• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SN0008102070570: 6 mesicu odpovida tomu co jsem spocetl i rucne. Za predpokladu ze mince prodas snadno a bez velkych poplatku.
    Nezapomen ze na poplatky je mining horsi jak banky v 90 letech. Mining fee, Pool fee, Payout fee a nakonec transaction fee. Do toho kalkulacky nepocitaji cenu dost negativne.
    Dalsi faktor je rostouci narocnost mince a hlavne to ze nektere mince proste nahoru nejdou - musis pak doufat ze jine to nahradi rychlym rustem.
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    SN0008102070570: zalezi jak stoupne narocnost tezby atd... zalezi rovnez pak na kurzu gbx... pripadne muzes pronajimat vykon pres betterhas,nicehash... je toho vic... a tamti to posilaj rovnou v btc
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    KYRBI: jakoukoliv desku, do které se ti je povede strčit napřímo, nebo přes napájené usb risery. Jestli řešíš spotřebu, tak asi nějakou levnou, která má levné cpu a ram a cpu má nízkou spotřebu. Takže začni nějakým 35W celeronem. Jinak to je celkem jedno. Kalkulkačku na návratnost si vygoogli. Jmenuje se to třeba mining calculator. Jestli se ptáš, která je nejlepší, tak si je vyzkoušej a srovnej si je mezi sebou. Zádná z nich neumí věštit.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    CZARES:
    Na co se ptáš ? Nerozumím zadání.
    Lepší variantu z kterých ? Nebo z čeho vybíráš ? Zatím vede molex na usb rieseru.
    Máš lepší cenu než pán na aukru za 250kč/ks ihned k odběru za standardní funkčí usb riser s molexem, kde nemusíš řešit dilema, proč to napájení přes sata funguje, když to mělo dávno shořet ?
    CZARES
    CZARES --- ---
    Ahoj lidi,
    chtěl jsem se zeptat :). Řeším jaké koupit risery pro grafiky saphire nitro Rx580 na zdroji Fortron AURUM PT 1200W 80PLUS PLATINUM, modular. Mám tam k dispozici buď 13x SATA nebo 6x molex. Níže vidím, že ty saty moc nedoporučujete, že se to přehřívá, ale taky vidím, že to lidem takto normálně běží. Poradíte lepší variantu?

    Děkuji.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    2ND: na vat se kupovat da kdekoliv po eu po dohode s prodejcem, kdy mas predem povinnost se mu ohlasit, jinak automaticky muze predpikladat, ze ses neplatce a budes pak mit problem s odectem dane
    nejdriv si to s nema vykomunikuj, protoze by ti to mohli poslat naprimo do cr.. i kvuli priznani to budes mit nejlepsi a kvuli odpoctu to stejne budes muset calovat ze svy karty/paypalu etc.

    dalsi vec kterou si vykomunikuj primo s prodejcem, je zaruka, ktera se prave i v cr lisi pro platce dph
    nevim jak v uk, ale bezne tu neplati povinna 2leta zaruka, ale v cr pokud koupis karty na firmu, tak 2leta neplati a skoro se ten rozdil neoplati
    zas vyrobci davaj i 3lety.. zalezi na kusu a prodejci

    s dorucenim sem ti akorat nabid alternativu, kdyz by se prodejce cukal s posilanim do cr..
    jim primarne posilas 100k, a takys je v zivote nevidel (s paypalem je to teda vic v klidu)
    pro me to bude malej zbytecnej vomrd, pokud nejsi z prahy s predanim, jinak je na nyxu vic lidi, co me znaj osobne
    KYRBI
    KYRBI --- ---
    Ahoj, mám možnost koupit si 2x 1080 Ti nové (https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1080ti-gamerock-premium-11gb-gddr5x/228782/produkt) za 41K celkem, jakou MB a zdroj byste mi doporučili?

    Těžil bych jenom se dvěma. Popřípadě jaká tam může být návratnost, elektřinu mám za standardní cenu 3.8 Kč/ kWh. Díky. :)
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    nepsal tu nekdo pred casem o pronajmu prostor? kdyztak pm
    2ND
    2ND --- ---
    HERR_FLICK: ta cena je v pohode i pro tu FTW... vidim jen dva zadrhele
    - potreboval bych to koupit na VAT bez DPH
    - budu muset poslat 100k nekomu, koho jsem nikda osobne nevidel
    - jak se resej reklamace ?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    2ND: jakykoliv?
    jesli ti to neposlou do cr, jedu do prahy z uk zadva tejdny, dokonce maj skladem i naky ftw3, ale trochu si priplatis
    EVGA NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB FTW3 iCX Technology LN80741 - 11G-P4-6696-KR | SCAN UK
    https://www.scan.co.uk/...tw3-gaming-11gb-gddr5x-vr-ready-graphics-card-3584-core-1569mhz-gpu-1683mh
    2ND
    2ND --- ---
    Mate nekdo tip, kde koupit nejake 1080 TI ? aspon 4x
    v CZ snad vsude marnost. Mel jsem ti z FB link na nejakou nemeckou firmu, ale nemuzu ho najit...
    2ND
    2ND --- ---
    SOONIC: Je to bajecna firma, pokud nakupujes na ICO. Pokud objednakvu neprevezmes nebo stornujes, tak maji ve VOP stonopoplatek 50% ceny zbozi. Vyhroazvoali mi tim, ted cekam jeslti to budou fakt vymahat...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    SOONIC: jestli davas molex na gpu tak tomu rozumis jak koza petrzeli fyi
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    jsem překavapen nedostupností PSU.
    jestli něco hledáte, koukněte i sem. Platba taky BTC. Na dotazy taky umí odpovědět. Nebo je poptejte, co Vám do kdy mohou dodat.
    Počítačové komponenty, chlazení, kabely, batohy a brašny | TipHardware.cz
    http://www.tiphardware.cz
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    A ještě si myslém, že větve zdroje jsou proudově dimenzovýány přesně na to, jaké konektroy jsou na vousech k dispozici. Je jedno, že ty dráty jsou stejné a teda přenesou stejné proudy. Jestli máš na drátu 3xsata, tak není rešením ucvikat sata konektory a pridělat na dráty molexy. Asi v tom bude víc důvodů než vizuál.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    ROMANICAK: jedno to je, jenom, když to je tak nadimenzované, jak si představuješ. Ve všech ostatních příépadech to jedno není. Stranu zdroje si zkontroluj sám.


    12V only:
    "Molex" connector (PS-8981-4M*/4P*) - depending on wire gauge from 6 to 10 Amps per motherboard connector.
    Sata connector - 1.5 Amps per contact (3 contacts per connector) = 4.5 Amps per motherboard connector.
    PCI-E 6-pin connector - up to 13 Amps per each wire (3 12V wires per connector) = theoretically up to 39 Amps but ATX spec limits PCIe-PEG connectors to 75 W (6.25 Amps).
    How much power can you pull through the molex connector ?
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=62686.msg732348#msg732348
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ja treba mam http://www.corsair.com/...hx-series-hx1200-1200-watt-80-plus-platinum-certified-fully-modular-psu-na a prepinac prepnutej na single, napajim 4 (a bude 6 ) risery z Peripheral & SATA konektoru.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    hlavne zadny Molex na GPU
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Pokud je zdroj, ktery ma sice vic vyvodu, ale fskutcnosti jen jednu vetev, tak je to uplne jedno, ktery konektory na to pouzijes, ne? Kabliky jsou vsechny stejne tlusty.

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    ONDREJCERVINKA: první příspěvky od guglu, proč sata na riserech ne.
    How save are SATA powered risers? Can I still use them for mining? - Mining - Zcash Forum
    https://forum.z.cash/t/how-save-are-sata-powered-risers-can-i-still-use-them-for-mining/18223
    V007s SATA powered risers
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=1968295.0
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam