• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    Situace s grafickými kartami je katastrofální – v obchodech není skoro nic. Chystají speciální karty - DDWorld.cz
    http://www.ddworld.cz/...e-katastrofalni-v-obchodech-neni-skoro-nic.-chystaji-specialni-karty-2.html
    2ND
    2ND --- ---
    Ja chtel koupti tri Radeony 580 a totalni smula... daji se vubec nekde koupti grafiky ted? co delaji lidi co chteji grafickou kartu na grafiku ??
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Těžební karty s jádry Pascal | Diit.cz
    http://diit.cz/clanek/tezebni-karty-s-jadry-pascal
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    ZVIRATKO: jo jo, modra velryba vladne svetu .. a taka kontejnery ;)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    T3127: https://www.servethehome.com/monero-mining-on-linux-made-easy-with-docker/

    kdyby to nebylo tako jednoduchy tak jsem to ani nedelal, ale kdyz je to jeden command...
    B3DA
    B3DA --- ---
    T3127: o pár postu níž..
    T3127
    T3127 --- ---
    ZVIRATKO: a jakou appkou to tezis? Existuje nekde najaka stranka stranka s benchmarkama procesoru, kde bych nasel kolik to bude tezit? Mam volne nejake Opterony
    GATSUNGA
    GATSUNGA --- ---
    ZVIRATKO: Ve vysledku je to docela jednoduchy, to jo. XMR je fajn. Mam ho dlouhodobe nejradsi. Hlavne se tesim na dalsi development okolo, kterej ty mene jen pomuze.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    GATSUNGA: jeden command a tezim :) jinej duvod nebyl. A ta mena je mi docela sympaticka...

    GATSUNGA
    GATSUNGA --- ---
    ZVIRATKO: mas nejaky konkretni duvod proc zrovna Monero?
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: tak treba tohle se asi da pouzit - ma to 1x 6pin, TDP 90w.. ale uz i tyhle radeony celkem zdrazili, jen posledni zhruba +10%
    `hodne zajimavy` bych asi uplne nerekl, ale v ramci toho, co se dneska jeste da koupit bez dlouhych poradniku je to pouzitelny..
    muzes cekat, jestli se objevi neco zajimavejsiho na bazarech/aukrech, ale tedka je to dost predrazeny a rychle pryc
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    B3DA: podle datasheetu do toho jde Quadro M4000 - tzn. 120W s jednim 6-pin napajenim.
    Mam v krabici zdroj co mi zbyl z Antmineru (Corsair RM750), problem je ze ten komp ma atyp konektory. Redukci jsem koupil (snad kompatibilni) ale bojim se ji pouzit, je to trochu divoky (napriklad disky se napajej z desky) a nerad bych resil magic smoke :)

    pokud mi poradis neco hodne zajimavyho (co maj skladem v alze ;)) tak to asi risknu, ale radsi bych zustal u neceho co nemusim bastlit
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: hmm sorka prehledl jsem.. no, ale to je podobny - ty rx460 daj cca 12MH/s na eth, ale s 4gb pameti je otazka jak dlouho jeste pujde eth tezit
    kolik mas rezervu na zdroji jsi konkretne nenapsal, pocitam ale ze tech cca 70w asi mas..
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    B3DA: rikam ze chci tezit ethereum, monero ted tezim na CPU a je to rozhodne efektivnejsi nez na grafice (kdyz na to prijde tak na serveru mam 800H/s a sezere to ~150W)
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: resp. mrkni sem (puvodni verze vypada nejaka nakazena, nebo proste jen redirecti na nahodny hovna)
    B3DA
    B3DA --- ---
    ZVIRATKO: nejaka rx460 se v 4gb sehnat snad jeste da, nic to nezere, ale taky moc nehashuje :) pocitej cca 300H/s na moneru.. nebo si stoupnout do fronty na nejakou 570/580, coz muze trvat docela dlouho
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    mam v praci stolni komp (HP z240 workstation), ted mi tam na CPUcku bezi cpuminer na XMR
    ma to volnej slot na grafiku ale zdroj moc neutahne (menit se mi ho uplne nechce)

    rad bych tezil ethereum, tzn. chci nejakej Radeon, a pokud vim tak je problem kdyz to ma jen 2GB pameti - tim se vyber trochu zuzuje. Nejaky tipy?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    PIGMAN: hm, a u AMD predpokladane dodani 30.8. :/
    2ND
    2ND --- ---
    Chápu to správně, že šířka sběrnice je nedůležitá a nepotřebuju PCIe16 pro grafiky na těžbu?

    Jinak by mi nedávalo smysl třeba tohle https://www.pcper.com/...Tech/Computex-2017-ASRock-Launching-H110-Pro-BTC-Motherboard-13-PCI-E-Slots
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam