• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn

    Těžba kryptoměn pomoci ASIC, procesoru, grafickych karet...tipy ohledně alternativních coinů, poolů, multipoolů, doporučená nastavení pro konkretní težební zařízení, aplikace pro těžbu, přetaktovávání, fotky rigu, chlubení se vytěženým množstvím coinů atp.
    Smyslem je trochu odlehčit Bitcoin klubu, kde podobně specializované informace nemusí zajímat každého.


    CST, GMT, UTC= Central Standard Time, Greenwich Mean Time, Coordinated Universal Time
    EST= Eastern time = GMT-5 (tzn pro čechy -6)
    Čechy se nacházejí v pásmu CST+1, GMT+1, UTC+1


    Start nových mincí
    http://cryptodir.com/calendar/#action=calp_month
    http://www.shiliwu.com/
    http://www.altcoincalendar.info/
    rozbalit záhlaví
    DOMINIQUE
    DOMINIQUE --- ---
    SOONIC: 200Mhs / €4500, Ke? Chvili jsem si rikal jestli to nebyl nejaky pokus z Prosince 2017 ale ne, mysli to vazne je to Rijna 2018.
    2ND
    2ND --- ---
    Tezite nekdo na nicehashi s ASICy? Mne uz se nechce sledodvat kurzy a menit ZEC i ZEN za BTC, tak jsem k nim pripojit z9mini.. Mam ale tak 20% reject
    ACIDOFIL
    ACIDOFIL --- ---
    kdyby nekdo chtel tak mam 480rx NITRO 8GB na prodej, kdyztak sz
    STEJSKAL
    STEJSKAL --- ---
    nějaký 1070ti a 1080ti
    8000/15000
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Cau kdyz jsme v tom ,)

    prodam:

    4x GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 Gaming, v záruce do července 2020

    12000,- /ks
    VONBONBON
    VONBONBON --- ---
    Čus, prodám 3ks gtx 1070ti Evga SC black edition.
    Všechny tři za 25 000,-
    Tak kdyby ste o někom věděli, nebo měli zájem, dejte vědět.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: tak právě mě zajímá, jak to Baikal vyřešil, že nabízí více algoritmů v jedné krabici, jestli se mu povedlo udělat takový asic, nebo jede jinou cestou.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    CREMAC: jak se to veme. možná v roce 2012. přichází zpátky doba fpga. podívej se na xilinx fpga karty. opět mají své místo v minigu.
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    SOONIC: fpga < asic
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SOONIC: ještě asci nebo již fpga řešení ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    Model BK-G28 from Baikal mining 8 algorithms (X11, Quark, Qubit, Myriad-Groestl, Nist5, Skein, X11Gost, Groestl) with a maximum hashrate of 28Gh/s for a power consumption of 1300W.

    Baikal BK-G28 profitability | ASIC Miner Value
    https://www.asicminervalue.com/miners/baikal/bk-g28
    Welcome to Baikal Miner!
    http://www.baikalminer.com/product21.php
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    máte zkušenost s průběhem ceny u takovýchto coinů, které se ještě jen budou listovat na nějakou burzu ? To většinou letí dolů, jak se toho všichni chtějí zbavit, ne ? Protože není druha strana oredrbooku, kdo by to kupoval..
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    jsem teď měsíc těžil ten CitiCash. Pro porovnání, eth mi karty těží cca 140MH/s. S tímto výkonem jsem vytěžil cca 5000CCH / měs.
    V presale se prodává 1CCH=0.15$, takže celkem ekvivalent $750. Spotřeba proti eth byla cca 2/3. takže pořád (zdanlivý) profit. Jako nic reálneho v kapse zatím, ale takhle to vypadá dobře.
    To jen tak pro info.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    B3DA:
    DOMINIQUE: SRBMiner nepouzivate? mne to davalo na 580 asi najlepsie vysledky co som skusal
    aj ked cast xmr som asi mozno neskusal :))
    B3DA
    B3DA --- ---
    DOMINIQUE: novy castxmr mi z nejakyho duvodu nevidi vegy vubec, jen 580.. jedu docasne na xmrig-amd, kde dostavam 1100H/s, nez se dostanu k rigum abych si s tim pohral. teoreticky by mely davat jeste o 700H/s vic, ale zatim lepsi nez nic
    DOMINIQUE
    DOMINIQUE --- ---
    B3DA: no ja zkousel na dalku rozjet novy cast xmr a hashuje to cca 900 - 1000/ karta, coz je o nicem. Meli by davat cca 1900.
    Jaky mas soft na tezeni a kolik to hasuje?
    B3DA
    B3DA --- ---
    DOMINIQUE: ano, pročpak?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja si pamatuji, kdy se recyklace plastu nevyplatila :)

    Problem neni technickeho razu, ale semantickeho. Vyplati totiz nereprezentuje kladny rozdil mezi vynosem a naklady. Vyplati znamena ze to vynese vice nez jiny tvuj zdroj se stejnymi naklady.

    Napriklad: Nekdo kdo sleduje trh cely den a ma volny kapital bude obchodovat tak ze za jeho naklady dostane bitcoin levenji a rychleji.


    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    KAT008: lze těžit, šetřit doma přes zimu za topení a vytěžené krypto si ukládat, až bude za 1 BTC cena kolem 50.000 $ ;)
    BUGER
    BUGER --- ---
    KAT008: no ono dost zalezi co si kdo predstavi pod pojmem "tezit bitcoin"

    kdyz se budeme bavit o tezbe BITCOINU jako takoveho, tzn naprimo tezit pocitanim SHA256
    - vyplati se pouze pokud mas nejnovejsi ASICy, cilizto specialni HW ktery je drahy a pokud zastara je k nicemu (ok jako primotop na chate pouzit pujde)
    - vyrabi se v 99% pripadu v cine a do CR se zpravidla dostava az ve chvili, kdy je jeho rentabilita blizko hrany kdy uz se nikdy nezaplati
    - na grafikach a CPU je to uplny nonsense

    pak muzes tezit altcoiny
    - tady se pouzivaji vetsinou GPU a profitabilita viz treba https://whattomine.com/
    - vetsinou je problem ze nez dosahnes minima pro payout na poolu byva vyhodnejsi tezit neco jinyho, ale musis dotezit do minimal payoutu... neplati vzdy, ale dost casto
    - nicmene i toto spousta lidi nazyva "tezit bitcoin", asi proto ze vetsinou ty alty smenujes nakonec na BTC

    pak muzes tezit na nicehashi
    - kdy tezis alty ale vyplacen jsi v BTC, protoze NH funguje jako market s haspower
    - automaticky se ti prepinaji alga podle toho kolik kdo za ktere algo zaplatil a podle benchmarku tveho hw
    - klidne to muze prepinat treba kazdych 5minut, je to uplne jedno, proste ti pribyvaj BTC a je ti jedno jakou menu si tim ten kdo si tvuj hashpower koupil tezi...
    - toto se da taky nazvat jako "tezit bitcoin", dokonce i jako "tezit bitcoin na grafikach" = zapnute grafiky produkuji bitcoiny - to ze neprimo je asi tak stejne jako ze obycejna zarovka sviti - ona primarne hreje a ten rozehraty dratek uvnitr sviti, ale stejne kazdy rekne ze zarovka sviti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam