• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    OLAV: taky by me to zajimalo :) kazdopadne poskytovani sluzby poolu ... vzdyt ten pool nemusi bejt firma, zadnou adresu tam nedohledas
    nedalo by se to teoreticky brat jako vystaveni danovyho dokladu koncakovi? tj. treba na tom miningpoolhubu si nastavim auto payout na 1ETH a vzdycky kdyz mi to poslou, tak vystavim danovej doklad za poskytnuti vykonu, cena 1ETH v prepoctu na KC (v tu danou chvili) a bylo by to vcetne dph
    OLAV
    OLAV --- ---
    TUSIL: Jo a právě proto se ptám. Zajímá mě praxe a co napsat do přiznání.
    OLAV
    OLAV --- ---
    Řešili jste už někdo daně? Tady jsem to nenašel, možná blbě hledám.

    Jak jsem pochopil na těžbu musí být živnost.
    Pokud jsem plátce DPH (a tím se člověk stane lehce), lze odečíst DPH na karty a elektřinu jen v případě těžby v poolu. Je to poskytování služby a pool je v zahraniční mimo EU. Obecně tedy nemusí se odvádět DPH, ale mělo by se to objevit v přiznání.

    Takže pak jak se to dává do přiznání k DPH? Jaký řádky? A jak to ocenit? Až co přijde na účet a proženu to přes několik směnáren? Nebo nějak kurzy už při těžbě?

    Pokud je pool v EU a podnikatel (má VAT) - musím souhrnné hlášení a řádky 5 a 43 v přiznání k DPH.
    Pokud je pool v EU a nepodnikatel - předpokládám, že musím odvést DPH
    Pokud je pool v ČR - předpokládám, že musím odvést DPH
    Což je u všech poolů dost problém dohledat. Zjišťujete to nějak?

    Jde o to, že když přijde kontrola z FÚ a na BÚ budu mít třeba + 40 000 Kč z nějaké směnárny, je na mě dokázat správné zdanění - z příjmů a i DPH.

    A zažil už někdo kontrolu z FÚ na toto? Řešíte to nějak? Jak?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    jj diky gas station, ptakoviny, na burze tohle srani uz neni, zlatej daytrading
    MATT
    MATT --- ---
    KOCOURMIKES: Trade mins: $150.00 USD maker/$50.00 USD taker. Trade minimum only applies to orders (you may deposit any amount).

    Vzhledem k tomu, ze predevcirem jsi za tyhle rady chtel trojku, rikal, ze nic nevim a jeste se rozciloval, ze z tebe delam debila, jsou tyto otazky vcelku usmevne. ;)

    A pridam ti jeste jeden bonus zdarma: One GWei is 10^9 Wei or 10^-9 Ether.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KOCOURMIKES:
    KOCOURMIKES:
    tydy podle toho se muzes orientovat: https://ethgasstation.info/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Hmm no ja moc prehled nemam v AMD, jenom vim ze uz od 480 delaji to co Kingston s SSD a pameti stridaji podle libosti v ramci stejneho modelu.

    Co se tyce reseni, melo by to byt snadne eliminovat - 50 Shares je hrozne moc. Zacal bych eliminaci minera vracenim karty do stabilniho stavu.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MCKIDNEY:
    Koukal jsem, ma hynix, dokonce jsem si karty uz radsi i popsal kvuli tem biosum)(hynix, samsung512 samsung256)
    TUSIL
    TUSIL --- ---
    KOCOURMIKES: jak jsi prisel na to, ze kdyz ti nikdo neodpovi tady, tak je dobrej napad to zacit kopirovat lidem do posty?
    tohle je fakt na hlavu ...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    OC Fee 6% :) Druha vec co me napada jsou stale share a to je pak problem minera
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MCKIDNEY: pomoc bro !!!


    prosim kolik je minimal eth limit transfer na IDEX - kolik eth, kolik gas a kolik gwei ??

    me to nejde ani pri 0.18 eth .....

    pres metamask etherwallet
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Mrkni se zda nema pameti od jineho vyrobce. Taktovat copy6paste neni vzdy funkcni :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    PALEONTOLOG: ja si to s tebou vyridim....
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOCOURMIKES: seš expert, tak si poradíš, ne
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    prosim kolik je minimal eth limit transfer na IDEX - kolik eth, kolik gas a kolik gwei ??

    me to nejde ani pri 0.18 eth .....

    pres metamask etherwallet
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ROMANICAK: sorry ze sem te zdrbal ale nemas me stalkovat.... v trzisti
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    SOONIC: už to "doklad nemam a zaruka je 6m od výrobcu" je velmi podezřelé :)
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: mas to moc nataktovany.. mrkni do hwinfo, ktera karta ti haze hodne memory erroru a lad postupne ubirej OC
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mam na eth na jedte rx580 podezrele vetsi incorrect rate...resil jste to nekdy nekdo?

    ETH - Total Speed: 176.793 Mh/s, Total Shares: 999(154+217+189+124+190+193), Rejected: 0, Time: 17:06
    Incorrect ETH shares: GPU0 1, GPU2 5, GPU3 52, GPU5 3

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam