• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Nejlepsi reseni je nemit povoleny internetovy traffic pro minera. Neco co bys mel udelat tak nebo tak :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    aha, moment, mozna jsem to nasel:
    2 ways to control Windows 10 automatic updates | PCWorld
    https://www.pcworld.com/article/3085136/windows/two-ways-to-control-or-stop-windows-10-updates.html

    Change the Group Policy
    If you have a Professional, Enterprise, or Education edition of Windows 10, you can turn off automatic updates. But the option is hidden.

    Change the Group Policy
    If you have a Professional, Enterprise, or Education edition of Windows 10, you can turn off automatic updates. But the option is hidden.

    Press Win-R, type gpedit.msc, press Enter. This brings up the Local Group Policy Editor.
    Navigate the left pane as if it were File Explorer, to Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update.
    Find and double-click Configure Automatic Updates
    In the resulting dialog box, select Enabled.
    In the Options box, pull down the Configure automatic updating menu and select your preferred option.
    -- je tam option "Auto download and notify for install" - to je vono!!!, musim zkusit doma :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    JOINTER:
    Nasel jsem treba https://www.makeuseof.com/tag/manage-windows-update-windows-10/ ze kteryho vyplyva, ze sice muzes posunout na pozdeji, ale zakazat nelze.

    Ale tady prece nejde o to zakazat je navzdy a uplne, ze jo. Ja chci aktualizovat a udrzovat si system, ale chci to delat sam, kontrolovane. Napriklada s predchozim backupem, kdyby MS zas neco podelal a system padl.

    Pokud mas nejakej odkaz na ciste manualni ovladani, tak jak fungovalo treba ve win7 (nestahuj nic nebo stahni vsechno a nech na userovi kdy nainstaluje a restartuje), tak ti budu vdecnej nejen ja :-)
    OLAV
    OLAV --- ---
    JOINTER: Pozor, v Home edici nejde group policy. Jediný, co mi fungovalo, bylo vypnout aktualizace ve Plánovači úloh - pozakazovat plno věcí: UdateOrchestrator - UpdateAssistant - Aktivační události vše zakázat, dále UpdateAssistantCalendaRun - Aktivační události - vše zakázat.
    Jinak se to znovu přenastaví a začne to tahat Windows Update assistant (Pomocník s aktulizací Windows), nejde vypnout, nic jiného nepomáhá.

    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ROMANICAK: Tak se zeptej strejdy jak nastavit rucni instalaci, to je idealni reseni.
    Mam to tak vsude, protoze co mi nikde nefunguje je vypnuti restartu pokud je nekdo zalogovany, takze mi to samo otaci masiny (ne crypto, obecne) vetsinou v tu nejhorsi chvili...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ONDREJCERVINKA:
    Mam nastaveno 32768, coz je dvojnasobek doporucene pro MultiGPU. Pameti to ale nebude, MS proste zas neco zkurvil.

    JOINTER:
    Vypnul jsem updates pro drivery obecne, s pomoci strejdy Google jsem to nasel normalne v menu nastaveni.

    MIKE23:
    Nevim jak, ona se myslim po case stejne sama zapina...to ale kazdopadne neni reseni, aktualizace chci uz kvuli bezpecnosti.

    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ONDREJCERVINKA: V group policy, ne sluzbu, ta se pustit po updatu muze, tak jak pisete.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    JOINTER:
    MIKE23: ja sem to v services taky zakazoval, ale z nejakyho duvodu se mi to obcas vyresetovalo a minulej tejden po nejakym updatu mi to cely shodilo zavadec win, takze sem musel celej rig preinstalovat.. radsi sem to udelal takhle a vim, ze je to naporad.. grafiky se mi neaktualizujou, takze tam je to cajk.
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    ONDREJCERVINKA: ja to vyresil vypnutim aktualizacni sluzby a PC aktualizuji rucne jednou za 1/4 roku
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    ONDREJCERVINKA:
    ROMANICAK: Si updaty vypnete v Group policy a je to.
    Stejne tak tam jde zablokovat instalaci driveru jen na urcite PCI/hardware ID.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    ROMANICAK: celej problem s windows a aktualizaci/restartama sem vyresil tak, ze sem nastavil strasne velkou virtualni pamet.. staci kdyz nemas na disku vic nez 8GB mista a nic se ti nestahne.. jen vykoci okno, ze nemas na disku misto, easy
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    ted se stejne neda delat nic jineho nez drzet, pokud clovek neobchoduje denne

    https://roklen24.cz/a/SvLv2/bitcoin-misery-index-pravi-nastala-bida-a-je-cas-nakupovat
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    KEIKIN: osobně si myslím že dna jsme se ještě ani zdaleka nedotkli
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    VYHULENY_UFO: Já bych to viděl naopak. Většinou když o něčem takovém vyjde článek, tak už se ví, že trend se bude obracet.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KEIKIN: takze to je konec. adios bitcoine
    pokud by mel nekdo zajem, jsem ochotny od vas koupit bitcoin tak za 10-15 korun ceskych.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Zlom nastal, těžit bitcoiny se už nevyplatí. A bude hůř – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...net-a-pc/466582-zlom-nastal-tezit-bitcoiny-se-uz-nevyplati-a-bude-hur.html
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PEPPE_LOPEZ:
    Nezkousel, ted jsem stravil 3 dny preinstalaci stroje a to utrpeni uz jsme nechtel prodluzovat.

    Mimochodem poznatky:

    1. Win 7 fakt neumoznujou zprovoznit 6 AMD karet. Ani s tim 6GPU modem (kterej funguje tak mozna na R290/390, ale s novejsima driverama nez jsou 16.1 nefunguje), ani s jakymkoliv nastavenim BIOSU.

    2. Win 10 jsou pekny kurvy. Nejde sice zakazat aktualizace, ale aspon jde zakazat automaticky restarty. Coz ovsem znamena, ze jakmile pak stroj resnete, vsechny aktualizace co se natahaly (asi se tahaj se dalsi a dalsi i kdyz by to melo cekat na restart po tech prvnich), se chteji najednou uplatnit. Coz ve vysledku znamena, ze system uplne padne. Chybovy hlasky pri vypinani, cyklicky restarty, samovolna zmena driveru AMD, fakt lahudky. Jak ja ten system nesnasim! (ale ne vic nez Linux :-) )

    3. Win 10 lze krome restartu zakazat i automaticky preinstalace aktualnich ovladacu, coz je nakonec pozitivini zprava.

    4. MSI Afterburner se chova uplne jinak, kdyz mate aktivni i integrovanou grafiku. Neumoznuje zobrazit POWER (watts) v grafech, neumoznuje nebo si nepamatuje nastaveni Core Voltage, po restartu i pres ulozenej profil jede v defaultu, coz poznate az na spotrebe. IGPU nutno vypnout, ale asi je to mozny resit i manualnim prepsanim profilu v c:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles\ , kde se nachazi CoreVoltage a CoreVoltageBoost= . Akorat jsem jeste nepochopil proc se tam jednou pisou milivolty a jednou nejakej index asi, protoze napred mi fungovalo 800 (800mV), ale po nejakym z tech tisicu restartu se v GUI objevila 0 a posuvnik smerem k undervoltage sel standardne do minusu, takze jsem nastavil -150, coz osciluje nekde kolem 925mV.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    SN0008102070570: jj, difficulty depends of the hashing power added to the bitcoin network.

    Can bitcoin difficulty decrease
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=407220.0
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ROMANICAK: zajímavý už jsi ten jeho strap zkoušel ?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    VONBONBON: vyborne. takze u zcash narocnost se meni stoupa a klesa a porad dokola. to by se u btc stat nemohlo. cim to je asi nevis.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam