• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    JIRAN81: s deskou si dej pozor ať umí 6gpu.
    nejlevnější celeron 1151 stojí asi polovinu
    zroj si zkontroluje, jestli má na kabelech dostatek toho, co ty potřebuješ. 6+2 pcie a molexy
    riser se sata napájením ti nedoporučuji. (jiný hlásí, že bez problémů). jdi do molexu. je to bezpečnější.
    jestli ti to poskládá a ukáže, že to běží, tak cena je ok.
    chybí to ti tam nejaké úložiště.. flashka třeba. na operační systém linux, který je zdarma
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    OLAV: ale on je Troll
    JIRAN81
    JIRAN81 --- ---
    FIFAS: Jasne sorry, bude nove postavenej
    Karty mam na vyber bud 6x AMD RX580 Sapphire Pulse 8GB(cca 185mhs) nebo 6x AMD RX570 Sapphire Nitro+ 8GB(176mhs)
    Deska GIGABYTE H110-D3A
    Procesor Celeron 4400
    Zdroj CHIEFTEC 1000W
    Riser V8
    Pamet 4GB Hyper Fury
    Spotreba ma byt cca 800W
    Cena 75tis. bez dph
    Elektrinu mam za 1kc/kwh

    MCKIDNEY: to je dobre, jen do me
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SOONIC: Ty jsi na nej ale osklivej :)

    SOONIC
    SOONIC --- ---
    JIRAN81: hlavně ROI.
    FIFAS
    FIFAS --- ---
    JIRAN81: toz chtelo by to vice informaci, bude rig postavenej / odlazenej, nebo jedes pro komponenty a budes teprve skladat... jake karty (vnidia vs amd) apod...je milion veci na co dat pozor nebo spise co se da vetsinou vyresit nejak lepe...
    Pokud jedes kupovat hotovej rig, tam behem chvilky toho moc nezkontrolujesh, zapnout tezbu, nechat nejakou dobu tezit, vomrknout mozna teplty na kartach a celkovy stav (prach na chladicich apod).
    no apak se dat na modleni :)
    JIRAN81
    JIRAN81 --- ---
    Posledni dotaz a prestanu snad otravovat. Zitra si jedu pro rig. Na co si mam dat pozor, co si mam hlavne zkontrolovat? Diky!
    OLAV
    OLAV --- ---
    MIKE23: Sice se to tady řešilo, ale evidentně on to nechápe - viz KOCOURMIKES
    MICA
    MICA --- ---
    Ah, hádám, že je to daný tim jak se DAG u Ethereum blíží k 3GB. Vzpomínáme x)
    MICA
    MICA --- ---
    MICA: Tak jsem na mojí ATI R9 280x našel ještě pár proraženejch kondíků, vyměnil jsem nějaký MOSFETy a karta jede jak nová.

    Jenom se mi zdá, že má nějakej malej hashrate. Na stroji s W7 to i po přetaktování sype 12MH/s (na fórech jsem viděl lidi psát, že by měla jet 23-25MH/s).
    Není to na takovou kartu málo https://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-vapor-x-3gb-gddr5-oc/138474/produkt ?

    Neni možný, že by mi to brzdil komp (ITX AMD střep http://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/ se 4GB RAM)?

    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    JIRAN81: WHATTOMINE
    JIRAN81
    JIRAN81 --- ---
    Zdravim, nakonec sem se rozhodnul, ze si to postavim nebo necham postavit a nebudu kupovat jiz postaveny RIG.
    Existuje nejaka tabulka vykonu grafickych karet, abych vedel jake a kolik mam koupit, abych se dostal pres 200Mhs? Ma symsl resit jen 200Mhs?
    Dekuju za pripadne rady.
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    OLAV: to jsme už tady několikrát řešili. Prostě to zdaní 15% a je v klidu.
    OLAV
    OLAV --- ---
    KOCOURMIKES: Stanovisko Generálního finančního ředitelství

    Nejde o příležitostný příjem
    U příležitostného příjmu platí, že je od daně osvobozen, pokud příjmy z něj nepřesahují 30 tisíc korun za rok. To ovšem není případ virtuálních měn.

    Vysvětlení Petry Petlachové, mluvčí Generálního finančního ředitelství:

    Příjem z prodeje virtuální měny podléhá u fyzické osoby, která není podnikatelem (tzn. nemá virtuální měnu zahrnutou do obchodního majetku), zdanění podle § 10 odst. 1 zákona o daních z příjmů. Nejedná se o příjem z příležitostné činnosti (§ 10 odst. 1 písm. a) ZDP), nelze tedy uplatnit osvobození podle § 10 odst. 3 písm. a) ZDP. Poplatník podává daňové přiznání při splnění podmínek daných v ust. § 38g ZDP.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    další věc je, kdy vitalik pos na pow, tim těžba končí a nastává období potvrzování transakcí
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    ONDREJCERVINKA: real, a spíš ještě dříve, protože je to počítané na 3,99.
    ale tohle se týká jen etherea, další měny DAG soubor nemají (teda myslím).
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    PEPPE_LOPEZ: urcite za rok..? tady sem nasel ze to vychazi tak na rok 2021.. je to real, nebo je to nejakej bullshit?

    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    OLAV: super info, diky. limit 30k jsem nevedel, myslel jsem ze je to 10 000 czk.

    kdyz prilezitostne zapnes gpu a vydelas 30 000 czk za rok - a to ti jeste musi pristat nekde ve fiatu prevedeny na uctu pokud to drzis v kryptu tak nedanis a nehlasis nic a nepotrebujes ZL

    ***

    fyi all - netezim vubec a nikdy jsem netezil a ani nebudu, jsou tu ale plany na pool zacit tezit cca ve Q3, to uz bude po BIG crypto crash 2018. preji i vam na Telegramu pekny den :] cislo na bernaka, danovou kobru ma ID Romancicak posta chachaa

    OLAV
    OLAV --- ---
    KOCOURMIKES: Protože jsi se na něco zeptal, já ti odpověděl podle zákona a ty jsi to nepochopil a píšeš nějaké nesmysly.

    Na těžbu musíš být podnikatel, protože je to soustavná činnost pro dosažení zisku. Nepatří to do žádného podnikání bez oprávnění, takže potřebuješ i živnostenské oprávnění. Tam žádné limity nejsou.

    Možná si to pleteš s příležitostným příjmem - tam opravdu nepotřebuješ ŽO (dříve ŽL) a tam je limit 30 000 Kč /rok. Jenže ten musí být jen příležitostný, jednorázový.

    Můžeš se pak s úřadama hádat, co je příležitostná a co soustavná činnost, ale u té těžby, kdy těžíš 24/7, je to bez diskuze.

    Jinou otázkou je, jestli na tebe přijdou (např. z výpisu od simplecoin.cz a podobných směnáren) a jestli budou řešit např. těžbu pod 30 000 Kč / rok.

    Ale když vidím, jak tady honí na vesnici EET v obchodě, kde přijdou 3 babky pro chleba a tržby pokryjou to topení v zimě, tak bych se divil, že odvětví, kde každý má 2-3 lamba (nezdaněný), nechá FÚ v klidu.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    OLAV: ptal jsem se na tezeni, ne na limit. diky za pomoc. Ja nikdy netroluji, uz asi tak 5 let (na nyxu). Nechapu proc jsou vsichni proti me tak zaujati.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam