• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VYHULENY_UFO: Prave proto rikam, ze ASIC musi ze serverovny ven na slunce.
    - Ekonom ti prijde na optimalni global hashrate pro udrzeni BTC ekonomiky. (Tady prave musi prestat snaha nejvetsiho hashrate, dlouhodobe to BTC oslabuje)
    - Tvurce crypto prijde s konceptem pro dlouhodobe algo
    - Samsung ti vyrobi chipy a pameti
    - Inzenyri ti navrhnou reseni od Burst provozu (Princip precerpavajici prehrady) az po chytre jednotky do beznych domu.

    Sila crypto je nizka logistika:
    - nizky traffic
    - snadna autorizace
    - jednotka prace (Share)
    - decentralizace (Mistni poskytovatele elektriny uz davno meli skocit na trend mining poolu)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MCKIDNEY: tezba mela pro me jednu velkou vyhodu, umoznila mi nahlednout do strev bitcoinu, takze zhruba tusim, jak to cely funguje.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak souhlasim s iim, ze tezba je mnohdy overrated. Pri svych malych objemech jsem vydelal vic na Krakenu obchodovanim v ramci pohybu ceny. Elektriny me to taky stalo o dost mene :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MCKIDNEY: pripomenu, ze v pripade btc je spotrebovana energie nutna k zabezpeceni transakce. to znamena, ze spalenou energii si zajistujeme bezpecnost a duveryhodnost.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MCKIDNEY: ASIC je budoucnost kazdeho algoritmu co se nemeni.


    s tim souhlasim, proto si myslim, ze takovy ty snahy udelat algo asic resistant je picovina. viz monero
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    CYBERWOLF: Ad stroje co jenom pali elektrinu - to je neco cemu rikaji knee-jerk reaction. Od malicka se pohybuji (z donuceni) v eko vychove a videl jsem jich uz tolik. Palit elektrinu to bude tak nebo tak, ten model minery potrebuje k provozu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: no jo, jenze jednoucelovy zarizeni ti zajisti nejvyssi vykon. chip vyrobeny pro pocitani prave jedne ulohy je vykonejsi nez universalni chip pro vypocet ledasceho (cpu) nebo konkretnich ucelu (opengl, cuda a potom pocitani hashu).

    samozrejme, ze muzes projekt paris-dakar seriovym trabantem, ale pujde ti to lip specialem.

    branit vyvoji je proste spatne.


    no a vystoupil jsem z toho duvodu, ze vzrostla obtiznost tak, ze jsem ji nedokazal se svym malym dolem konkurovat. proste to davalo tak malo, ze uz se mi prestala tezba vyplacet i prestoze sem mel energii zdarma. ted je pro me jednodussi vzit penize, ktery nepotrebuju a proste prikoupit za aktualni cenu v dane chvili.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    VYHULENY_UFO: ASIC je budoucnost kazdeho algoritmu co se nemeni. Kdyz rikam na klic, tak tim myslim nestavet vse na co nejvetsi vykon za cenu naroku na prostredi.

    Pokud si nekdy byl v serverovne (a vim ze ano), tak si to predstav jako kdyby vsechny servery existovali jako 5U 120cm (Obrovska krabice, Hluboky stojan) - tak to drive bylo a s minery je to ted obdobne.

    Rekneme ze bitcoin bude v budoucnu brat 5% svetove produkce elektriny. Chci videt ASIC pracovat ve vsech extremech od vetrne elektrarny (Dnes vyrabeji vodik :)) az po topne telesa v kotlech na vodu.

    Situaci dnes povazuji za logicky vysledek zlate horecky, ale neni to udrzitelny koncept. ASIC by mela byt technologie podporovane tvurci Crypto, nikoliv neco za co se stydi.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VYHULENY_UFO: nic proti, ale to co jsi jmenoval nijak nesouvisí s tím, jestli se dá nebo nedá čekat nějaké budoucí zhodnocování. Tj.

    Jinak, pokud v tom vidíš budoucnost, co tě vedlo k tomu vystoupit v roce 2016?

    VYHULENY_UFO: já zase těm asic resistant fandím, protože se hodí na využívání nevyužitého výkonu normálních zařízení a není potřeba stavět farmy. Protože mít dedikované stroje jenom na to, že chroupu hashe, žerou proud a topěj, se mi vysloveně nelíbí.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: i ten urza s cpu rigem se od asicu moc nevzdálil, teda :) imho, jako :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: jj, presne na to narazim.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: jo a pak se dočteš, že monero pravděpodobně těžili asicem nepozorovaně asi rok
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MCKIDNEY: jak by sis jako predstavoval asic na klic? protoze tyhle zarizeni prisernerychle starnou a tezba pomoci farmy je idealni reseni, protoze se muze domluvit vic lidi a jet to formou "druzstva".

    //ja byl napriklad rad, kdyz se tezba btc posunula z cpu/gpu na asic, protoze to je proste vyvoj. osobne napriklad nechapu kryptosracky, ktere se snazi jejich "vyvojari" udelat "asic resistant". to je podle me blbost na urovni myslenky, aby rychlost kazdeho noveho vyrobeneho auta nepresahla 120km/h.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak hlavne prodej na jare je idealni i kdybys kupoval za vice v zime.

    Ja v bitcoin verim, ale nez zacnu do nej davat penize tak chci aby se opustil model farmy a zavedl pasivní model.
    Idealne ASIC chipy na klic, protoze se porad masivne topi elektrinou at uz jde o bazeny, nebo ovecky v zime :)

    Do te doby vidim problem v tom, ze lkidi agresivne bojuji za prisun novych minci.

    Porad tezim ZCASH a mam ho docela rad i pro nejake transakce, ale vetsinu prevedu do BTC na krakenu :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: obtiznosti rostou, ceny stagnujou. Prodavaji v hodnotach porizovacich, jak jsem si vsimnul. Takze vytezek zaplati elektrinu a vicenaklady, investici si vrati z prodeje. Beznej model.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: jako investici, protoze ja bitcoinu verim (nebavim se o dalsich kryptosrackach) a protoze ta transakcni kniha je matematicky spravne a asymetricka kryptografie je to nejbezpecnejsi co v soucasnosti mame, sem clovek, kteri veri v kryptografii.

    //ja jsem pripojenej k internetu uz od 94 a bitcoin mi v mnohem pripominal nektere internetove uspesne projekty. vylezl z garazi a pomalu se souka do sveta velkeho prumyslu a byznysu. navic je proste fakt, ze penize, ktere by byly zavisle jen na internetu a duvera by vychazela od uziavtelu, tu doposud proste nebyla.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VYHULENY_UFO: a hodnotíš to jako investici, nebo ruletu? :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: tak ja do hry a tezby vstoupil 2012 a vystoupil 2016, nerekl bych ze to bylo na prd.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VYHULENY_UFO: je to ruleta, v prosinci může být za 800 nebo 80k. Akorát jako investice je to trochu na prd.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERWOLF: nebo proste zjistili, ze proste miliardari behem 3 mesicu nebudou. vzhledem k tomu, ze prosinec btc skoro za 20k a tedka 8k...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam