• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    MOTTE: jaky pouzivas tezitko na xmr?
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    Ja to drtim na par CPU a Rx470 a jedu okolo 1.3khs :))
    URZA
    URZA --- ---
    Ja prave o tom premyslim protoze ted jsem chtel nejaky monera koupit, ale je to cely takovy komplikovany a zdlouhavy pres nekolik hopu... czk - usd - btc -xmr a poplatky burzam atd... tak jsem si rikal ze proc to nezkusit vlastne tezit...

    Ale jsem docela linej delat poradnej pruzkum jaky rig (cpu, gpu, OS, jaky software..) vs cena elektriny...

    REASON: zavidim :) Neumistil bys mi tam tezici rig k sobe? :))
    REASON
    REASON --- ---
    URZA: ja sa opat chystam mam free elektriku :D aj chaldenia ( 10 serverovni ) len nemam poriadne zeleza
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    URZA: jaaaaa
    URZA
    URZA --- ---
    Těží tady někdo monero?
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    REASON: mas 2x 550? Btw obe karty mas na jedny desce? ja mam v PC jeste jen slot volnej. Pokud ho budu chtit osadit mam se pripravit na nejaky problemy?
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    MATT: muzes zkusit. Me sere opacnej problem ze rx 470 nepodporuje 15.2. I tak dava 550Hs a mam k tomu par CPU. Dohromady mi to dela 1 kH a pokud clovek neplati elektrinu tak je to OK. Bylo by skvely kdyby ten vyvojar uxelal novejsi verzi protoze ta posledni je snad 2 roky stara. Vrhl se snad na ZCash minera a nevim jak je to s podporou Monera.
    MATT
    MATT --- ---
    XCHAOS: ja bych rek, ze v kompu se deje spousta mechanicky prace. spousta prepolovavani atomu, spinu, magnetickejch castic..

    ale ja resim neco jinyho.. jestli samotnej výpočet má nějaký svoje energetický nároky, který se do tepla nepromítnou. jestli napr. vypocet 1+1 sezere min energie nez 2+2, ale nemluvim prave o energetickejch ztratach, ale o tom doplnku. ale jak to tady pisu, tak dochazim k tomu, ze to je asi blbost..

    tady muze bejt docela dira na trhu, sloucit vsechno topeni se vsema vypocetnima kapacitama.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MATT: tohle si právě moc lidí neuvědomuje, a měl jsem na toto téma vážné spory i třeba se spolumajitelem firmy, když jsem obhajoval to využití odpadního tepla datacentra :-)

    oni si totiž všichni myslej, že jo: že to je jako u motoru auta, který koná mechanickou práci a jen část energie se přemění v teplo. Ovšem u počítače se žádná mechanická práce neděje - leda snad že větrák fouká vzduch, ale pokud je ten počítač v uzavřeném prostoru, tak i tak se celá ta mechanická práce foukání vzduchu z počítače v rámci nějakého dalšího uzavřeného prostoru zase jen přemění v teplo.

    jediné, co se případně z uzavřeného prostoru datacentra, dostane jako energie, je to, co se vyzáří laserem v médiakonvertoru do vlákna, ale to je naprostý pidzlomek energie (a i ten se přemění v teplo po cestě, jak světlo ohřeje to optické vlákno)
    MATT
    MATT --- ---
    jde využít AMD Radeon HD 6570? Zkoušel jsem Claymore GPU Miner a ten chce novejší Catalyst drivery, který na tuhle kartu už nejsou.. dík
    REASON
    REASON --- ---
    zatial amd :) grafika 7970 a r9 280x tam to mam okolo 550 na kartu cpu to je malo kedze mam cpu k dispozcii i3 a teraz mam sem seru AMD r8 ci co to tu mame ryzen este nedorazil.
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    REASON: btw tezis monero? Jestli ano tak na cem a kolik mas Hs?
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    REASON: a neni to nejaky bezpecnostni duvod?
    REASON
    REASON --- ---
    MOTTE: sorry to malo byt ze explorer moju wallet adresu ani nepozna a pritom vnej mam uz nejake monera :(
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    XCHAOS: zdravim, něco podobnýho jsem vymyslel dávno, jen me zajímalo jestli má výpočet nějakou svojí energetickou spotřebu. tj. jestli topenim za stejny množství elektriky vyrobim víc tepla než výpočetní jednokou. nezkoumal jsi toto?
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    REASON: to ti muze na Monero dat slusnej vydelek ne?
    REASON
    REASON --- ---
    HOUMLES: napodobne na 300pc s nejakymi i5 a bieda
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam