• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ONDREJCERVINKA:
    Me to vychazi takhle


    CZUKI
    CZUKI --- ---
    GULAZ: Ahaa...tak to's mi v podstate odpovedel:)

    PYROMANEK: To jsem zrovna cetl taky...vis co,tohle, a "zpravy"na novinkach apod. (a nejen u nas) tim posledni dobou masirujou sirokou verejnost a jedinej vysledek je, ze vsichni honi vlak,mysli si,ze budou snadno miliardari...a tak obtiznost tezby roste a roste.
    ti chytrejsi pak rejzujou na zeleze uuplny nesmysly. Se kolikrat tlemim...jeste v lednu jsem vykupoval napriklad r9 380ky za 3.750,- ...dneska? Mi ty blazni pisou 8-9k :D.sem tam se najde nekdo rozumnej,kdo to proda relativne "normalne",ale i tak draz..to za ty prachy radeji budu rovnou nakupovat krypto.

    jeste se zeptam. Po pravde jsem nikdy netezil nic jinyho, nez ETH,takze nemam moc zkusenosti s ostatnima goldama. Tezi se dneska jeste neco na 2gb grafarnach a nebo je to ztrata casu?
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ONDREJCERVINKA: hele ta R 580 je o tolik lepsi na tezbu oproti R570 ? ktera je naprosto mizerna
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ONDREJCERVINKA: sry, 7x580
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    nanopool krade hash, tralo by porovnat eth na jinym poolu
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: neco delas spatne, tohle je rig s 7x560 ze dneska, nemuzes mit prece jednou takovej cas oproti mne



    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    ROMANICAK: jj si to zopakujeme https://www.coinwarz.com/difficulty-charts/ethereum-difficulty-chart
    to co jsem 1.1. vytezil za 100h vytezim ted za 150h
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    CZUKI: ETH na tom asi ani jinde nebude uplne OK, to neni Nanopoolem.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    CYBERWOLF:
    1) u crypta nevis nikdy nic, a jinak monero je first tier alt, jeden z top.
    2) pokud to nikdo nebere primo, prevedes na nejake burze (nebo jako swap) na btc/ eth a ty uz snadno prevedes
    3) muzes treba ani nemit penezenku, nastavis si vyssi nez uplne minimalni vyplatu z poolu primo na svou adresu na burze.. sice se to uplne nedoporucuje.. taky nemusi penezenka bezet, chodi ti to nekam na adresu a penezenku (jakoukoli, kdekoli kde budes mit kontrolu nad adresou na kterou tezis) zapnes jen kdyz budes chtit neco preposlat.
    4) prepocitavat spotrebu na transakci je imho blbost, monero cili na decentralizaci takze bezi na kde cem vcetne procesoru, na druhou stranu ta sit je neco uplne jineho vykonove nez BTC, ale netroufam si hadat cisla...

    https://coinhive.com/ je script co to tezi nejcasteji.
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    CYBERWOLF: https://www.alza.cz/monero zacit muzes tady, ale asi ti to taky bude nutit naky ty gk
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    CZUKI: nekdo to na fb rozdelaval a meril a 2kW zdroj mel sotva 900W. Vsechno napicu. Vubec bych to neriskoval.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Chci dát na web jako opt-in těžení kryptoměn. Prostě výhody, které by uživatel normálně platil, si zaslouží tím, že poskytne svůj výpočetní výkon na těžení. Když chce. Co se mi podařilo najít, tak se takhle dá těžit Monero, dokonce jsou na to i docela zařízení.

    1) dá se počítat s tím, že Monero nějaký ten rok vydrží, nebo je to měna z nějakého důvodu odsouzená k zániku?
    2) jak se z toho dají udělat normální peníze? Chci z toho platit hosting a to mi kryptoměnou neprojde.
    3) peněženku si musím rozběhnout někde na vlastním serveru? Jsou nějaké alternativy?
    4) dá se někde zjistit, kolik energie padne na jednu transakci? Třeba u Bitcoinu je to prý kolem 300kWh, což mi přijde jako totoální magořina.

    Kryptoměnami jsem dost nepolíbený, takže oceník jakoukoliv radu, nebo nasměrování, kde se dostat potřebým informacím. Protože když zkouším něco hledat sám, tak to většinou skončí na tom, že mi chce někdo prodat kontejner grafických karet, nebo na nějakých podivných webech kde nevím, čemu můžu věřit.
    2ND
    2ND --- ---
    Goldman-backed startup Circle buys major crypto exchange Poloniex | Reuters
    https://www.reuters.com/...ked-startup-circle-buys-major-crypto-exchange-poloniex-idUSKCN1GA1N4?il=0
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PYROMANEK: Uvidime...konec brezna pry vyleze ta "dvacitkova" rada geforcek. Ty tezebni hybrydy pry zatim v nedohlednu...ale trebas nejakej druh karet spadne diky tomu trosku niz...
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    PYROMANEK: me Nanopool vychazi jednoduchym prepoctem 0,2 ETH za 21 dni pri 140 Mh/s...a to mi prijde dost spatne:(
    CZUKI
    CZUKI --- ---
    SOONIC: prave...mas naprostou pravdu. Ja nevim, jak u ostatnich (kazdej ma jinou zkusenost), ale ja bych do harakiri typu dva zdroje-jedna masina nesel. Vec nazoru. To radeji koupim vzdycky shit desku a rozdelim to...treba klidne po 4 kartach.

    Je fakt, ze na ty cine si prectes "80 plus gold" a ne-li "milion plus dabl platinum"...otazka je, jestli to jede...proto jsem se ptal, jestli to nekdo z Vas nepouziva.
    Ja mel super zdroje,ale vybouchal jsem je za slusny mandzare do rigu, ktery jsem stavel kamosum s tim,ze hladce koupim dalsi...a najednou ups.

    jinak ja osobne nedam dopustit na Enermax...
    PYROMANEK
    PYROMANEK --- ---
    PYROMANEK: my sme asi pred 14dni zapojili 6x1080ti, za jeste asi 22 co sme sehnali... od ty doby asi 0,7 zec.... na etheru to je hrozne malo, tezime taky pres nanopool...zatim zec, pak se uvidi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam