULENY_UFO: predpokladam ze k internetum a tedy i ke kalkulacce (napr.) pristup ma a pokud ma v planu v prostoru s free elektrikou zakladat nejaky projekt, snad si uz neco i pocitala a procitala :)

    FRONEMA: moc rychlej ne, spis stabilni pripojeni s co nejmensi latenci na pool.. nemeril jsem, tudiz nemuzu poskytnout cisla ale normalne pres telefon jsem jednou nouzove tezil taky a v pohode.

    no ja nevim, zkusil bych aukro a jine inzertni weby, cekal bych mix nesmyslu a mozna semtam i neco rozumnyho.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    B3DA: jeste by nebylo marny slecne polyamoricce vysvetlit neco ohledne navratnosti a jak vypada pestirna, ktera pali 1.5kW a o tom, kolik tenhle srac vytezi.... :P
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    B3DA: a jak rychlej internet je +- potreba?
    s mobilem jsem to myslela tak, ze by tam byl misto toho raspberry a misto modemu, a do toho by se pichnulo nejaky tezitko, ale jestli je to moc divoka predstava tak neresit.

    jo btw jak moc se pripadne deji prodat pouzite tezice? nebo pripadne daji se nekde koupit?
    B3DA
    B3DA --- ---
    FRONEMA: treba Antminer S4..
    k tomu staci v podstate jen kabel s internetem.
    nevim jak si to predstavujes s tim mobilem/tabletem - kdyby fungovali jako zalozni internet, staci ti klicenka s 3g, jestli myslis jako misto RaspPi treba s minerou apod., tak na tezebni android rom jsem zatim nenarazil :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BORGDOG: Tomu rozumim, na zacatek bych chtela neco v radech tisicu, az se osvedci ze vsechno funguje jak ma, poridim pripadne dAlsi.
    Ktere minery umi jet bez pocitace? Jeste mne napadlo, nejsou nejake ktere by umeli se pripojit k mobilu nebo tabletu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam