• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    BUGER
    BUGER --- ---
    URBI: akorat to psal PANPIPE a ne REASON :-)
    BUGER
    BUGER --- ---
    URBI: no vida, to by klidne slo
    BUGER
    BUGER --- ---
    BTW skoda ze nekdo predemnou sundal ty dva chipy tak, ze utrhal i pajeci plosky, nebylo by nic jednodussino nez ty chipy prehazet tak, aby byly zaplneny vsechny od prvniho a chybely ty posledni, pak by asi problem s adresama nebyl, bohuzel zrovna na pozici prvniho chipu je to hodne spatnyy
    URBI
    URBI --- ---
    REASON: zdarec, 16.1 valim do prahy, tak bych moh ten miner vyzvednout predat id Buger, zname se dobre, takze by stim nebyl problem.:)
    BUGER
    BUGER --- ---
    PANPINE: Co s nimi je? Nejezdis do Brna?
    BUGER
    BUGER --- ---
    REASON: zeus tzn 1.5Mh/s scrypt cca 40W? Co treba 0.03 BTC, at je nejaka sranda?
    BUGER
    BUGER --- ---
    Takze deska po pripojeni k ANTu opet nejede, ukazuje teplotu a 1 nefunkcni ASIC - uplne stejne jako pred sundanim U3, nicmene zmizelo pretizeni 1.8V zdroje

    Zajimave je ze kdyz v antu ta deska neni, ukazuje 16 nefunkcnich ASICu (a pochopitelne neukazuje teplotu), kdyz ji pripojim ukazuje teplotu a 1 nefunkcni chip.

    Mam podezdreni, ze PIC v ANTu se pokusi zakomunikovat s prvnim BM1382 chipem, ktery ale na me desce chybi, to se nepovede, ale zaroven nejaka komunikace probehne (aka report od zbytku chipu ze tu zadny s takovou adresou neni?? - jen uvaha) - to ostatne de i videt na seriaku - viz dal, PIC uz dalsi adresy nezkousi a nahlasi jeden vadny ASIC.

    Chtelo by to popis komunikace s tema BM1382, v datasheetu co ma na webu bitmain (tj ten co tu postoval tusim UFO) neni popis komunikace vubec, co tam je je popis vyvodu toho ASICu a z toho je videt, ze ma 8 adresovych pinu (AD0-7) = 256adres, coz zrejme souvisi s tim, ze jich lze zretezit az 256 - a kazdy pak ma adresu jinou a tim padem lze komunikovat s kazdym konkretnim chipem... Nebo budu muset projit zdrojaky cgmineru? Pripadne popis ICARUS protokolu - protoze co sem se dival zbezne do toho cgmineru, je tam podpora napriklad antmineru U3 (coz jsou stejne ASICy pripojene prave primo na seriak via USB) prave pres ICARUs driver...

    Dal jsem zkusil pripojit ten hashboard pres PL2303 (coz je prevodnik USB -> UART, podobne jako CP 2120 v antmineru U3) a level shift na 1.8V k PC a spustil cgminer - na LEDkach co jsou na tom prevodniku bylo jasne videt, ze cgminer neco poslal do toho hashboardu a ten asi za 0.5s odpovedel - nicmene cgminer zahlasil ze nenasel nic. Takze nejaka komunikace probiha, nicmene se ani nedivim, ze to nefungovalo, protoze

    - sem ten cgminer nainstaloval v buhvijake verzi, ktera dost mozna ani nema zaplou podporu icarusu / u3, byly uz 4 rano
    - spoustel sem ho uplne bez parametru, jen sudo cgminer
    - nevim zda cgminer take neocekava ze adresy chipu pujdou pekne po sobe
    - byly uz 4 rano a uz sem nad tim poklimbaval, takze byl nejvyssi cas vypnout zdroj, kompl, zhasnout a zalehnout, jinak by se mohly dostavit defekty typu z ruky vypadly sroubovak na zaplou desku a podobne

    Protoze vrtat s obsahem PICu v antovi se mi moc nechce (navic programovani PICu neovladam), zkusim se zamerit na rozjeti te desky pres cgminer a USB, protoze pokud pripojim 4 chipy, vytvorim vlastne ant U3 (akorat bez moznosti menit SW Vcore) tzn by pripadna uprava cgmineru nemusela byt tak velka:

    bude treba
    - najit spravnou verzi cgmineru ktera urcite podporuje Antminer U3
    - zjistit zda se da pouzit PL2303 misto CP2120 bez rozsahlych uprav cgmineru - prakticky se prodavaji oba ke stejnemu ucelu a PLko ma byt stabilnejsi, hlavne ho mam doma, kdyztak koupit CPcko, aukro asi 50Kc
    - zjistit jak je na tom cgminer a adresovani chipu, vubec cely ten komunikacni protokol by se hodil z tech zdrojaky vylouskat, nebo idealne nejde najit popis

    Jinak samozrejme zmenit adresy tech chipu "po HW strance" asi moc nepujde, protoze ty cesticky k tem pinum jsou vicemene pod temi chipy, takze nehrozi spoj treba preskrabnout a zapojit jinam... grrr, nicmene v datashhetu od bitmainu je zminka "Support hardware addressing and software addressing" - takze to ma mozna nejaky command, kterym se da adresa chipu nastavit???

    No kazdopadne pekna hracka :-)

    PANPINE
    PANPINE --- ---
    buger bol by som rad keby si sa mohol pozriet na par boxu knc neptune. som v praze
    REASON
    REASON --- ---
    BUGER: sorry gawminer zeus , co ponuknes? ale asi len postovne ked tak :D asi uhorel nejaky chip kedze sa sekol po roku nonstop prace fan.
    BUGER
    BUGER --- ---
    REASON: tenhle?
    Amazon.com: GAW Miners Fury 1.3 Mh/s Asic Scrypt Miner: Computers & Accessories
    http://www.amazon.com/GAW-Miners-Fury-Scrypt-Miner/dp/B00LP3GDF2
    BUGER
    BUGER --- ---
    REASON: mocli bys za nej chtel?
    BUGER
    BUGER --- ---
    VYHULENY_UFO: ja bych rekl ze to je pomerne kvalitni deska, v navrhu nevidim zadne zasadni chyby - blokovacich kondiku je dost, sou blizko chipu, deska vyborne odvadi teplo - pro predstavu se stejne nastavenym horkovzduchem jdou kondiky z desky z PC sundavat pinzetou asi po 5s co na ne foukam, na desce z mineru to trva skoro minutu nez se prohreje... takze ja myslim ze je to navrzene pomerne dobre.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    BUGER: jj, sem pochopil. :D
    //da se z navrhu desky poznat, jak moc chytrej clovek ji navrhoval? ptam se jako lama, bastleni uz slo mimo me.
    REASON
    REASON --- ---
    BUGER: ja mam jeden gawminer fury k.o mozem ti ho poslat :D
    REASON
    REASON --- ---
    VYHULENY_UFO: ee :D
    no mne utieklo jedno s4
    BUGER
    BUGER --- ---
    VYHULENY_UFO: pokud by se rozjela rad bych zkusil snizovani Vcore za ucelem lepsiho Gh/W... Ale funkcni S3 se mi trapit nechce, tohle je idealni adept.
    BUGER
    BUGER --- ---
    VYHULENY_UFO: ja to delam hlavne ze zvedavosti a pro zabavu, ta nefunkcni deska me stala asi 400Kc a bral sem si ji prave s tim, ze si konecne budu moct pohrat a zkoumat :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    REASON: nene, s4 jeste bezi a chvili jeste pobezi. :D

    //myslim, ze 4.5ghs japalena asi nema smysl nabizet :D
    REASON
    REASON --- ---
    VYHULENY_UFO: no ked sme pri tom nieje nieco schopne na predaj ? ant 4s atd atd
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    REASON: zejo, taky to s napetim ctu, ja bych si davno koupil novej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam