• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    kam jsme se dostali s tímto koníčkem...

    Je to vůbec podnikání? mohu snád ovlyvnit výsledek mého podníkání cíleně svou činností, že budu něco dělat lépe a víc a jinak, nespát, abych byl na trhu lepší, nebo jsme všichni stejní když to nepasu někde v hale na zelené louce ale doma garáží jak akvarijní rybyčky?

    Jak na tento koníček bude vzhlížed fin.ú. když budu mít 4 roky podnikání ve ztrátě? Zruší mi živnost?

    Koníčky jsou z princípu ztátové. Ale mohu taky vygenerovat nějaký příjem ve formé ceny za umístění se třeba na výstavě kaktusů. To tak koníčky dělávají, jestli někdo nějaký ještě dělá doma v garáži. Případný zdanitělný krypto zisk si zdaním v položce ostatní příjmy já sám, nebo vnuk, jestli budeme chtít vytěžené kryptoměny zbavit.

    Mám doma 4 vlhké plesnivé kouty na které když foukám, tak se mi tvoří plíseň méně. Abych nemusel platit tolik za foukání, tak foukám těžením, navíc foukám i teplý vzduch, no a čístečně si pokryju spotřebovavnou energii. Je toto skutečně podníkání jako "soustavná samostatná činnost prováděná podnikatelem za účelem dosažení zisku, na vlastní náklady, odpovědnost, riziko a pod vlastním jménem"?
    N A S R A T

    anketa klidně anonymní. Když těžím, tak:
    <> těžím na živnost
    <> těžím bez živnosti
    <> nicehash a.p.
    <> jiné, specifikuj
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Zas jedna jobovka...je zajimavy, jak "vedci" dokazou zkreslovat vstupni data a extrapolovat jejich vyznam tak spatne, ze na pude vyznamne univerzity vznikne a publikuje se takovej blabol:
    https://www.cell.com/joule/fulltext/S2542-4351(19)30255-7
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    PALEONTOLOG: nejni to podstatný, ale dovolil bych si odhadnout, že na tý fotce teče sotva litr
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROMANICAK: pro SETUR se operuje s min průtokem 4L/s, to vypadá cca takhle:

    Vodopády České republiky
    http://www.vodopady.info/cz/sumava/Sumava.php?page=podzahradkami
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    VYHULENY_UFO: v posledních pár letech to s výrobou el.energie na řekách nebylo úplně ono, to je fakt. A aby toho nebylo málo, tak ti naopak přijde povodeň a můžeš to všechno vyházet :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JAROUSH: dokazu si to predstavit, ale problem vidim v problemu s vodou. :D
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    VYHULENY_UFO: Viděl jsem na dvou malých vodních elektrárnách v Čechách pár těžících mašinek. Ne že bych se pídil po tom, jak to mají s návratností, výkonem, spotřebou apod. (a ne že bych tomu vskutečnosti rozuměl), ale přišlo mi to jako dobrý nápad.
    (Teď už jen sehnat pár (desítek) mega a dobrý místo u řeky.)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROMANICAK: heled, mám to kam píchnout, ale měl bys k tomu přístup jen v doprovodu :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    To bych taky chtel! Uz jsem jednoho takovyho skoro mel, ale pak se zjistilo, ze k rigu bych nemel vubec pristup, jen s jeho doprovodem, a ze to vlastne tim padem nechce resit. No a bez pristupu k vlastnimu HW za desitky tisic Kc se to zas nelibilo me, to je asi pochopitelny.

    BTW ten rig ma jen 850W prikon, kdybyste nekdo meli moznost to nekam pichnout... :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HOUMLES:
    Tak to mi rekni kde takovyho najdu. Mel jsm v baraku dva a utekli, ze s tim nechtej nic mit, ze chodej namatkovy kontroly od distributora a ze by prisli o licenci a meli by po zivobyti.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    HOUMLES:
    OTAVA:
    GULAZ:
    No, na papire a v telefonu ti sice reknou, ze budes mit elektriku za 0,prd , ale kdyz se pak podivas na vyuctovani a vedelis finalni castku projetejme kilowathodinama, zjistis skutecnou cenu. A ta vychazi pri standardni sazbe vzdy kolem tech 4,80 a je celkem jedno, jestli je to v Praze nebo jinde. Zadna firma se neosidi o zisk :-)
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    HOUMLES: No, ono je to v podstatě relativní, kdyby jsi netěžil, tak fix (elektroměr) zaplatíš tak jako tak... Takže co je navíc protěženo lze počítat jen cenu elektřiny bez fixních nákladů..
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    MMORT7: jasne, nepocitam do toho fixni platbu za eletromer coz jsou nejaky 400 takze je mozny, ze kdyz se to rozpocte na kwh tak to bude vic jak rikas ... podle smlouvy mam NT 1,40 a VT 1,55 nebo tak nejak ... jinak NT mi bezi 20h denne
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    HOUMLES: V Praze je 5Kc bezne, pokud to spoctes vcetne fixnich nakladu. Kus mimo Prahu jsi na 3Kc/kWh a to i v pripade, kdy jde o barak s topenim na elektriku...
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    HOUMLES: Koruna a 40 halířů? To se mi nechce věřit: https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/vyvoj-celkovych-cen-elektriny?sazba=D57d

    Nemáš započítány asi fixní náklady a možná ani distribuci, jen silovku. Reálně kolem 2,2 Kč/kWh v NT, což je pořád slušný..

    Mimochodem kolik hodin a které časy je u tohoto tarifu NT
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    OTAVA: je to tarif D57d .. ale potrebujes na to el. bojler a el. topeni aby ti to priznali .. pouzivat ho pak nemusis.
    nebo taky klasicka ceska ojebavka, staci podmaznout reviizniho technika a on ti do toho papiru k zadosti o pripojeni napise co chces :)
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    HOUMLES: to je hodně levný. Normální cena je kolem 3kc
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    HOUMLES: ja chci taky! jako to udelam? mam tak 3,50 od Bohemia energy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam